lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
PRO - SOK 4:2 - Drama s předposledním Jestřábi nepřipustili. A slaví tři body

PRO - SOK 4:2 - Drama s předposledním Jestřábi nepřipustili. A slaví tři body

LHK Jestřábi ProstějovHC Baník Sokolov

22.kolo, sobota 16.11.2019

LHK Jestřábi Prostějov - HC Baník Sokolov

4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Žálčík (V. Meidl), 23. Machala (Mrázek), 33. Machala (T. Jandus, V. Meidl), 53. Žálčík (P. Krejčí, Mrázek) – 15. M. Zadražil (Švec, Michálek), 47. M. Zadražil (Švec, Michálek). Rozhodčí: Skopal, Barek – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 49:18.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Hrdinka, Drtil, Mrázek, Muška, Husa, P. Krejčí – L. Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – Machala, V. Meidl, Chlán – R. Pilař, Miškář, T. Jandus – L. Luňák.
HC Baník Sokolov: Kašpar – Přindiš, Kadeřávek, J. Tomeček, Vodička, Šafář, Michálek, A. Rulík, M. Rohan – M. Zadražil, Švec, Bečvář – Kverka, Stříbrný, Křemen – Vrána, Čejka, Osmík – Kuběna, Kovařík.
22. kolo Chance ligy nabídlo reprízu jednoho z nejúspěšnějších zápasů Jestřábů v sezóně. V prvním vzájemném utkání si totiž Jestřábi se Sokolovem poradili poměrem 9:3. Nutno ovšem podotknout, že žádný z týmů tentokrát nepředvedl velký výkon. A Jestřábi se navíc část zápasu museli o body strachovat. Nakonec ale mohli být spokojení. Získali potřebné body k boji pro osmičku, navíc se v dobrém uvedli někteří z mladších hráčů, třeba Patrik Miškář nebo Ondřej Machala, který vstřelil hned dvě branky.

Fotogalerie

Zápas začal ve vcelku komorní atmosféře a na ledě to zprvu bylo vidět. Až v 6. minutě tak došlo na první zajímavou šanci, kterou měl na svědomí Zadražil. Nepříjemnou střelu do horního růžku, ale dokázal Štůrala vyrazit. Následně naopak zahrozili domácí, zejména Miškář byl velmi aktivní při tlaku svého týmu. Jenže větší šanci zatím nepřinesl. Poté už ale přišla přesilovka domácích, která měla gólové vyjádření. Nejdříve se sice u tyčky neprosadil Machala, nicméně poté z úhlu střílel Lukáš Žálčík a nemýlil se - 1:0. Gól zřetelně Prostějov nabudil a byly zde další šance. Hodně vidět byl Nouza, také Machala, jenže to byli paradoxně hosté, kdo se prosadili. Matěj Zadražil totiž dokázal ujet domácí obraně a prakticky dvakrát překonal Štůralu: Nejdříve do něj nahrnul kotouč, následně ho došťouchl za jeho zády do brány - 1:1. Zbylých pět minut třetiny viděli diváci nepříliš atraktivní hokej bez větších šancí. S výjimkou jedné ze strany Sokolova, Vodičkovi se ale zakončení nepovedlo ideálně.

Do druhé třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu. Netrvalo dlouho a Mrázek se dostal na modré k puku. Vystřelil a pryž poslal následně z předbrankového prostoru do sítě Ondřej Machala - 2:1. Následovaly opět nepříliš záživné pasáže plné nepřesností, brankáři příliš práce neměli. Zejména ten prostějovský. Změnit skóre však ve 28. minutě mohl Žalčík, který se dostal do úniku. Nicméně Kašpar si na jeho zakončení počíhal. Opakovala se posléze situace po první brance Jestřábů: Domácí byli všude dřív, častěji na puku a častěji také stříleli. Následoval totiž tlak, při kterém se mohl prosadit Husa, Nouza i Žálčík. Až po polovině zápasu se aspoň trochu do hry zapojili také hosté. Nicméně pokus Švece, který byl přitom v dobré pozici, nevyšel. Sokolov tak alespoň posílal k ledu prostějovské hráče: odnesli to Hrdinka a Račuk, první jmenovaný dokonce zamířil do kabiny. Nicméně ve 33. minutě skvěle trefil bránu z úhlu Ondřej Machala, který se zaskvěl druhou brankou v utkání - 3:1. Zbytek třetiny se odehrál ve znamení vylučování, na obou stranách. Zejména Sokolov se připravil o potřebné síly, poslední minuty trávil v oslabení a to si přenesl i do závěrečné pasáže duelu.

Třetí třetina už tak jednoznačná ze strany Prostějova nebyla. Šancí, zejména těch vyložených, ubylo, naopak se zvětšil počet nepřesností. Domácím mohla pomoct série přesilovek, jenže je nevyužili. Ve 47. minutě navíc přidal druhý gól Matěj Zadražil - 3:2. Bylo vidět, že branka Jestřáby znervóznila, začali kazit rozehrávku. A dělat chyby v obraně. Toho mohl využít Šafář se Zadražilem, nakonec se jim ale slibná kombinace nepovedla. Na druhé straně byl hodně vidět Mrázek a právě on přispěl skvělé kombinaci okořeněné v 53. minutě gólem Lukáše ŽÁLČÍKA - 4:2. Diváci pak už viděli pouze tři větší šance. Na straně Sokolova zahrozil z mezikruží Michálek, ještě lepší šanci měl v početní výhodě Drtil. Nicméně ani oni se neprosadili a když v power-play prostějovský hráč trefil jen tyč, bylo jasno. Prostějov si pod novým trenérem Ladislavem Lubinou připsal další tři důležité body. A vrátil se zpět do boje o osmičku.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (LHK jestřábi Prostějov):

Jsem rád, že kluci to utkání ubojovali a jsme spokojeni s plným bodovým ziskem. Stinnou stránkou je odstoupení Marka Račuka a Františka Hrdinky.

Související články

Sdílej stránku!

Statistiky
JménoGA+/-TMS
Divíšek T.00-100
Drtil T.00000
Hrdinka F.00000
Hrníčko D.00-120
Husa J.00000
Chlán P.00300
Jandus T.01-120
Krejčí P.01100
Krejčík L.00100
Luňák L.00000
Machala O.20200
Meidl V.03200
Miškář P.00-100
Mrázek J.02100
Muška J.00000
Nouza T.00-100
Pilař R.00-100
Račuk M.01000
Žálčík L.20100
Info: G: góly, A: asistence, +/-: účast na ledě při vstřel./inkas. brance TM: tresné minuty, S: střely na branku

KOMPLETNÍ STATISTIKY

Tabulka chance ligy
Finále
Kladno4:3Jihlava
Semifinále
Kladno4:0Poruba
Jihlava4:0Vsetín
Čtvrtfinále
Kladno4:1Slavia
Jihlava4:3Litoměřice
Přerov0:4Poruba
Vrchlabí2:4Vsetín
Předkolo
Třebíč2:3Slavia
Litoměřice3:2Sokolov
Poruba3:0Prostějov
Vsetín3:1Ústí n. Labem

KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Obranu posiluje Patrik Husák!

12.07.2021 | Marketing

Obranu posiluje Patrik Husák!

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

11.07.2021 | Marketing

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

Změna na postu marketingového manažera!

02.07.2021 | Eva Reiterová

Změna na postu marketingového manažera!

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost