lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
PRO - SOK 4:2 - Drama s předposledním Jestřábi nepřipustili. A slaví tři body

PRO - SOK 4:2 - Drama s předposledním Jestřábi nepřipustili. A slaví tři body

LHK Jestřábi ProstějovHC Baník Sokolov

22.kolo, sobota 16.11.2019

LHK Jestřábi Prostějov - HC Baník Sokolov

4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Žálčík (V. Meidl), 23. Machala (Mrázek), 33. Machala (T. Jandus, V. Meidl), 53. Žálčík (P. Krejčí, Mrázek) – 15. M. Zadražil (Švec, Michálek), 47. M. Zadražil (Švec, Michálek). Rozhodčí: Skopal, Barek – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 49:18.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Hrdinka, Drtil, Mrázek, Muška, Husa, P. Krejčí – L. Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – Machala, V. Meidl, Chlán – R. Pilař, Miškář, T. Jandus – L. Luňák.
HC Baník Sokolov: Kašpar – Přindiš, Kadeřávek, J. Tomeček, Vodička, Šafář, Michálek, A. Rulík, M. Rohan – M. Zadražil, Švec, Bečvář – Kverka, Stříbrný, Křemen – Vrána, Čejka, Osmík – Kuběna, Kovařík.
22. kolo Chance ligy nabídlo reprízu jednoho z nejúspěšnějších zápasů Jestřábů v sezóně. V prvním vzájemném utkání si totiž Jestřábi se Sokolovem poradili poměrem 9:3. Nutno ovšem podotknout, že žádný z týmů tentokrát nepředvedl velký výkon. A Jestřábi se navíc část zápasu museli o body strachovat. Nakonec ale mohli být spokojení. Získali potřebné body k boji pro osmičku, navíc se v dobrém uvedli někteří z mladších hráčů, třeba Patrik Miškář nebo Ondřej Machala, který vstřelil hned dvě branky.

Fotogalerie

Zápas začal ve vcelku komorní atmosféře a na ledě to zprvu bylo vidět. Až v 6. minutě tak došlo na první zajímavou šanci, kterou měl na svědomí Zadražil. Nepříjemnou střelu do horního růžku, ale dokázal Štůrala vyrazit. Následně naopak zahrozili domácí, zejména Miškář byl velmi aktivní při tlaku svého týmu. Jenže větší šanci zatím nepřinesl. Poté už ale přišla přesilovka domácích, která měla gólové vyjádření. Nejdříve se sice u tyčky neprosadil Machala, nicméně poté z úhlu střílel Lukáš Žálčík a nemýlil se - 1:0. Gól zřetelně Prostějov nabudil a byly zde další šance. Hodně vidět byl Nouza, také Machala, jenže to byli paradoxně hosté, kdo se prosadili. Matěj Zadražil totiž dokázal ujet domácí obraně a prakticky dvakrát překonal Štůralu: Nejdříve do něj nahrnul kotouč, následně ho došťouchl za jeho zády do brány - 1:1. Zbylých pět minut třetiny viděli diváci nepříliš atraktivní hokej bez větších šancí. S výjimkou jedné ze strany Sokolova, Vodičkovi se ale zakončení nepovedlo ideálně.

Do druhé třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu. Netrvalo dlouho a Mrázek se dostal na modré k puku. Vystřelil a pryž poslal následně z předbrankového prostoru do sítě Ondřej Machala - 2:1. Následovaly opět nepříliš záživné pasáže plné nepřesností, brankáři příliš práce neměli. Zejména ten prostějovský. Změnit skóre však ve 28. minutě mohl Žalčík, který se dostal do úniku. Nicméně Kašpar si na jeho zakončení počíhal. Opakovala se posléze situace po první brance Jestřábů: Domácí byli všude dřív, častěji na puku a častěji také stříleli. Následoval totiž tlak, při kterém se mohl prosadit Husa, Nouza i Žálčík. Až po polovině zápasu se aspoň trochu do hry zapojili také hosté. Nicméně pokus Švece, který byl přitom v dobré pozici, nevyšel. Sokolov tak alespoň posílal k ledu prostějovské hráče: odnesli to Hrdinka a Račuk, první jmenovaný dokonce zamířil do kabiny. Nicméně ve 33. minutě skvěle trefil bránu z úhlu Ondřej Machala, který se zaskvěl druhou brankou v utkání - 3:1. Zbytek třetiny se odehrál ve znamení vylučování, na obou stranách. Zejména Sokolov se připravil o potřebné síly, poslední minuty trávil v oslabení a to si přenesl i do závěrečné pasáže duelu.

Třetí třetina už tak jednoznačná ze strany Prostějova nebyla. Šancí, zejména těch vyložených, ubylo, naopak se zvětšil počet nepřesností. Domácím mohla pomoct série přesilovek, jenže je nevyužili. Ve 47. minutě navíc přidal druhý gól Matěj Zadražil - 3:2. Bylo vidět, že branka Jestřáby znervóznila, začali kazit rozehrávku. A dělat chyby v obraně. Toho mohl využít Šafář se Zadražilem, nakonec se jim ale slibná kombinace nepovedla. Na druhé straně byl hodně vidět Mrázek a právě on přispěl skvělé kombinaci okořeněné v 53. minutě gólem Lukáše ŽÁLČÍKA - 4:2. Diváci pak už viděli pouze tři větší šance. Na straně Sokolova zahrozil z mezikruží Michálek, ještě lepší šanci měl v početní výhodě Drtil. Nicméně ani oni se neprosadili a když v power-play prostějovský hráč trefil jen tyč, bylo jasno. Prostějov si pod novým trenérem Ladislavem Lubinou připsal další tři důležité body. A vrátil se zpět do boje o osmičku.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (LHK jestřábi Prostějov):

Jsem rád, že kluci to utkání ubojovali a jsme spokojeni s plným bodovým ziskem. Stinnou stránkou je odstoupení Marka Račuka a Františka Hrdinky.

Související články

Sdílej stránku!

Statistiky
JménoGA+/-TMS
Divíšek T.00-100
Drtil T.00000
Hrdinka F.00000
Hrníčko D.00-120
Husa J.00000
Chlán P.00300
Jandus T.01-120
Krejčí P.01100
Krejčík L.00100
Luňák L.00000
Machala O.20200
Meidl V.03200
Miškář P.00-100
Mrázek J.02100
Muška J.00000
Nouza T.00-100
Pilař R.00-100
Račuk M.01000
Žálčík L.20100
Info: G: góly, A: asistence, +/-: účast na ledě při vstřel./inkas. brance TM: tresné minuty, S: střely na branku

KOMPLETNÍ STATISTIKY

Tabulka chance ligy

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.


KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost