lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi končí v 1. lize

Jestřábi končí v 1. lize

LHK Jestřábi ProstějovHC Baník Most

bar, středa 19.3.2008

LHK Jestřábi Prostějov - HC Baník Most

2:5 (0:4, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 44. Duba (Pavelek, Chovan), 50. Vrba (Vymazal) - ?. Metlička (Nosek, Koláček), 9. Zaťovič (Postl), 14. Charousek (Postl, Zaťovič), 16. Míka (Koláček), 23. Gergel (Míka, Antoš). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:5, 2:5.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (9.Daneček) - Chovan, Balčík, Pavelek, Bartoň, Procházka, Kolibár, Dvořák - Opatovský, Piecha, Duba, Vrba, Podešva, Vymazal, Hlusička, Hruška, Mikšovský,k Nakládal, Ondrejkovič, Cik
HC Baník Most: Sáblík (Volke) - Charousek, Kubát, Kocek, Nosek, Staněk, Kaltenböck, Nedrda, Šulc, Antoš, Gergel, Míka, Metlička, Koláček, Plachý, Zaťovič, Postl, Urban, Kašťák, Zima, Nekvinda
P r o s t ě j o v - Utkání rozhodla již první třetina, ve které Jestřábi inkasovali čtyři branky. Podprůměrný hokej nenabízel příliš mnoho pohledných akcí, vlažný přístup rozhodl o konci nadějí a působení Jestřábů v první lize. Na konečný výsledek 2:5 pouze kosmeticky upravovali Duba a Vrba. Velmi prořídlé publikum provázelo hráče do kabin pískotem.

Fotogalerie

Do utkání vstoupili hosté naprosto skvěle. Již v první minutě zápasu poslal Most, po přihrávce Noska, do vedení Pavel Metlička, který se prosmýkl mezi domácími obránci a poslal puk nad Štůralovo rameno – 0:1! Otřesení Jestřábi útočili jen sporadicky. V deváté minutě našel krásnou přihrávkou Postl rozjetého Martina Zaťoviče, který projel mezi prostějovskými obránci jako nůž máslem a ukázkovou kličkou do bekendu skóruje – 0:2! Po druhé brance vystřídali Jestřábi brankáře. Ale ani to nepomohlo. Jěště do konce první části inkasoval Daneček dvě branky. Nejprve z hole Charouska, který od modré otřel puk o levou tyčku a ukázkově tak vymetl levý růžek Danečkovy branky 0:3! A podruhé, respektive po čtvrté, z hole Míky, který se před prázdnou brankou nekrytý nemohl netrefit – 0:4!

Jestřábi pokračovali i nadále v mizérii. Po třech minutách druhé třetiny předvedl Most ukázkovou kombinaci a po ose Antoš, Míka, Gergel doputoval puk elegantně až do branky 0:5! Prostějovští nedokázali vymyslet nic ani v přesilových hrách. Ve 33. minutě zápasu předvedl učebnicovou stahovačku Podešva a svoji akci zakončoval kličkou do bekendu, leč bez gólového efektu a podtrhl tak domácí beznaděj. V dalším průběhu druhé třetiny již byla na ledě vidět spokojenost hostujících hráčů s výsledkem a Jestřábi se tak dostávali více do hry. Sáblíka prozkoušeli postupně Podešva, Pavelek, Duba, Vymazal a Hlusička, ale hostující brankář byl vynikající.

Třetí třetinu dohrávali hosté snad jen z povinnosti a tomu odpovídalo i dění na ledě. Do hry se častěji dostávali prostějovští junioři a vytvořili si i nějaké šance. Pojďme ale od začátku. Ve 44. minutě snížil v přesilovce pět na tři Lukáš Duba, který dokázal propasírovat puk po střele Pavelka až Sáblíkova záda 1:5! V 50.minutě zápasu vsítil druhou branku Jestřábů v zápase, po příhře Vymazala, Tomáš Vrba a stanovil tak výsledek utkání. Dnešním dnem se tak definitivně Most zachraňuje v 1.lize a Prostějov naopak padá o soutěž níž.

Ohlasy trenérů

Alois Chlustina (trenér HK Jestřábi Prostějov): Před dnešním utkáním byla ještě jakási naděje na záchranu, ale co chcete hrát, když lajna Opatovský - Piecha - Duba prohrává po pěti minutách zápasu 0:2. Je smutné, že některé pseudohvězdy dokázali v dnešním utkání nahradit ligoví junioři. Myslím si, že tato skutečnost hovoří za vše a k zápasu není třeba nic víc dodávat.

Kamil Kašťák (trenér SK HC Baník Most): O utkání rozhodla první třetina, v níž jsme dali čtyři góly. Pro domácí dnes bylo hodně svazující, že vyhrát museli, kdežto my jsme vyhrát mohli s tím, že na případný reparát máme ještě dvě utkání. Je dobře, že jsme o setrvání v soutěži rozhodli již dnes, alespoň můžeme v dalších utkáních dát šanci i hráčům, kteří nebyli v sezoně tolik vytěžovaní.

Sdílej stránku!

Statistiky
JménoGA+/-TMS
Balčík M.00-220
Bartoň J.00000
Cik J.00-100
Duba L.10-100
Dvořák J.00-100
Hlusička M.00000
Hruška P.00000
Chovan M.01-300
Kolibár J.00000
Mikšovský A.00-120
Nakládal O.00000
Ondrejkovič T.00-120
Opatovský M.00-200
Pavelek Z.00000
Piecha M.00-200
Podešva M.00-100
Procházka M.00000
Vrba T.10-100
Vymazal M.01000
Info: G: góly, A: asistence, +/-: účast na ledě při vstřel./inkas. brance TM: tresné minuty, S: střely na branku

KOMPLETNÍ STATISTIKY

Tabulka chance ligy

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.


KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost