V Hradci padly všechy branky do jedné sítě

Královští lvi Hradec KrálovéLHK Jestřábi Prostějov

30.kolo, sobota 15.12.2007

Královští lvi Hradec Králové - LHK Jestřábi Prostějov

6:0 (3:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Haluza (Domin), 14. Sakrajda (Šeda), 18. Fořt (Roubík, Kadlec), 48. Karlíček (Haluza), 53. Sakrajda (Koudelka, Šeda), 59. Haluza (Sakrajda). Rozhodčí: Vampola - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:13, navíc Protivný (Hradec) 10 minut nesportovní chování, Pavelek (Prostějov) 10 minut nesportovní chování, Kumstát (Prostějov) 10 minut úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1835. Střely na branku: 53:29. Průběh utkání: 0:0, 6:0.
Královští lvi Hradec Králové: Koutský (Dušek) - Táborský, Protivný, Pavlů, Lesák, Pazdera, Karlíček - Fořt, Roubík, Kadlec - Sakrajda, Koudelka, Šeda - Haluza, Domin, Suchý - Hruška, Volráb
LHK Jestřábi Prostějov: Biegl (Štůrala) - Procházka, Višňák, Chovan, Bartoň, Balčík, Kumstát, Vrba, Nakládal - Kotásek, Piecha, Pavelek - Hrňa, Podešva, Duba - Pšurný, Steber, Pšurný - Opatovský, Šebek, Vymazal
O osudu utkání rozhodla první třetina, kterou vyhráli Hradečtí zaslouženě poměrem 3:0. Jako první s trefil Haluza a čárku do listiny střelců si připsali také Sakrajda a Fořt. Ve druhé třetině Jestřábi hru vyrovnali, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Třetí část hry byla již opět koncertem domácích hokejistů. Karlíček, Sakrajda a Haluza přidali další tři branky, a tak z Hradce odjíždí Jestřábi s ostudnou porážkou 6:0.
Po vlažném úvodu pomohl domácím výrazně vedoucí gól Petra Haluzy z poloviny úvodního dějství. Hradečtí byli rázem viditelně aktivnější a brankář Biegl měl plné ruce práce. Ve 14. minutě byl už ale krátký na rychlou dorážku Petra Sakrajdy z přesilové hry - 2:0. Krátce na to se Východočeši radovali potřetí, ale jejich branka tentokrát nemohla být po dřívější přerušení hry uznána. Právoplatnou radost ze třetí branky si tak domácí vychutnali až v 18. minutě, to se na konci parádní akce na jeden dotek objevil Patrik Fořt a další rychlou střelou nedal Bieglovi šanci – 3:0.

Ve druhé třetině pokračovala hradecká převaha, nicméně branky se vytratily. Velikou šanci ke snížení měli hosté hned z kraje druhé dvacetiminutovky, ale Vymazal ze sóla neuspěl. V polovině zápasu měli pro změnu slibnou příležitost domácí, ale střele Haluzy se postavila do cesty levá tyče Bieglovy branky. Přesně s koncem druhé třetiny ujel do trháku Pavel Suchý, ale i jeho pozorný Biegl v brance prostějovských Jestřábů vychytal.

V závěrečné části hry hradečtí plně kontrolovali své vedení a dominanci na ledě potvrdili i dalšími třemi brankami. Nejprve na 4:0 zvýšil ve 48. minutě Milan Karlíček, který dokázal skórovat už ve druhém domácím utkání po sobě. Stejně jako proti Olomouci se trefil v přesilové hře bombou od modré. Karlíček tak tím nejlepším způsobem potrestal zcela zbytečně zákeřnou hru soupeře ve třetí třetině. Jasný průběh zápasu korunovali hráči HC VCES v samém závěru ještě dvěma brankami. Na 5:0 upravoval svou druhou sobotní trefou Petr Sakrajda a stejně tak si vedl i Petr Haluza, jenž druhým gólem v zápase s Jestřáby uzavřel na konečných 6:0.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
Výsledek je jasný, může připadat, že to bylo lehké, ale nebylo. Aspoň nám trenérům se zdálo, že jsme se opět pomaleji rozjížděli. Hráči měli v hlavách zřejmě uspokojení po výborně odehraném utkání v Brně. Nakonec se nám ale podařilo dát pěkné branky, plusem je i to, že jsme vyhráli s nulou. Na středeční utkání s Mladou Boleslaví musíme dát dohromady sestavu a čekat, jestli se někdo z marodů uzdraví. V současné době máme k dispozici pouze šest beků a necelé tři útočné formace.

Radomír Kužílek (hlavní trenér Prostějova):
Dneska mohu hodnotit pouze hru Hradce Králové, ta byla fantastická. V první třetině jsme soupeři přispěli ke třem brankám sami, kdy jsme si nechali vstřelit všechny góly z brankoviště a z Radka Biegla tak udělali doslova blbce, tím bylo prakticky rozhodnuto. Následně to byla hra už pouze jednoho mužstva.