lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
UNL - PRO 4:5 - Drama až do závěrečných minut, ale s vítězným koncem pro Jestřáby!

HC Slovan Ústí nad LabemLHK Jestřábi Prostějov

11.kolo, sobota 6.10.2018

HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov

4:5 (1:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. M. Vágner (Vrdlovec, Melka), 28. Melka (Vrdlovec), 36. Vrdlovec (Chrpa), 51. T. Jandus (Pšenička, Jícha) – 7. Foltýn (Račuk), 16. Karpov (L. Luňák, Bažant), 21. Nouza (Mikliš, Karpov), 23. Venkrbec (Prokeš), 50. Nouza (Žálčík, Divíšek). Rozhodčí: Micka, Doležal – Maštalíř, Doležal. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 902. Střely na branku: 44:33.
HC Slovan Ústí nad Labem: Groh – M. Vágner (C), Zukal, Březák, M. Jandus, Hes, M. Zdvořáček, Mert – Melka (A), Vrdlovec (A), Chrpa – T. Jandus, Pšenička, Jícha – Severa, L. Volf, P. Kousal – Krliš, Planý.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Rašner, Mikliš, Bažant, Foltýn, J. Zdráhal – Karpov, Divíšek (A), Nouza (A) – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Prokeš, Venkrbec (C) – Matýs, Krejčiřík.
11.kolo Chance ligy nabídlo souboj třináctého Ústí nad Labem s devátým Prostějovem. Polovina utkání se odvíjela podle papírových předpokladů a Jestřábi se dostali do celkem jasného vedení 4:1. Ústí však ve zbytku zápasu snížilo až na rozdíl jediné branky, ale i přes závěrečnou power play domácích si Hanáci odváží všechny body do tabulky za vítězství 5:4.

Následující utkání sehrají Jestřábi na vlastním ledě ve středu 10.10 od 18:00 proti Třebíči.

Do utkání vstoupili lépe hosté a již v úvodu utkání si vynutili dvě přesilovky. První se jim využít nepodařilo, ale těsně před koncem druhé se mohli radovat, když Michael Foltýn od modré prostřelil Groha a poslal hosty do vedení. Slovan se poté hnal za vyrovnáním, ale nedokázal proměnit několik obrovských šancí včetně trestného střílení. Hosté však také hrozili a prvním varováním byla nastřelená tyčka, ale zanedlouho se hosté radovali znovu, když po závaru před domácí brankou dostal puk do brány Tomáš Karpov. Ale domácí se nevzdávali a vrhali se do nebezpečných útoků a toto úsilí se jim vyplatilo, jelikož těsně před koncem třetiny se dokázal při přesilovce prosadit Martin Vágner.

Úvod třetiny opět lépe vyšel hostům, kteří dokázali bleskově navýšit svůj náskok, když využil ztráty puku ve středním pásmu Ondřej Mikliš a ten našel volného Tomáše Nouzu, který se nemýlil. Avšak hosté neskončili, protože po chvíli našel zpoza brány Radek Prokeš Matouše Venkrbce a ten nasměroval puk to levého horního růžku. Domácí však zanedlouho dokázali při přesilovce snížit po krásné kombinaci, kterou zakončoval do prázdné branky Antonín Melka. Tato branka domácí nabudila a ti dokázali do konce třetiny snížit na rozdíl pouhé branky, když se z rychlého protiútoku dokázal prosadit Daniel Vrdlovec a tak třetí třetina skončila v poměru 3:4.

Slovan měl v úvodu třetí třetiny během přesilovky na hokejkách vyrovnání, ale jak se říká,nedáš, dostaneš. Hosté se totiž jejich šance při přesilové hře nezalekli a opět se dostávají na dvoubrankový náskok, když Tomáš Nouza od pravého kruhu prostřelil Groha. Ale toto vedení nemělo dlouhého trvání, protože za necelou minutu za Slovan snižuje krásnou střelou Tomáš Jandus a vykřesal tak pro domácí naději. Avšak ani přes hektický závěr se Slovanu vytouženého vyrovnáni nepodařilo dosáhnout a prohrává tak nakonec v této přestřelce v poměru 4:5.

Ohlasy trenérů

Jiří Vykoukal (LKH Jestřábi Prostějov):

Dnes jsme to pojali spíše ofenzivně než defenzivně, narozdíl od zápasu s Havířovem. Hráli jsme výborně z obrany. Pozitivní na tom je, že jsme dnes získali tři body. Ale jak říkám, naše hra byla spíš atak, než defenzivní.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem):

Musíme hrát disciplinovaně. Nemůžeme vstoupit do utkání a mít během prvních pěti minut dvě vyloučení, potom se čtyři minuty jen bráníme. To je hrozně těžké, samozřejmě jsme hned dostali gól. Takhle se nedá začínat zápas. Hráče na to upozorňujeme a není to poprvé, pořád jim opakujeme, že vše se musí dobruslit nohama, že nemůžeme používat jen hokejku. Později jsme se dostali gólem na 2:1, na závěr první třetiny jsme byli zpátky ve hře. O první přestávce jsme hráče opět upozorňovali na to, že musíme být důrazní, vyhrávat souboje před naší brankou, ale během několika minut jsme zase dostali dva góly. Nicméně jsme se znovu dostali do zápasu a prohráli jsme o jeden gól. Měli jsme poměrně dost příležitostí vstřelit branku a opět jsme udělali faul. Takže jsme znovu inkasovali a tím se vracím k tomu, co jsem říkal na začátku - že pokud budeme mít tolik vyloučených, pokud budeme mít tolik vyloučení za zákroky hokejkou, ať už je to sekání nebo podrážení, tak nebudeme moct vyhrát zápas. Protože hra v oslabení nás stojí síly. Někdo hraje více, někdo hraje méně, a když už se dostaneme do hry, tak uděláme nesmyslný faul, a to se neslučuje s věcmi, které v kabině neustále opakujeme.