lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Přípravu končíme porážkou 0:2 s ostravskou Porubou

Přípravu končíme porážkou 0:2 s ostravskou Porubou

LHK Jestřábi ProstějovHC RT TORAX Poruba

přát., čtvrtek 8.9.2022

LHK Jestřábi Prostějov - HC RT TORAX Poruba

0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 45. Toman (Střondala), 60. Šoustal (Střondala, Šlahař) . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Průběh utkání: 0:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Němeček – Valenta, Hamšík, Benda, Malák, Zaíc, Poledna – jiránek, jáchym, jansa – Burian, Maruna, Routa – Novák, Vlach, Slanina – Machač, Venkrbec, Dubský
HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Voráček, Klimeš, Lemcke, Klimíček, Urbanec, Sedlák – Šoustal, Vachovec, Šlahař, Střondala, Toman, Christov, Karafiát, Vildumetz, Berisha, Gřeš, Hrníčko, Vehovský.
Poslední přípravné utkání sehrál náš tým s ostravskou Porubou. I přes mnohá vyloučení na obou stranách jsme se gólů dočkali až v poslední třetině, bohužel však pouze do naší sítě. Ze zápasu tak nakonec odcházíme s porážkou 0:2.

Zápas hned od první minuty nabídl fanouškům atraktivní podívanou. Oba celky prověřili několika opatrnými střelami brankáře na jedné i druhé straně. Po třech minutách se k většímu tlaku na brankovišti dostala hostující Poruba, Pavelka si však s veškerým nebezpečím hravě poradil. Poruba vzápětí měla další šanci, když se k odraženému kotouči dostal do dobré střelecké pozice jeden z hostujících útočníků, i proti jeho pokusu byl však Pavelka připravený. Náš tým poprvé výrazněji zahrozil po pěti minutách, když hosté pokazili rozehrávku a na branku Poruby se tak naše letka řítila v přečíslení tří na jednoho. Střela Slaniny však skončila jen na betonech Dolejše. V čase 7:29 jsme po nedovoleném zákroku Lemckeho dostali přesilovou hru, která se po dalším faulu změnila na dvojnásobnou početní výhodu. Ta nabídla několik šancí, kotouč jsme však do brány dostat nedokázali. Ve čtrnácté minutě se s dalšími problémy na brankovišti potýkal Pavelka – z ničeho nic se před ním naskytl ex prostějovský Hrníčko, který žabičkou našel hůl dalšího porubského útočníka. Jeho střela však mířila pouze do boční síťe. Krátce poté přišel další faul hostů. Vít Christov putoval za vysokou hůl na čtyři minuty za katr. Ani tentokrát se nám však nepodařilo prosadit, a tak se po první dvacetiminutovce šlo do kabin za stavu 0:0.

Začátek druhé třetiny byl opravdovou zkouškou pro obrannou stránku naší hry. Po faulech Machače a Bendy jsme přes půl minuty bojovali na ledě ve třech bruslařích, díky obětavosti všech z nich jsme však přežili jak dvojnásobné oslabení, tak klasickou početní nevýhodu. Těsně před polovinou zápasu se do velké šance, konkrétně k trestnému střílení dostal domácí David Routa. Tomu se však nepodařilo rozhýbat hostujícího gólmana, a Routův pokus tak skončil jen na betonech Dolejše. Následovalo další oslabení našeho celku, dvě minuty putoval odsedět Pepa Zajíc. Naši beci však nedovolili Porubě žádnou nebezpečnou kombinaci. Krátce poté putoval za katr hostující Vojtěch Střondala, a naši hráči zatopili pod kotlem. Ve velkých šancích se ocitli třeba Patrik Machač nebo Daniel Malák, ani jeden z jejich projektilů však nenašel svůj cíl. Nedisciplinovanost hostů pokračovala i nadále, a tak i konec druhé periody dohrávali ve čtyřech. I přes mnoho přesilovek na obou stranách byl po čtyřiceti minutách stav stále 0:0.

Ve třetí třetině od začátku pokračoval nastolený trend v nevyrovnaném počtu hráčů na ledě. Na trestnou lavici po faulu usedl Matouš Venkrbec. Oslabení však naši sehráli skvěle, a Porubu nepustili do jediné větší šance. Ta však přišla o chvíli později, a bohužel byla gólová. V před brankovém prostoru se nejlépe zorientoval Radim Toman a přesnou střelou pod víko poslal hosty do vedení 1:0. O srovnání skóre se při další akci rychlým obtočením kolem brány pokusil Vítek Benda, Dolejš však mezi svým tělem a brankou nenechal žádnou skulinu, kterou by mohl projít puk. Ačkoliv se naši hokejisti snažili o vyrovnání všemi dostupnými možnostmi, žádná ze střel nerozvlnila síť za hostujícím Dolejšem. O konečném stavu 0:2 navíc střelou do prázdné brány minutu před koncem rozhodl Tomáš Šoustal. Z posledního přípravného zápasu tak odcházíme s porážkou 0:2.

Související články

Sdílej stránku!

Statistiky
Tabulka chance ligy
P Tým Tým Z S B
1. VSE Vsetín 8 21:12 15
2. PRE Přerov 7 23:17 15
3. TRE Třebíč 8 22:18 14
4. KOL Kolín 8 27:24 14
5. POR Poruba 7 21:17 13
6. SOK Sokolov 8 21:24 13
7. FRM Frýdek-Místek 8 24:17 12
8. PRO Prostějov 8 20:23 12
9. JIH Jihlava 8 19:20 11
10. PCB Pardubice B 8 20:23 10
11. LTM Litoměřice 8 27:31 10
12. ZLN Zlín 8 14:16 9
13. SLA Slavia 8 19:27 9
14. SUM Šumperk 8 21:30 8

KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

11.9.2022

Sraz s fanoušky U Chmelů!

V úterý 13. září od 18.30 se na vás budeme těšit na tradičním posezení, kde vám před novou sezónou zodpovíme vaše dotazy!

18.8.2022

Změna u vstupů zdarma!

Vstup na stadion bude umožněn zdarma dětem do 10 let (rodič s dítětem musí na pokladně zažádat o dětskou vstupenku a prokázat jeho věk kartičkou pojišťovny) a nově také všem osobám s průkazem ZTP.

6.6.2022

Zahraj si hokejový kvíz!

Pévéčko si pro fanoušky připravilo soutěž o skvělé ceny. Můžete vyhrát knihu 100 LET PROSTĚJOVSKÉHO HOKEJE nebo křupavou pizzu ze ZÁTIŠÍ.

SOUTĚŽ ZDE

21.4.2022

Aukce dresů z této sezóny!

Dresy, které po 19 letech nakoukly až do semifinále a zároveň jsou posledními se současným logem jestřába!

DRAŽTE ZDE


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Ze Zlína vezeme dva body!

28.09.2022 | Vojtěch Ošlejšek

Ze Zlína vezeme dva body!

Doma jsme nestačili na jihlavskou Duklu

26.09.2022 | Vojtěch Ošlejšek

Doma jsme nestačili na jihlavskou Duklu

B-týmu Pardubic jsme podlehli 0:4

24.09.2022 | Vojtěch Ošlejšek

B-týmu Pardubic jsme podlehli 0:4

Góly

No foto

Asistence

No foto

Filip

Jansa

5 asistencí

Body

No foto

Zápasy

Matouš

Venkrbec

8 zápasů

Úspěšnost

No foto

Josef

Němeček

95,59% úspěšnost