LHK Jestřábi ProstějovHC Baník Most

bar, středa 19.3.2008

LHK Jestřábi Prostějov - HC Baník Most

2:5 (0:4, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 44. Duba (Pavelek, Chovan), 50. Vrba (Vymazal) - ?. Metlička (Nosek, Koláček), 9. Zaťovič (Postl), 14. Charousek (Postl, Zaťovič), 16. Míka (Koláček), 23. Gergel (Míka, Antoš). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:5, 2:5.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (9.Daneček) - Chovan, Balčík, Pavelek, Bartoň, Procházka, Kolibár, Dvořák - Opatovský, Piecha, Duba, Vrba, Podešva, Vymazal, Hlusička, Hruška, Mikšovský,k Nakládal, Ondrejkovič, Cik
HC Baník Most: Sáblík (Volke) - Charousek, Kubát, Kocek, Nosek, Staněk, Kaltenböck, Nedrda, Šulc, Antoš, Gergel, Míka, Metlička, Koláček, Plachý, Zaťovič, Postl, Urban, Kašťák, Zima, Nekvinda
P r o s t ě j o v - Utkání rozhodla již první třetina, ve které Jestřábi inkasovali čtyři branky. Podprůměrný hokej nenabízel příliš mnoho pohledných akcí, vlažný přístup rozhodl o konci nadějí a působení Jestřábů v první lize. Na konečný výsledek 2:5 pouze kosmeticky upravovali Duba a Vrba. Velmi prořídlé publikum provázelo hráče do kabin pískotem.

Fotogalerie

Do utkání vstoupili hosté naprosto skvěle. Již v první minutě zápasu poslal Most, po přihrávce Noska, do vedení Pavel Metlička, který se prosmýkl mezi domácími obránci a poslal puk nad Štůralovo rameno – 0:1! Otřesení Jestřábi útočili jen sporadicky. V deváté minutě našel krásnou přihrávkou Postl rozjetého Martina Zaťoviče, který projel mezi prostějovskými obránci jako nůž máslem a ukázkovou kličkou do bekendu skóruje – 0:2! Po druhé brance vystřídali Jestřábi brankáře. Ale ani to nepomohlo. Jěště do konce první části inkasoval Daneček dvě branky. Nejprve z hole Charouska, který od modré otřel puk o levou tyčku a ukázkově tak vymetl levý růžek Danečkovy branky 0:3! A podruhé, respektive po čtvrté, z hole Míky, který se před prázdnou brankou nekrytý nemohl netrefit – 0:4!

Jestřábi pokračovali i nadále v mizérii. Po třech minutách druhé třetiny předvedl Most ukázkovou kombinaci a po ose Antoš, Míka, Gergel doputoval puk elegantně až do branky 0:5! Prostějovští nedokázali vymyslet nic ani v přesilových hrách. Ve 33. minutě zápasu předvedl učebnicovou stahovačku Podešva a svoji akci zakončoval kličkou do bekendu, leč bez gólového efektu a podtrhl tak domácí beznaděj. V dalším průběhu druhé třetiny již byla na ledě vidět spokojenost hostujících hráčů s výsledkem a Jestřábi se tak dostávali více do hry. Sáblíka prozkoušeli postupně Podešva, Pavelek, Duba, Vymazal a Hlusička, ale hostující brankář byl vynikající.

Třetí třetinu dohrávali hosté snad jen z povinnosti a tomu odpovídalo i dění na ledě. Do hry se častěji dostávali prostějovští junioři a vytvořili si i nějaké šance. Pojďme ale od začátku. Ve 44. minutě snížil v přesilovce pět na tři Lukáš Duba, který dokázal propasírovat puk po střele Pavelka až Sáblíkova záda 1:5! V 50.minutě zápasu vsítil druhou branku Jestřábů v zápase, po příhře Vymazala, Tomáš Vrba a stanovil tak výsledek utkání. Dnešním dnem se tak definitivně Most zachraňuje v 1.lize a Prostějov naopak padá o soutěž níž.

Ohlasy trenérů

Alois Chlustina (trenér HK Jestřábi Prostějov): Před dnešním utkáním byla ještě jakási naděje na záchranu, ale co chcete hrát, když lajna Opatovský - Piecha - Duba prohrává po pěti minutách zápasu 0:2. Je smutné, že některé pseudohvězdy dokázali v dnešním utkání nahradit ligoví junioři. Myslím si, že tato skutečnost hovoří za vše a k zápasu není třeba nic víc dodávat.

Kamil Kašťák (trenér SK HC Baník Most): O utkání rozhodla první třetina, v níž jsme dali čtyři góly. Pro domácí dnes bylo hodně svazující, že vyhrát museli, kdežto my jsme vyhrát mohli s tím, že na případný reparát máme ještě dvě utkání. Je dobře, že jsme o setrvání v soutěži rozhodli již dnes, alespoň můžeme v dalších utkáních dát šanci i hráčům, kteří nebyli v sezoně tolik vytěžovaní.