SK Horácká Slavia TřebíčLHK Jestřábi Prostějov

32.kolo, středa 5.1.2022

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov

3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Šťovíček (Střondala, Hunkes), 39. Ferda (Dočekal), 54. Střondala (Jakub Stehlík) . Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 791. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 3:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Hunkes, L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Jakub Stehlík, Poizl, Tureček – Střondala, L. Bittner, Šťovíček – D. Sklenář, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, Dočekal – Ferda, D. Michálek, Křehlík.
LHK Jestřábi Prostějov: M. Altrichter (Bláha) – Klimíček, Husák, Babka, P. Krejčí, A. Havlík, Vala – Jiránek, T. Jáchym, P. Beránek – Mrázek, J. Kloz, Martin Novák – Rudovský, Janeček, M. Švec – Štefka, T. Koblížek, Š. Jelínek – Podlaha.
První dvacetiminutovka středečního zápasu se hrála v aktivním tempu, ale žádnou branku nepřinesla. Ve druhé části se domácí hokejisté dokázali dvakrát prosadit. Třetí třetina nám nabídla několik přesilových her, ale ani jednu z nich jsme nevyužili. Naopak domácí hokejisté dokázali vstřelit ještě jednu branku a po výhře 3:0 berou tři body do prvoligové tabulky. V sobotu můžeme nepříznivý týden vylepšit. Od 17:00 hodin se střetneme se Sokolovem, a odstartujeme tak poslední část základní části letošního ročníku Chance ligy.

Třebíč byla od začátku velmi aktivní. V čase 2:22 ale přišlo čtyřminutové vyloučení domácího hráče, a tak jsme hráli přesilovku a byli jsme v tlaku. Jenže i přes naši snahu a několik střel, jsme skóre zápasu neotevřeli. Pak se na Altrichtera rozjel Střondala a náš gólman si po delší době zapsal úspěšný zákrok. Pohotový musel Altrichter být i při střele Formana. Po polovině první části byla hra poněkud neučesaná, oba celky se nedostávaly k většímu tlaku, který by skončil brankou. V následujících minutách se ke slovu dostala Třebíč, která si vytvářela časté kombinace v našem obranném pásmu, ale branka nepala. Prvních dvacet minut tak gól nepřineslo.

Druhá třetina začala v rychlém sledu. Po půl minutě vyslal Beránek na gólmana domácích nepříjemnou střelu, ale ta skončila jen na vyrážečce. Ve 23. minutě se domácí hokejisté usadili před Altrichterem a kombinovali. Po chvíli se na naši branku rozjeli Nedvídek se Sklenářem, ale otevření skóre nepřišlo. V čase 24:01 se Jiránek dostal před Jekelem k vyraženému puku, z bezprostřední blízkosti ale puk za jeho záda neposlal. Pak se k puku dostala Třebíč a byla hodně nebezpečná. V čase 28:14 zužitkovalo domácí mužstvo svoji rychlou akci. Střondala získal v obranném pásmu puk, poslal jej na Šťovíčka a ten se nemýlil – 1:0. I nadále byli domácí u kotouče. K jejich aktivitě jim napomohly hned tři naše vyloučení – ve 30., 33. a 36. minutě. Naštěstí pro nás ale ani jednu početní výhodu nevyužili. V čase 38:25 se však po brance Ferdy, který po skrumáži dorazil kotouč do naší brány, radovali podruhé – 2:0. Na konci druhé dvacetiminutovky vyslal Beránek na Jekela dva střelecké pokusy, ale ani jeden neprošel až za záda tohoto zkušeného brankáře.

Po necelých dvou minutách třetí třetiny jsme měli k dispozici přesilovou hru. Největší šanci při hře 5 na 4 si vytvořil Jiránek, svojí střelou ale branku soupeře nakonec minul. Třebíč v následujícím čase několikrát vyhodila. Dlouho se v plném počtu nehrálo, když domácí lavička ve 44. a 47. minutě dostala dvě minuty. Při poslední přesilové hře jsme se usadili v útočném pásmu a po dobře sehrané akci zakončoval Mrázek, ale Jekel proti jeho ráně vytáhl fantastický zákrok. Pak se před brankou dostal ke kotouči Klimíček, ale ani on nepřekonal gólmana Třebíče. V čase 53:53 jsme bohužel inkasovali potřetí. Střondala si našlápl ve středním pásmu a z levé strany vyslal dělovou ránu, které prošla až za záda našeho brankáře – 3:0. My jsme se i přes vysoký náskok domácích hokejistů nevzdávali a kombinovali jsme před brankou Jekela. Od 56. minuty jsme hráli v šesti s prázdným brankovištěm. Zbylé minuty však ubývaly rychlým tempem a Jekel si dokázal naše pokusy pohlídat. Po šedesáti minutách pro nás zápas skončil 0:3 a z Třebíče odjíždíme s prázdnou.