Valašský hokejový klubLHK Jestřábi Prostějov

SF1, neděle 20.3.2022

Valašský hokejový klub - LHK Jestřábi Prostějov

5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Venkrbec (Hryciow), 12. Hryciow (Hořanský, Vítek), 27. Jonák (J. Říha, Rob), 41. R. Vlach (Rob, J. Říha), 58. D. Březina (Vítek). Rozhodčí: Bejček, Micka – Bohuněk, Blažek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 4050. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 5:0.
Valašský hokejový klub: J. Málek (Gába) – Smetana, Hryciow, J. Říha, J. Jenáček, Ondračka, Vosátko – Jonák, Venkrbec, Rob – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Pitule, Vítek – Berger, R. Vlach, A. Zeman – D. Březina.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Klimíček, Husák, A. Havlík, M. Jáchym, Vala, Zajíc – Rudovský, T. Jáchym, Jiránek – Mrázek, J. Kloz, Martin Novák – M. Švec, T. Koblížek, P. Beránek – Š. Jelínek, Štefka, Podlaha.
Nedělním zápasem na Lapači odstartovala semifinálová série se Vsetínem. Valaši se v první třetině, ve skvělé atmosféře fanoušků obou celků, dokázali dvakrát prosadit. Ve druhé části svoje vedení ve 27. minutě navýšili už na 3:0. Nám se nedařilo prosadit se až za záda gólmana Málka. V závěrečné části jsme ještě dvakrát inkasovali, a domácí celek si tak po výhře 5:0 připisuje první bod v sérii. Další utkání tohoto play-off, ve kterém můžeme sérii vyrovnat, je na programu hned zítra od 17:30 hodin opět na vsetínském ledě.

Vsetínští vstoupili na domácím ledě do prvního semifinálového utkání aktivněji. Oba celky hráli velmi aktivně, první velkou šanci měl už v 5. minutě vsetínský Půček, který ujel naším obráncům, ale na Bláhu nevyzrál. V čase 10:34 však domácí celek slavil otevření skóre zápasu. Ostrou střelu Hryciowa z pravého kruhu vyrazila naše jednička před sebe, v následné skrumáži se pak nejlépe zorientoval Matouš Venkrbec a po ledě poslal puk do sítě – 1:0. Z další minutu a půl už šli Valaši do dvoubrankového trháku. Hořanský z rohu našel přesnou nahrávkou Michala Hryciowa a ten jej poslal do šibenice – 2:0. V čase 12:59 poslal Vlach dělovku na Bláhu, ale ten předvedl důležitý zákrok. Domácí celek byl díky rychlému dvoubrankovému vedení na koni a dával to hodně najevo. Ze vsetínského nepříjemného tlaku pramenil v 17. minutě náš faul. Šance na další gól měli Jonák i Rob, ale Bláha my jsme dobře bránili..

Druhá třetina začala v rychlém tempu, které nebylo často přerušeno. Ani jednomu z celků se nedařilo zakončovat své ofenzivní akce. Ve 26. minutě, jsme ale špatně střídali a na trestnou lavici podruhé v utkání zamířil Petr Mrázek. Vsetínští se početní výhody ujali skvěle, když v čase 26:30 tečoval Vít Jonák puk za Bláhova záda – 3:0. Pak jsme dvě přesilovou hru hráli my, ale přes časté kombinace jsme ji nevyužili. V polovině zápasu se naši svatyni rozjel Adam Zeman a proháčkoval se až před naše brankoviště, kde jej jeden z našich hráčů zastavil za cenu faulu. K nařízenému trestnému střílení se rozjel Luboš Rob, ale Bláha byl pohotový. Od 33. minuty jsme měli další výhodu jednoho hráče v poli, ale i brankář Málek svůj tým podržel. Ke konci druhé dvacetiminutovky jsme se snažili nepříznivý stav zápasu zvrátit, jenže naši aktivitu zastavilo další vyloučení.

I ve třetí třetině měli viditelnější tlak domácí hráči, kterým napomohla přenesená přesilovka. V čase 40:49 ji využil Roman Vlach, a navýšil tak už jasné vedení Valachů – 4:0. I v dalších minutách byl Vsetín aktivnějším týmem a nedával nám moc prostoru k pořádným akcím. V 52. minutě mohl Vítek přidat pátý gól, avšak vylámal si zuby na Bláhových betonech. Pak jsme se dostali k pár kombinacím až před Málka. V 56. minutě mohla první branku zapsat dvojice Zajíc – Koblížek, druhý jmenovaný ale v přečíslení dobře nezakončil. V čase 57:29 slavil Lapač další vsetínskou trefu. Vítek získal puk po špatné rozehrávce Havlíka, nahrál jej najíždějícímu Davidu Březinovi, a ten se z mezikruží nemýlil – 5:0. V prvním duelu semifinále jsme tak na Vsetín nestačili a prohráváme v sérii 0:1.