LHK Jestřábi ProstějovValašský hokejový klub

10.kolo, středa 13.10.2021

LHK Jestřábi Prostějov - Valašský hokejový klub

1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 43. Mrázek (Martin Novák, J. Kloz) – 18. Ondračka (Jonák, Rob), 36. D. Březina (Smetana, Ondračka), 58. Rob. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (Micka) – Zajíc, Motloch, Husák, Klimíček, Babka, Vala – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, J. Kloz, Mrázek – P. Beránek, Štefka, M. Švec – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek.
Valašský hokejový klub: J. Málek (Gába) – Jerofejevs, Buchta, Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, J. Jenáček – M. Indrák, Jonák, Rob – D. Březina, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.
Domácí zápas proti Vsetínu začal hned od úvodu velmi aktivně. Přes náš dobrý tlak do branky to byli Valaši, kteří otevřeli skóre utkání. I ve druhé třetině se prosadili jen hosté a navýšili svoje vedení na 2:0. V přesilové hře jsme snížili na 1:2, ale pak už jsme nedokázali otočit průběh na naši stranu a připsat si tak šestou výhru v řadě. Třetí utkání v tomto týdnu nás čeká v sobotu na ledě Poruby. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00 hodin.

Vsetín vyhrál první vhazování a usadil se v obranném pásmu před Bláhou, který si rychlý zákrok zapsal již po 30 odehraných sekundách. Oba celky hrály takový hokej, že musely hodně spoléhat na své muže v masce. Po minutě přišlo první vyloučení zápasu, a to na straně hostů. Valachům se oslabení podařilo ustát a dokonce si v něm vytvořili protiútok, když Jonák prošel přes bránícího Valu. Největší šanci na otevření skóre měli v početní výhodě Mrázek s Klozem. Hra se následně přelévala ze strany na stranu a hrálo se stále v rychlém tempu. Vsetín si díky jedné akci v útočném pásmu vynutil výhodu jednoho muže. Slibnou příležitost měl po přihrávce vsetínského Bergera Zeman, ale mířil pouze do gólmana. V polovině první třetiny jsme zahrozili kombinací Novák – Mrázek, puk za záda Málka jsme ale nedostali. Valaši byli hodně nebezpeční díky svým hbitým protiútokům, na které jsme špatně reagovali. Jeden takový předvedl Půček, kterému sekundoval Jenáček. V čase 17:13 poslal Jonák puk na kruh Tomáši Ondračkovi, a ten vystřelil do horního rohu branky – 0:1. Vedení hostů jsme se nezalekli a usadili jsme se v jejich obranném pásmu. Na bránu Vsetína vyslal ostrou dělovku Kloz, ale mířil nad. Poté nastal před Málkem pořádný závar, který Valaši ubránili se štěstím.

I na začátku druhé části se hra velmi rychle přelévala mezi třetinami, jelikož se ani jednomu z týmů nepodařilo udržet v útočném pásmu. Vše se změnilo až po našem vyloučení v čase 26:46, kdy byli hosté velice aktivní. Nejblíže k brance byl Rob, který útočil z kruhu a po jedné z jeho ran se ke slibné dorážce dostal Jonák. Bláha musel proti koncovce vsetínského hráče vytáhnout jeden ze svých famózních zákroků lapačkou. Při hře 5 na 5 jsme se snažili natlačit před vsetínskou branku, po dobrém postavení a kombinaci nám ale chybělo přesné zakončení. Naši střelbu z dálky si Málek s klidem kontroloval. Ve 36. minutě navýšili hosté svoje skóre. Po střele Valachů od modré vznikl před naší bránou zmatek, ve kterém se zorientoval David Březina a poslal puk do odkryté brány – 0:2. V závěru druhé dvacetiminutovky jsme působili unavenějším dojmem, za to soupeř tlačil, a tak musel být Bláha stále pohotový.

Závěrečná pasáž hry nabídla atraktivní hokej. Nejprve mohl snížit po odrazu kotouče od mantinelu Zajíc, ovšem trefil připraveného Málka. Kontaktní branky jsme se dočkali v přesilové hře. Po přihrávce Nováka přes šíři pásma se povedenou trefou zápěstím prosadil z mezikruží Petr Mrázek – 1:2. Snížení na rozdíl jedné branky nás pořádně nakoplo. V obranném pásmu Vsetína nám pomohly jejich vyloučení, ve kterých jsme si vytvářeli dobré kombinace. Po jedné z nich, když vystřelil Mrázek, kterého vyzval Kloz, zvonila horní tyč vsetínské svatyně. Šance jsme měli i v následné hře 5 na 5. Necelé tři minuty před koncem zápasu si však vsetínští výhru pojistili. Po úspěšném brejku se po přesné přihrávce Jonáka prosadil Luboš Rob – 1:3. Nám nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, šestou výhru v řadě tak neslavíme.

Ohlasy trenérů

Aleš TOTTER – LHK Jestřábi Prostějov: „Vsetín byl dnes lepší takticky, bruslařsky a i důrazem v předbrankovém prostoru. Proto jejich zasloužená výhra. My jsme se trochu zvedli až přesilovkou ve třetí třetině. Svým výkonem jsme si zkrátka nezasloužili vyhrát.“

Roman STANTIEN – VHK ROBE Vsetín: „Zápas, i když jsme vedli 2:0, byl stále vyrovnaný. Myslím si, že ve druhé třetině jsme měli více šancí než domácí a mohli jsme odskočit ještě o víc. Ve třetí třetině se to otočilo, hlavně tím, že jsme šli třikrát do oslabení. Domácí pak z toho měli tlak prakticky celou třetinu. My jsme ale celkem dobře bránili a navíc nám perfektní práci odvedl Málek, který čaroval a chytil několik čistých gólů.“