SK KadaňLHK Jestřábi Prostějov

10.kolo, sobota 5.10.2019

SK Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov

2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Wojnar (Trefný, Chlouba), 59. Zygmunt (Miškář, L. Chalupa) – 19. Račuk (Nouza, L. Krejčík), 20. Žálčík (Berger, Račuk), 39. Nouza (Chlán). Rozhodčí: Jechoutek Daniel, Pilný Luděk – Coubal Richard, Kokrment Ondřej. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 199. Střely na branku: 27:32.
SK Kadaň: Wolf – Poizl, Trefný (C), Mert, L. Chalupa, M. Jandus, Eliáš, Klodner – Wágner (A), Chlouba (A), Wojnar – Zabloudil, Miškář, Michnáč – R. Pilař, Zygmunt, Koblížek – Zd. Zabloudil, Kuba, Řepík.
LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák – M. Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek (A), Husa, Březák, Brančík – L. Krejčík, V. Meidl, Nouza – Kafka, Račuk (C), Žálčík – L. Luňák, Chlán, Berger – T. Jandus, M. Novák, Ouřada.
Prostějov po dvou prohrách zabral a do tabulky si připisuje tříbodové vítězství. Výsledek mohl dopadnout mnohem jednoznačněji, ale své šance dokázali proměnit pouze Marek Račuk, Lukáš Žálčík a Tomáš Nouza, který si připsal vítěznou trefu. Další utkání sehraje Prostějov už v pondělí 7.10 proti Ústí nad Labem.

Vstup do zápasu se Trhačům povedl na jedničku. Od začátku zápasu se snažil o aktivnější pohyb, což se jim také vyplatilo. Jakub Trefný nahazoval kotouč od modré čáry, který šikovně tečoval Jakub Wojnar který poslal Trhače do vedení - 0:1. Hosté o minutu později měli možnost k vyrovnání, když rozhodčí po hákování domácího hráče zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se postavil Marek Račuk, který trefil pouze beton Adama Wolfa. Hosté se poté dostali k několika slibným šancím, ale ani jeden pokus za zády domácího muže s maskou neskončil. V sedmnácté minutě utkání zpestřila strkanice mezi domácím Filipem Eliášem a v Kadani známým Markem Račukem. Rozhodčí je za to poslal na dvě minuty za katr. Ihned po vypršení těchto trestů se k odraženému kotouči dostal právě již zmíněný Marek Račuk, který nic nevymýšlel, napřáhl se a propálil vše, včetně Adama Wolfa - 1:1. Kadaň byla poté opět vyloučena, což Jestřábi potrestali v poslední možnou dobu. Na časomíře svítil čas 19:59:58, když Lukáš Žálčík využil přesilovku a poslal Prostějov do vedení - 2:1.

Prostějov do druhého dějství vstoupil s lepším pohybem, než Trhači. I přesto se do první vážnější šance dostal domácí Jakub Mert, který překvapil brankáře Dvořáka, jenž na poslední chvíli ukryl kotouč pod špičkou betonu. Poté přišel čas Jestřábů, kteří Adama Wolfa obstřelovali ze všech možných pozic, ten ovšem domácí držel. Trhači se snažili těžit z protiútoků, což se jim málem povedlo, puk se všem zastavil o pravou tyč Dvořákovi klece. V sedmatřicáté minutě přišlo další vyloučení domácích. I tuto přesilovou hru se Jestřábům podařilo proměnit. Petr Chlán našel na středu hřiště Tomáše Nouzu, který zvýšil na rozdíl dvou branek - 3:1.

Třetí třetinu začala Kadaň podobně jako tu první. Měla lepší pohyb než soupeř. Ihned z úvodu této části vyzkoušel z levého kruhu pozornost hostujícího gólmana František Wágner, ovšem neúspěšně. Hosté měli příležitost odskočit na rozdíl dvou branek, konkrétně Lukáš Žálčík, který dostal přihrávku za domácí obranu, ale své sólo zakončil pouze do betonu Adama Wolfa. Domácí brankář se bleskovým roztažením na čáře vyznamenal i o pár minut později, když Trhači hráli v oslabení. Kadaň se stále snažila, ale jejich snahu ukončila vždy nepřesná střela. V sedmapadesáté minutě byla Kadani nabídnuta přesilová hra, kterou se po pár šancích podařilo proměnit Pawlu Zygmuntovi, který po přihrávce Patrika Miškáře střílel do odkryté klece - 3:2. V poslední minutě ještě Trhači odvolali Adama Wolfa, ale na výsledku to již nic nezměnilo.