lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi zdolali Pantery a přeskočili Třebíč

Jestřábi zdolali Pantery a přeskočili Třebíč

AZ HavířovLHK Jestřábi Prostějov

38.kolo, středa 23.1.2008

AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov

1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Varga (Sochorek) - 2. Duba (Opatovský), 8. Vrba (Podešva), 33. Kotásek (Piecha, Opatovský), 45. Pavelek (Kotásek). Rozhodčí: Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:7 navíc Strapáč (HAV) 10.min. osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 820. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
AZ Havířov: Valent (Novotný) - Staněk, Lašek, Novák, Huhto, Peštuka, Varga - Strapáč, Sikora, Škoda, Haas, Mikšan, Seman, Sochorek, Hulva, Maruna, Velecký, Giesel, Rozum, Niec
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (Daneček) - Procházka, Hlavatý, Balčík, Chovan, Kumstát, Andersons, Bartoň - Piecha, Nakládal, Vrba, Podešva, Vymazal, Duba, Opatovský, Mikšovský, Pavelek, Kotásek
P r o s t ě j o v - První třetina utkání patřila hostům. Díky brankám, o které se postarali Lukáš Duba s Tomášem Vrbou, a také střelecké nemohoucnosti Panterů, vyhráli Jestřábi první část 2:0. Ve druhé části se hra vyrovnala a oba týmy jedenkrát skórovali. V třetí třetině stroskotala snaha Panterů na vynikajícím Tomáši Štůralovi a navíc čtvrtou branku Jestřábů vsítil Zdeněk Pavelek. Hanáci si tak odvážejí ze severu Moravy tři body.
Úvod jako hrom. Tak by se dal popsat vstup Prostějova do utkání s havířovskými Pantery na jejich půdě. Již ve druhé minutě zápasu se k puku dostal Martin Opatovský, vyslal prudkou střelu na Valenta, který kotouč pouze vyrazil k Lukáši DUBOVI a ten se do odkryté branky nemýlil – 0:1! V zápětí mohl přidat další branku Martin Piecha, ale své sólo nedokázal zakončit mezi tři tyče. Tomáš Štůrala si připsal první zákrok až ve čtvrté minutě, po střele Jakuba Laška. Jestřábi však kontrovali dvěma nebezpečnými akcemi a nakonec opět střelou do černého. Hrubku domácí obrany, po které uháněli dva na jednoho Martin Podešva s Tomášem VRBOU, potrestal druhý jmenovaný střelou do odkryté branky - 0:2! V desáté minutě, po ukázkové souhře Lukáše Duby s Tomášem Vrbou, zazvonila tyč Valentovy branky. Jestřábi v této fázi zápasu jednoznačně dominovali a Panteři působili velice otřeseně a bezzubě. Další velkou šanci spálil ve dvanácté minutě Tomáš Vrba, jenž nedokázal přehodit ležícího Valenta. Následné přečíslení, tři na dva, vyřešila ale prostějovská obrana na jedničku. V poslední minutě první části hry, ve vlastním oslabení, ujel hostující obraně Michal Velecký, ale jeho pokus o bekhendový blafák mu nevyšel a tak šli po dvaceti minutách Jestřábi s dvoubrankovým náskokem.

Hned v úvodu druhé části měli výhodu Jestřábi jednoho muže v poli. Ale ani ve třetí přesilové hře v utkání nedokázali Valenta ohrozit. V pětadvacáté minutě si zahráli přesilovku domácí. Štůrala si připsal dva zákroky proti střelám Škody a Vargy. Další zákroky si Štůrala připsal po pokusech Strapáče a Staňka. Aktivita Panterů vyústila v třicáté minutě. Ukázková Sochorkova nahrávka napříč útočným pásmem našla nepokrytého Daniela Vargu, který bez problému zasunul puk do odkryté prostějovské branky - 1:2! Šestnáct sekund poté byl vyloučen domácí Novák a za čtyřicet sekund šli domácí do tří po faulu Laška. Jestřábi dvojnásobnou početní výhodu dokonale zužitkovali. Akci jako z hokejové učebnice předvedli Martinové Piecha s Kotáskem. Piecha elegantně našel osamoceného Martina KOTÁSKA a ten se v takovýchto situacích málo kdy mýlí - 1:3! V zápětí byli domácí opět potrestáni dvěma minutami a Pavelek od modré čáry trefil pouze tyč. V zápětí další střelu Pavelka tečuje těsně nad branku Panterů Martin Kotásek. Hosté si v další přesilové hře připravili několik střel, ale všechny Štůrala velmi dobře viděl a zneškodnil. Pár vteřin na to byl v permanenci Valent. Se střelami Kotáska, Opatovského a Procházky si však poradil.

Do třetí části hry vstoupili lépe domácí a to především díky výhodě jednoho muže v poli ze druhé třetiny. Štůralu zaměstnali postupně Varga, Škoda, Sikora a Huhto. Nápor Panterů skončil až ve čtyřicáté páté minutě zápasu. To byl vyloučen Bartoň a v oslabení po individuální akci skóroval, po dorážce své vlastní střely, Zdeněk PAVELEK – 1:4! Panteři kontovali střelami Sikory a Semana, ale na Štůrala si nepřišli. Jestřábi i nadále hráli velice dobře v obraně a domácí přečíslení dva na jednoho skončilo na hokejce prostějovského obránce. A když už nějaká ta střela prošla, tak narazila na skvěle chytajícího Tomáše Štůralu. V padesáté čtvrté minutě utkání poslal rozhodčí Hradil Jestřáby do tří a Havířovští tak dostali poslední možnost něco s utkáním udělat. Štůrala však svůj tým podržel a střely Veleckého a Huhty s přehledem pochytal. Následně sice Seman netrefil poloprázdnou branku a když hosté nevymysleli nic ani v další početní výhodě, bylo o osudu utkání již prakticky rozhodnuto. Stejně tak jako většina Panterů, tak i Škoda s Rozumem narazili na hostujícího brankáře. Jestřábi si tak odváží tři body za vítězství 1:4.

Sdílej stránku!

Statistiky
JménoGA+/-TMS
Andersons J.00100
Balčík M.00100
Bartoň J.00140
Duba L.10100
Hlavatý R.01020
Chovan M.00000
Kotásek M.11020
Kumstát P.00120
Mikšovský A.00100
Opatovský M.02100
Pavelek Z.10000
Piecha M.01-120
Podešva M.01100
Procházka M.00000
Vrba T.10100
Vymazal M.01120
Info: G: góly, A: asistence, +/-: účast na ledě při vstřel./inkas. brance TM: tresné minuty, S: střely na branku

KOMPLETNÍ STATISTIKY

Tabulka chance ligy
Finále
Kladno4:3Jihlava
Semifinále
Kladno4:0Poruba
Jihlava4:0Vsetín
Čtvrtfinále
Kladno4:1Slavia
Jihlava4:3Litoměřice
Přerov0:4Poruba
Vrchlabí2:4Vsetín
Předkolo
Třebíč2:3Slavia
Litoměřice3:2Sokolov
Poruba3:0Prostějov
Vsetín3:1Ústí n. Labem

KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Obranu posiluje Patrik Husák!

12.07.2021 | Marketing

Obranu posiluje Patrik Husák!

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

11.07.2021 | Marketing

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

Změna na postu marketingového manažera!

02.07.2021 | Eva Reiterová

Změna na postu marketingového manažera!

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost