lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014

Část první - TO PRVNÍ KRÁSNÉ ŠTÍPNUTÍ

15.8.2019

Dnes se opět plně rozhořelo mé fanouškovské srdce, jež téměř půl roku trpělo v útlumu, který vyvolala přestávka po poslední dost zdařilé sezóně.

První duely jsem, z důvodu zaměstnání a logistické problémy, neviděla, nicméně ten první domácí bych si nenechala ujít ani se zlomenýma nohama.

I když se předchozí dva zápasy nepovedly zrovna nejlépe, musím uznat, že bojovnost, s jakou naši kluci hrají před domácím publikem, je prostě inspirativní, ačkoli zatím nehrál tým v sestavě, jakou uvidíme v sezoně ostré.

Jako milovník a velký zastánce brankářů pak jen dodám, že sice mladý talent "podrážel" 😂, nikoli však své spoluhráče, či snad fanoušky.

Těch nebylo mnoho, no atmosféra v poslední třetině už byla aspoň lehce rozjetá, což se dá připsat té dlouhé přestávce.

Netuším, jaké to je, být profesionální hokejista. Bohužel, za mých mladých let pro ženy takové možnosti nebyly, ale i když je to práce tvrdá a neskutečně náročná, závidím borcům každé první vjetí na led.

Pro mě byl úžasný už příchod na zimní stadion po tak dlouhé době. Držet v ruce lístek, jako obvykle se zaseknout v turniketu...

Extází pak ale je, když vcházíte do útrob stadionu a míříte k ledové ploše - jakmile mě ovanul lehký studený vzduch a v nose mě příjemně zaštípala krásná vůně ledu - zase jsem si připadala jako malé dítě těšící se na Ježíška.

Dostavila jsem se na "své" místo a s napětím čekala, až zazní ta krásná hudba, což značí jediné - povstat a potleskem přivítat ty, kteří nám v nadcházející sezóně přinesou tolik radosti z výher, příjemných nervů při prodloužení a nájezdech a snad i trochu smutku při prohrách, bez nichž není žádného pravého vítěze.

Krásnou výhrou 5:0 Jestřabí letka potvrdila veškerá má očekávání z první návštěvy zimního stadionu a jistě potěšila nejednoho pravého fanouška.

Na závěr už snad zbývá dodat pouze myšlenku, kterou by se měl řídit každý, kdo chce fandit, a to nejen v hokeji - "buďte šťastní, když se vyhrává, ale zůstaňte věrní, když se prohraje a i na takovém zápase hledejte pozitiva, protože být negativní je o dost jednodušší... A jednoduchý život není to pravé ořechové".

S úsměvem na každý další zápas a EXTRALIGA VOLÁ. 😊Barbora Sekaninová

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Část druhá - ABSOLUTNÍ ŠOK

20.8.2019

Když jsem se rozhodla rozjet svůj první "dlouhodobější" spisovatelský projekt, netušila jsem, že mi to umožní splnit si jeden z nejtajnějších snů.

Po prvním domácím přípravném zápase jsem byla plna euforie a radosti, kterou zná snad každý, kdo fandí přímo na živo, v jakémkoli sportu. Sepsala jsem první část svého "deníku fanouška" a z čistého nadšení ji zaslala do zprávy i Jestřábům.

Odpověď přišla téměř okamžitě... Upřímně řečeno jsem nemohla uvěřit vlastním očím. Bylo mi nabídnuto, abych takto psala pravidelně a navíc ve spolupráci s klubem, což mi vyrazilo dech. Neváhala jsem ani chvilku, a tak se stalo, že jsem se dnes setkala s panem Žigárdym.

Ze začátku jsem byla nervózní, netušila jsem, co se ode mě bude očekávat, za jakých podmínek se celý projekt odehraje, bude to jako ve škole? Odevzdej každý měsíc dva tisíce slov na dané téma...

Nemohla jsem být překvapenější, když mi řekl: žádné podmínky, žádné diktování, prostě jen pište vaše dojmy, váš názor, dělejte to podle sebe.

Poté mi málem vypadly oči z důlků, když dodal: ,,příště ale buďte kritičtější, klidně si zanadávejte.‘‘ - absolutní šok.

Kdo mě zná, ví, co pro mě hokej znamená. Není to jen sport, je to něco, co mě dodnes pojí s milovaným člověkem, který tu už není. Nikdy nezapomenu na seznámení s onou úžasnou hrou, když jsem jako šestiletý capart v noci seděla u televize a sledovala Nagano nebo když jsem se školou byla v Rakousku v roce 2005 a místo výletu po památkách stepovala tři hodiny před stadionem, kam měl dorazit náš národní tým na trénink, ten pocit štěstí a neskutečné radosti, když mi Tomáš Vokoun, (mimochodem stejně se jmenuje moje suchozemská želva 😁), podal ruku okýnkem... Tak nějak podobně jsem se cítila i dnes cestou ze schůzky domů.

Nejsem ultras a politika mě moc nezajímá, proto ode mě rozhodně nečekejte, že budu radikální, nicméně jsem dost impulzivní, takže si někdy brát servítky zrovna nebudu.

Stále jsem HRDÝM fanouškem, což znamená, že neuznávám bojkoty návštěv a podpory Jestřábů kvůli sporům, které na led nepatří.

Jsem pracující člověk, dělám na směny, jako spousta z nás a proto se nemohu dostat na úplně každý zápas, no kdykoli to jde, jdu, protože nic není pro fanouška víc, než vidět na vlastní oči svůj tým. Další dva dny chraptit, jak jsme si zanadávali na rozhodčí a řvali po každém gólu. Nebo někdy odejít úplně rozladění, protože se prohrálo, přesto se vždy znova vrátit na místo činu a doufat, že si užijeme, kromě piva a klobásy, i každou vteřinu hry.

Osobně se nemohu dočkat startu sezóny a každého dalšího zápasu, který budu moct prožít na zimním stadionu a věřím, že konečně nebudu vypadat, jako totální mimoň, když po gólu vyskočím a budu se radovat. To se totiž stalo na zápase s Třebíčí - ano, se zděšením jsem zjistila, že jsem jediná, kdo takhle "žere" i zápas přátelský... 😅

Na závěr pak dodám další myšlenku: "Hokej je sport a v každém sportu jsou okamžiky, kdy se daří, pak je fanoušků plná... řekněme tribuna, ale pravý fanoušek zůstává věrný, i když se nedaří!"

Takže fanděme celým srdcem a s úsměvem na každý další zápas Jestřábů.Barbora Sekaninová

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Sdílej stránku!

Tabulka chance ligy

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.


KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

22.8.2019

Heřman na try-outu

Martin Heřman, který se nevešel na soupisku Motoru, je momentálně na try-outu v Prostějově. Autor 25 kanadských bodů v minulé sezony má za sebou 336 startů v 1. lize. V extralize odehrál 173 utkání za Plzeň. O jeho dalším působení by se mohlo rozhodnout do konce tohoto nebo příštího týdne.

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.

5.8.2019

Dvořák s Muškou za Hradec

Daniel Dvořák a Jakub Muška si dnes připsali start za svůj mateřský klub Mountfield Hradec Králové. Na Mountfield Cupu svému týmu pomohli k vysoké výhře nad Slovanem Bratislava 6:2. Už zítra se opět připojí do tréninkového procesu v Prostějově.

2.8.2019

S GKS Tychy v Jastrzębie

První přípravné utkání nové sezony sehrajeme s polským mistrem GKS Tychy v Jastrzębie od 18:00 v hale Lodowisko Jastor - MOSiR Jastrzębie-Zdrój. Pořadatelské místo se muselo změnit kvůli rekonstrukci zimního stadionu v Tychách.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost
×
Dnes v 17:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
GKS Tychy