lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Prostějov na Ústí nestačil

Prostějov na Ústí nestačil

LHK Jestřábi ProstějovHC Slovan Ústí nad Labem

39.kolo, sobota 14.1.2006

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem

3:6 (1:2, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 7. Saluga, 51. Zbořil (Řípa, Bařica), 53. Vymazal - 7. Slížek (Kuchler), 14. Jankových (Červenka), 36. Pavlas, 49. Antoš (Kudrna), 50. Havel (Mazanec), 54. Klobouček (Slížek, Havel). Rozhodčí: Havlík - Tuizal, Vengřín. Vyloučení: 4:8, navíc Zbořil (Prostějov) a Jankových (Ústí) - 10 minut. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 3:5, 3:6.
LHK Jestřábi Prostějov: Hamrla - Sedlák, Kučírek, Kruliš, Kameš, Chvojka, Doseděl - Bařica, Piecha, Luka, Saluga, Čech F., Sabela, Řípa, Čech M., Žibrita, Vymazal, Zbořil, Polák
HC Slovan Ústí nad Labem: Zikmund - Zápotočný, Kudrna Jan, Vála, Pavlas, Grof, Mazanec, Hořava, Klobouček - Pazourek, Fink, Antoš - Havel, Slížek, Kudrna Jiří - Jankových, Červenka, Klimt – Kuchler, Jech
Ústí přijelo do Prostějova s nepříliš lichotivou bilancí z posledních zápasů. Proto si na prostějovském ledě nemohli dovolit další zaváhání a od samého začátku to na nich bylo vidět. Na první gól hostů dokázali Jestřábi reagovat, ale poté se hostům podařilo odskočit až na čtyřbrankový rozdíl a v polovině třetí třetiny svítilo na tabuli 1:5. Prostějov však i za tohoto stavu bojoval a dvěma slepenými brankami snížil na 3:5. Zkušený ústecký tým však nepřipustil žádné drama a brankou na 3:6 si pojistil výhru.

Fotogalerie

Sedlák si dělá pořádek před brankářem Hamrlou. Ten samý hráč o chvíli později reklamuje po souboji krev v ústech, ale sudího nepřesvědčí. Vhazování v obranné třetině Prostějova. Domácí hráči se snaží tečovat střelu Kučírka od modé. Vysmátá dvojice Mazanec a Polák. Tato střela skončila bohužel mimo branku ústeckého Zikmunda.
Na prostějovském ledě se představil soupeř, který je už dlouhou dobu neotřesitelně usazen na trůnu 1. ligy. A nutno dodat, že rozdíl ve hře obou celků byl znatelný, i když snaha se prostějovským hráčům upřít nedá.

První šanci zápasu si vytvořili ústečtí, jejím autorem byl Slížek, který si, v čase 0:53, vybruslil s pukem zpoza brány až do mezikruží a prověřil Hamrlu. Ve třetí minutě se na modré čáře opřel do střely ústecký Grof a Klimt se ještě snažil před brankou puk tečovat, ale jejich snaha skončila mimo tři tyče Hamrlovy branky. Ve čtvrté minutě se do útoku rozjela hned dvojice prostějovských hráčů Sabela - Řípa, ale hostující obránce jim jejich šanci překazil, takže gólman Zikmund ani nemusel zasahovat. V šesté minutě měli domácí opět příležitost ke skórování, když branku Ústí obkroužil Polák, ale jeho přihrávka před branku nenašla nikoho z týmu Jestřábů. A tak uhodilo na druhé straně. Puku se, v sedmé minutě, zmocnil v rohu kluziště Kuchler, přihrávkou našel Slížka, který si vybruslil až mezi kruhy, položil si na led brankáře Hamrlu a poté jej přehodil. Hosté se ovšem z vedení dlouho neradovali a za 28 vteřin bylo vyrovnáno, když vlastní střelu doklepl za Zikmundova záda Saluga. V desáté minutě se poprvé v zápase vylučovalo a na trestnou lavici si, za vysokou hůl, šel sednout hostující Mazanec. Prostějovští hráči si ovšem žádnou výraznou šanci v přesilovce nepřipravili, za zmínku stojí snad jen Lukova bomba téměř od modré čáry, kterou však Zikmund s přehledem vyrazil. V jedenácté minutě byl vyloučen domácí Kruliš a 40 vteřin se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Ani jedno z mužstev si však výraznější šanci nepřipravilo. Při následném prostějovském oslabení, ve dvanácté minutě, hledal před brankou Řípa Salugu, ale ten jeho přihrávku minul. Ve třinácté minutě si šel na trestnou lavici sednout Jestřáb Sedlák za sekání, čímž získali hosté možnost pokračovat v přesilové hře. Ústí šancí nepohrdlo a po 47 vteřinách šanci zužitkovalo ve vedoucí gól, šťastným střelcem se stal Jankových, který po přihrávce Červenky nádherně trefil růžek Hamrlovy branky. V patnácté minutě si šel na trestnou lavici sednout za držení Jan Kudrna a nabídnul tak Prostějovu možnost ke srovnání skóre. Domácí se však ke střele prakticky nedostali a přesilovku promrhali. Vteřinu po návratu Kudrny se vylučovalo na straně Ústí znova, když Jankových dostal trest 2 + 10 minut za naražení zezadu. Ovšem ani tahle přesilovka ke gólu v síti Ústí nevedla, ukázková byla jen bomba Kučírka od modré čáry, kterou však Zikmund bezpečně skryl ve svém náručí.

Ve druhé třetině se hrál podstatně vyrovnanější duel, než v první a šance se střídaly rovnoměrně na obou stranách, ale jak šance prostějovských hráčů Poláka, Doseděla a Řípy, tak i na ústecké straně Mazance zůstaly nevyužity. V páté minutě byl za držení vyloučen hostující Zápotočný a za minutu a půl po něm šel na trestnou lavici ještě Jech, který šel odsedět trest za nesportovní chování udělený gólmanu Zikmundovi. Prostějovu se tak naskytla šance na přesilovku pěti proti třem, ovšem střelecká produktivita byla v přesilovkách opravdu slabá a Prostějov se prakticky k ničemu nedostal. Naopak do šance se dostal v deváté minutě Jech, jenž se vracel z trestné lavice, ale jeho sólo Hamrla s přehledem vyřešil. V patnácté minutě se opět vylučovalo, tentokrát na prostějovské straně, potrestaným byl Piecha za krosček. Ústečtí hráči ukázali domácím, jak se využívají přesilovky a po minutě a osmnácti vteřinách zvýšili Pavlasem na rozdíl dvou branek.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny málem překvapil brankáře Hamrlu Jan Kudrna střelou téměř z poloviny hřiště. V šesté minutě se znova vylučovalo, za vysokou hůl si šel odpočinout na trestnou lavici hostující Jech, ale prostějovským se přesilovka vůbec nedařila a puk byl z velké části na holích ústeckých hráčů. V deváté minutě si šel vyzkoušet tvrdost trestné lavice domácí Vymazal, za hákování dostal dvě minuty. Ovšem za 35 vteřin se mohl vrátit zpět, protože Ústí přesilovku využilo Antošem, který skóroval po přihrávce Jana Kudrny. A za dalších 23 vteřin se Ústí mohlo radovat znova, když po přihrávce Mazance zvyšoval Havel. To už bylo mnoho i na domácího gólmana Hamrlu a nechal se vystřídat Hrazdírou. Ovšem ani prostějovští ještě zbraně nesložili a po dalších 61 vteřinách snižuje Zbořil na rozdíl dvou branek. Ve třinácté minutě si šel za katr sednout hostující Klobouček, který se proti pravidlům provinil sekáním. Tentokrát prostějovští hráči neváhali a po 47 vteřinách přesilovku využili, z prostoru mezikruží se nemýlil Vymazal a snížil tak na rozdíl dvou branek. Ovšem Ústí nenechalo nikoho na pochybách zda chce zápas vyhrát a po 29 vteřinách odskočilo domácím opět na rozdíl tří branek. Poslední gólovou akcí zápasu byla střela Kloboučka od modré čáry, ale do branky si cestu nenašla, neboť se jí do cesty postavilo břevno Hrazdírovy branky.

Celek Ústeckých Lvů si odvezl z Hané naprosto zasloužené vítězství. Působil daleko hokejovějším a sehranějším dojmem, než domácí celek, který se touto prohrou a díky domácí výhře Třebíče, propadl na 13. příčku tabulky.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Ústí n. L.): Jsme rádi za tři body. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Jsem rád, jak jsme k tomuto utkání přistoupili. Jako zlomový bych viděl gól na 3:1. Tam jsme začali věřit, že utkání dotáhneme do vítězného konce.

Aleš Flašar (Jestřábi Prostějov): Dnes nám hodně chyběl Říha, který je zraněný. Navíc mě zklamal přístup lajny Piecha, Luka, Bařica. Hráči měli z Ústí příliš velký respekt a nehráli tak jak měli. Za stavu 1:5 jsme začali předvádět solidní hru. Kdybychom tak hráli od začátku, tak mohl být výsledek jiný. Ústí dnes předvedlo svou sílu hlavně v přesilovkách, kdy nám dalo tři branky.

Související články

Sdílej stránku!

Statistiky
JménoGA+/-TMS
Bařica D.01-100
Čech M.00-100
Čech F.00-100
Doseděl P.00-100
Chvojka P.00-100
Kameš V.00100
Kruliš J.00120
Kučírek R.00-100
Luka V.00-100
Piecha M.00020
Polák J.00-100
Řípa J.01100
Sabela R.00100
Saluga M.10100
Sedlák T.00-220
Vymazal M.10020
Zbořil T.100120
Info: G: góly, A: asistence, +/-: účast na ledě při vstřel./inkas. brance TM: tresné minuty, S: střely na branku

KOMPLETNÍ STATISTIKY

Tabulka chance ligy

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.


KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost