GKS JastrzębieLHK Jestřábi Prostějov

přát., středa 10.8.2022

GKS Jastrzębie - LHK Jestřábi Prostějov

2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Kaleinikovas, 29. Sinegubovs – 6. Vlach (Ostřížek), 20. Jansa (Jáchym), 30. Burian (Novák), 50. Novák, 52. Burian. Rozhodčí: . Vyloučení: 2:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.
GKS Jastrzębie: Balisz (Kieler) – Blanik, Bryk, Freidenfelds, Gorny, Horzelski, Jansons, Jarosz, Kaleinikovas, Kamenev, Kostek, L. Nalewajka, R. Nalewajka, Pavlovs, Pelaczyk, Ševčenko, Sinegubovs, Švec, Urbanowicz, Viinikainen.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Němeček) – Valenta, Hamšík, Staněk, Malák, Poledna, Pěnčík – Jiránek, Jáchym, Jansa, Hašek, Ostřížek, Burian, Novák, Vlach, Routa, Maruna, Venkrbec, Slanina.
Stejný první přípravný zápas jako loni a opět zakončen výhrou! Premiérové trefy v našem týmu si připsali Vlach, Jansa a Burian. A hned zítra nás čeká další polský soupeř - Oswiecim.

Úvod prvního přípravného zápasu byl tradičně spíše pomalejší. Ovšem už v 5. minutě jsme dostali přesilovou hru a tu ihned zužitkoval Roman Vlach, který tvrdou ranou nedal gólmanovi šanci. Hra nabírala postupně tempo a šancí přibývalo. V 17. minutě při hře 4 na 4 srovnal soupeř po samostatné akci Kaleninkovase. To se však nelíbilo Flipu Jansovi, který střelou nad beton vrátil vedení zpět. Do kabin se tak po 20 minutách šlo za stavu 1:2.

Druhá perioda začala daleko svižněji než ta první. Na gól se ale čekalo až do poloviny zápasu, kdy se prosadil Vilém Burian, který zůstal před bránou zcela osamocen. Neuběhlo ani 30 vteřin a soupeř ihned snížil po smolné situaci střelou Sinegubovse. Další branka už nepadla a druhá třetina se tak skončila 1:1.

Po poslední dvacetiminutovky jsme nastoupili odhodlaně a vedení jsme si nechtěli nechat vzít. Po pár neproměněných šancích to na sebe vzal kapitán Martin Novák a střelou nad brankářům beton nám vrátil dvougólové vedení. Výhru poté pojistil svým druhým gólem v nabídnuté přesilovce Vilda Burian a z Poruby si tak odvážíme první výhru!

Ohlasy trenérů

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Jsme rádi za výhru, protože nám dodá sebevědomí do dalších duelů. Ve hře byly vidět věci, které trénujeme, za což jsme samozřejmě rádi. Jastrzebie má hodně silový tým a i v tomto ohledu jsme se mu dokázali celkem slušně vyrovnat. Byl to však jen první zápas, takže nechci nic přeceňovat a uvidíme, co přinese zítřejší utkání.