lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
PRO - LIT - 4:5p - Prostějov ztratil utkání ve třetí třetině

PRO - LIT - 4:5p - Prostějov ztratil utkání ve třetí třetině

LHK Jestřábi ProstějovHC Stadion Litoměřice

23.kolo, pondělí 18.11.2019

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

4:5p (1:0, 3:1, 0:3 - 0:1))
Branky a nahrávky: 20. Žálčík (Hrníčko), 27. Hrníčko (Nouza), 33. T. Jandus (Machala, Březák), 37. Divíšek (Hrníčko) – 36. Marcel (Štohanzl), 42. M. Havelka (Mlčák), 51. Střondala (Jánský), 52. Voženílek (Marcel), 65. M. Kadlec (Strejček). Rozhodčí: Michal Dědek, Pavel Obadal, Přemysl Bartek, Pavel Blažek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:34.
LHK Jestřábi Prostějov: Huf – Mrázek, Březák, Hamrlík, Muška, Husa, P. Krejčí – L. Krejčík, Chlán, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – Machala, M. Novák, T. Jandus – Miškář, V. Meidl, Vachutka – L. Luňák.
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (37. A. Beran) – Mlčák, Kukla, Marcel, Dajčar, Krutil, Strejček, Jebavý – Korkiakoski, Střondala, Jánský – Voženílek, Jícha, M. Kadlec – Šik, Vitouch, Kangas – M. Havelka, Štohanzl, D. Sklenář.
Jestřábi začali dnešní utkání s druhým týmem tabulky skvěle a dvě třetiny to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Branky Žálčíka, Hrníčka a Janduse poslaly domácí do trháku a Jestřábi dokázali zareagovat i na snížení Stadionu, když jim vrátil vedení o tři branky Divíšek. Ve třetí třetině ovšem přišel zkrat, který Litoměřice dokonaly v prodloužení a odváží si dva body za výhru po prodloužení.

Jestřábi do zápasu vstoupili poměrně vlažně. Brzy po zahájení utkání se snažil prosadit z mezikruží Krutil, ale nebyl přesný. Šancí na straně Litoměřic přibývalo. Třeba v 6. minutě měl dvě velké Kadlec, při jedné z nich trefil z boku tyč. Domácí ale měli připravenou odpověď. Nejprve se snažil prosadit nový člen Jestřábů, Vachutka. Následně měl dobrou možnost na kruhu Krejčík. Následovala přesilovka domácích, která ale nepřinesla nic nebezpečného. Až v těch dalších byli Jestřábi více vidět a ještě více se jim dařilo ve hře pět na pět. Velkou šanci například po nahrávce Meidla vyprodukoval Žálčík, jenže nedal. Novák z mezikruží pak minul horní růžek brány. Prostějov po nemastném začátku a nijaké polovině třetiny, kdy se ale nedařilo ani Stadionu, přebral iniciativu. Nakonec právě z početní výhody dali Jestřábi první branku. Postaral se o ni, jak jinak, Lukáš Žálčík, který pěkně trefil z hrany kruhu - 1:0. Gól padl 50 vteřin před koncem třetiny, navíc znamenal, že Jestřábi budou pokračovat v přesilovce: hráli totiž tou dobou v pěti proti třem.

Druhé dějství pak domácí zcela opanovali. Zprvu bylo důležité, že ubránili ve 23. minutě tlak hostí a následné oslabení při vyloučení Mušky. Husa naopak ve 26. minutě trefil z úhlu tyčku. Vůbec se domácí často uchylovali ke střelám z úhlu. Jednu z nich zkusil také Dominik Hrníčko, který byl úspěšný a navýšil vedení - 2:0. Domácí byli najednou všude dříve, fanoušci také začali povzbuzovat. To zjevně pomohlo Jestřábům, kteří se dále dostávali do zajímavých příležitostí. Krejčík těsně netrefil, Vachutkovu ránu musel zneškodnit Král. Na zakončení Tomáše Janduse do protipohybu už ale byl krátký - 3:0! V nebezpečné šanci se ocitl i Nouza, ale střela byla zblokovaná. Nicméně hosté ještě měli do přestávky dost času a využili ho ke snížení: Patrik Marcel se trefil nad beton brankáře - 1:3. Jestřábi však záhy odpověděli: střelu Tomáše Divíška si Král srazil do sítě - 4:1. To na něj bylo moc a přepustil své místo Adamu Beranovi. Málokdo tušil, že vychytá čisté konto.

Na takové úvahy bylo ještě brzo. V závěru třetiny to totiž vypadalo, že týmy nebudou mít s kým dohrát. Na trestné sedělo i pět hráčů naráz. Nicméně branky z toho nepadly. Až ve třetí periodě se opět střelci předvedli. Tedy ti litoměřičtí. Nejprve Jestřáby postrašil nájezdem Kadlec, následně už se ale dokázal prosadit nenápadnou střelou Martin Havelka - 4:2. Na problémy to ale ještě nevypadalo. I když Voženílek při vyloučení Žálčíka trefil tyč. Chleba se tak začal lámat až po padesáté minutě. Nejprve Krejčík spálil obrovskou šanci, o minutu později se naopak radovali hosté. Vojtěch Střondala se dočkal puku zpoza brány, pohotově vystřelil a bylo to už jen o gól - 4:3. Dvacet vteřin poté už se Stadion radoval z vyrovnání: střela z mezikruží byla ještě tečovaná a střelec Daniel Voženílek mohl slavit - 4:4. Domácí byli pochopitelně jako opaření. Machala byl navíc záhy po vyrovnání vyloučen. Nicméně Jestřábi oslabení přežili a připravili si dvě velké šance: jenže Vachutka střelou z první ani Chlán z protiútoku se neprosadili - druhý jmenovaný dal tyčku.

Následovalo tak prodloužení, které nabídlo hokej nahoru-dolů. Na tyčky to skončilo 1:1, nicméně počítají se góly. A ten těsně před koncem prodloužení dal po individuální chybě obránce Martin Kadlec - 4:5. A rozesmutnil diváky už podruhé - místo dlouho toužených tří bodů je pouze jeden.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (LHK Jestřábi Prostějov):

Dneska jsme ukázali, jak se dá za 20 minut prohrát vyhraný zápas. Dvě třetiny jsme zvládli skvěle, ale ve třetí třetině jsme svojí nedůsledností ztratili utkání.

Související články

Sdílej stránku!

Statistiky
JménoGA+/-TMS
Březák J.01200
Divíšek T.10100
Hamrlík M.00200
Hrníčko D.12100
Husa J.00-120
Chlán P.00-100
Jandus T.10100
Krejčí P.00-220
Krejčík L.00-200
Luňák L.00000
Machala O.01120
Meidl V.00000
Miškář P.01100
Mrázek J.00020
Muška J.00040
Nouza T.02100
Novák M.00000
Vachutka D.01000
Žálčík L.10-220
Info: G: góly, A: asistence, +/-: účast na ledě při vstřel./inkas. brance TM: tresné minuty, S: střely na branku

KOMPLETNÍ STATISTIKY

Tabulka chance ligy

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.


KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost