Salith ŠumperkLHK Jestřábi Prostějov

13.kolo, středa 17.10.2007

Salith Šumperk - LHK Jestřábi Prostějov

4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Ohnutek (Lazorišák), 23. Lazorišák (Ohnutek), 33. Obdržálek (Antonovič, Beck), 43. Bařica (Ondráček) - 60. Chovan. Rozhodčí: Šír - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 0:0, 4:0, 4:1.
Salith Šumperk: Tihlář, (Betinec), Špelda, Hajas, Sloboda, Ondráček, Kloz, Pala, Šindler - Bařica, Meluzín, Ambruz, Beck, Antonovič, Obdržálek, Lazorišák, Ohnutek, Stejskal, Pekr, Kočan, Martinka.
LHK Jestřábi Prostějov: Daneček, (Lindström), Procházka, Vomela, Kumstát, Suchý, Bartoň, Chovan, Bořuta, Višňák - Kotásek, Piecha, Opatovský, Šebek, Prokop, Vymazal, Mikšovský, Hampl, Šůrek, Bartošek, Piluša.
Premiéra s novým trenérským duem na střídačce Jestřábům v podhůří Jeseníků nevyšla. Šumperk otevřel skóre utkání již v 6. minutě brankou Ohnutka. Definitivní rána však přišla až ve druhé části hry. Nejprve tři minuty po jejím zahájení zvyšoval Lazorišák a deset minut po něm Obdržálek. Na rozdíl čtyř gólů odskočili Draci ve třetím dějství díky trefě Bařici a od této chvíle již hráli jen to, co potřebovali. Jestřábům se podařilo vstřelit čestný úspěch až 45 vteřin před závěrečnou sirénou, kdy chybu domácí obrany potrestal Chovan a zmírnil alespoň částečně porážku týmu z Hané..

Šumperští Draci i prostějovští Jestřábi vstoupili do zápasu s novými trenéry a s hlasitou podporou svých příznivců. Atmosféra nikterak neodpovídala souboji dvou posledních týmů východní skupiny.

Draci se také na soupeře ihned vrhli a v první minutě pálil Beck, Daneček však šumperského útočníka vychytal. První ostrý zákrok Tihláře přišel v páté minutě, kdy si poradil se šancí Piechy. Pak přišly Dračí chvíle. Nebezpečně střílel Obdržálek, na konci šesté minuty se prosadil David Ohnutek. O chvíli později pálil Stejskal, Daneček tentokrát šumperský útok vykryl. Ve třinácté minutě mohl srovnat Vomela, ale Tihlář podržel Draky. Poslední vážnější akci první třetiny zakončoval skvěle hrající Lukáš Špelda - tentokrát ještě Daneček odolal.

Druhou třetinu otevřel ránou Meluzín, hostující brankář však kryl. Pak přišla chvíle Oty Lazorišáka, ten příhrávku zpoza branky zavěsil pod víko a stadión propukal v nadšení. Vrátit hosty do zápasu mohl Piecha, tomu však přihrávka přeskočila hůl. Akce pak střídaly akci a nejprve Kumstáta vychytal Tihlář, na druhé straně si druhou branku v utkání nepřipsal Ohnutek. Největší šanci však měl Suchý, tomu však obrovskou šanci sebral z brankové čáry Tihlář. Ve 33. minutě udeřili Draci potřetí. Prosadil se letošní smolař Petr Obdržálek, který zakončil akci dua Antonovič - Beck. O minutu později pak další branku na holi měl Stejskal, netrefil však přesně.

Poslední třetinu zahájili fanoušci domácích zajímavým chórem a o chvíli později se kotel mohl radovat z dalšího úspěchu. Kanonýr Dušan Bařica propálil Danečka z prostoru mezi kruhy a stadiónem začaly znít oslavné chorály. Ve 46. minutě vstřelil Šumperk 5. gól, ale ten rozhodčí neuznali pro kopnutí bruslí. Draci ovládali zápas, Bařica i dvakrát v řadě Martinka Danečka nepřekonali. A tak se nakonec v poslední minutě prosadil Chovan, který jen korigoval stav a hlavně sebral Tihlářovi čisté konto. Šumperk po deseti utkáních doma zvítězil a fanoušci domácích oslavili tři body pořádnou ohnivou šou.

Ohlasy trenérů

Jiří Otoupalík (trenér Hokej Šumperk 2003): Byl to pro nás hodně důležitý zápas, kdybychom prohráli, máme ztrátu 12 bodů a to už by se opravdu těžce stahovalo. Dnes jsme ale podali velmi dobrý výkon, soupeře jsme ubránili a k ničemu jej nepustili. Oproti minulým utkáním jsme pak začali proměňovat i šance a jak se ukázalo, je to hodně důležité.

Martin Janeček (asistent trenéra HK Jestřábi Prostějov): V první části hry jsme měli o jednu střelu více než soupeř, ale branky jsme nedali. Nedokázali jsme se tlačit do koncovky. Pak už domácí vzali zápas do svých rukou, převzali iniciativu a taky dokázali proměnit své šance a tím i rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Na našem mužstvu leží psychická deka. I tak je vidět, že kluci chtějí hrát, ovšem jak to tak bývá, čím více chceme, tím méně se daří cokoliv vymyslet. Ve hře pak jsou nepřesnosti. A dneska jsme zklamali hlavně během přesilovek, kdy nás domácí v klidu ubránili.