CB - PRO 4:1 - Vyrovnané utkání na jihu Čech rozhodla třetí třetina

ČEZ Motor České BudějoviceLHK Jestřábi Prostějov

přát., středa 5.9.2018

ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov

4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky:40. Endál (Dančišin), 45. Pavlin (Novák, Šimánek), 58. Babka, 58. Pavlin (Doležal, Čermák) – 44. Žálčík (Dvořáček, Račuk) . Rozhodčí: Valenta, Skopal – Polonij, Šimánek.
ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Svoboda) Kutlák (C), Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený (A), Plášil – M. Novák, Dančišin, Endál – Čermák (A), Šimánek, P. Novák – Beránek, Přikryl, Doležal – Heřman, J, Doktor, Babka
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Zdráhal, Kolář, Havlík, Mikliš, Foltýn, Bažant, Kellner, Chujas – Starý, Meidl, Nouza (A), Dvořáček, Venkrbec (C), Račuk, Luňák, Karpov, Žálčík, Krejčiřík, Matýš, Prokeš
K poslednímu přípravnému utkání nastoupili naši hokejisté na ledě budějovického Motoru. Vyrovnané utkání rozhodla třetí třetina, ve které padly skoro všechny branky. Za Prostějov se opět trefil, v dobré formě hrající, Lukáš Žálčík. V sobotu Vás všechny čekáme na ligové premiéře se Vsetínem! Začínáme v 18:00!

Do branky Motoru se postavil Jan Strmeň, Petr Kváča totiž odletěl na předsezónní kemp NHL. Dále chyběli domácímu týmu dva hokejisté ze zámoří, které nahradili Dančišin a Šimánek. Do zápasu vstoupil Motor velmi dobře. Hned v prvním střídání uzamkl soupeře v pásmu a ve stejném režimu pokračoval i v následujících minutách. Jednu z největších šancí první třetiny měl útočník Zdeněk Doležal. Dostal přesný pas od jmenovce Kutláka, jenže ani na více pokusů neuspěl. Jistého Neužila nepokořil ani kapitán Kutlák, když tečoval střelu Fillmana, ale prostějovský brankář si poradil.

I do druhé třetiny vstoupil Motor dobře. Ještě v oslabení se do zakončení dostal mladík Beránek, ale bezbrankový stav nezměnil. Před polovinou zápasu se v početní nevýhodě ozvali i hosté. Do samostatného úniku se dostal Dvořáček, ale Strmeň jeho pokus zlikvidoval. Otevřít skóre se podařilo až Lukáši Endálovi. Posila z Havlíčkova Brodu dostala kotouč proti hokejce a krásnou ranou golfákem poprvé v zápase pokořila Neužila – 1:0.

Na začátku třetí třetiny se Prostějovští dočkali vyrovnání. V přesilové hře si srovnal puk exbudějovický útočník Lukáš Žálčík, vystřelil na zadní tyč a prostřelil Strmeně – 1:1. Motor si ale vzal své vedení rychle zpět. V úvodu přesilové hry vyhrál buly Jiří Šimánek, Pavel Novák posunul kotouč na Žigu Pavlina, který nádhernou dělovkou zařídil domácím druhou branku – 2:1. Závěr ještě zpestřila bitka mezi Zdeňkem Kutlákem a Matějem Bažantem, kterou domácí harcovník jasně ovládl. Trefil se i Jakub Babka, když využil power play soupeře – 3:1. V divokém závěru ještě využil přesilovou hru druhou brankou v zápase Žiga Pavlin - 4:1. Motor si tak těsně před začátkem ligy připsal výhru před konkurentem z Prostějova.