PRO - SLA 4:1 - Prostějov porazil Slavii a připisuje si čtvrtou výhru v řadě!

LHK Jestřábi ProstějovHC Slavia Praha

13.kolo, sobota 12.10.2019

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha

4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Nouza (V. Meidl), 15. Kafka (Žálčík, M. Novotný), 16. Kafka (Žálčík), 23. Žálčík (Berger, Račuk) – 30. J. Novák (Vampola, Šmerha). Rozhodčí: Vrba, Skopal – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:36.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Muška, M. Novotný, Mrázek, Hrdinka, Brančík, Husa, P. Krejčí – Nouza, V. Meidl, L. Krejčík – Žálčík, Račuk, Kafka – Berger, Chlán, Dvořáček – T. Jandus, M. Novák, L. Luňák.
HC Slavia Praha: Málek (16. Michajlov) – J. Novák, T. Duda, Ryzák, P. Hořava, Hejda, Barák, Steinocher – Šmerha, Vampola, Kuťák – Všetečka, Vrdlovec, M. Ondráček – Vlček, Kohút, Jar. Brož – Martínek, Furch.
Zápas mezi Jestřáby z Prostějova a pražskou Slavií ovládla naše letka. O vítězi utkání rozhodlo už úvodní dějství, které Prostějov vyhrál v poměru 3:0, kdy se jednou prosadil Tomáš Nouza a dvakrát Petr Kafka. Ve druhé třetině ještě diváci viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Ve dvacáté třetí minutě navýšil skóre Jestřábů na 4:0 Lukáš Žálčík. V polovině utkání snížil Novák, ale zbytek utkání i díky výbornému výkonu Tomáše Štůrali zvládli bez obdržené branky. Prostějovští si připisují zasloužené tři body a slaví čtvrtou výhru v řadě.

Fotogalerie

Úvod zápasu patřil dnes Slavii, která se ihned nastěhovala před Štůralu. Po pěti minutách ovšem převzali tempo domácí, když puk poskakoval po několika dorážkách na brankové čáře. V 10. minutě už několikátá šance skončila gólem! Václav Meidl nahrál zpoza brány Tomáši NOUZOVI, který protlačil kus černé gumy za Málka – 1:0. Ve 13. minutě šli pak pražští hokejisté do čtyř. Lukáš Žalčík našel z pravého rohu Petra KAFKOVU, který se nemýlil – 2:0! Tahle formace ještě po gólu zůstala na ledě a to byl výborný tah, protože Petr KAFKA si opět parádně sjel na nahrávku a do prázdné brány z dorážky dal svůj druhý gól – 3:0! Po téhle smršti toho už měl hostující brankář plné zuby a nechal se vystřídat. Jestřábi tak po 1. periodě vedli 3:0.

Druhá dvacetiminutovka odstartovala dalším gólem, když v přesilové hře parádně vymetl šibenici Lukáš ŽÁLČÍK – 4:0! Prostějov poté na ledě jasně dominoval a fanoušci jej fantastickou atmosférou hnali dopředu. V 29. se ale vyskytlo okénko v domácí obraně a to dělovkou zpoza pravého kruhu trestal Jan NOVÁK – 4:1. Následně se hrál rychlý hokej, ale bez šancí. Po 40. minutách se hrálo 4:1.

Ve 3. třetině se hrál velmi rychlý hokej téměř bez vyloučení a Jestřábi si velmi střežili svůj luxusní náskok. Slavie je chvílemi dostávala pod tlak, ale dnes jestřábí obrana fungovala skvěle, žádnou další branku už neinkasovala a domácí tak mohli slavit čtvrtou výhru v řadě!

Ohlasy trenérů

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):

Po většinu zápasu jsme hráli velice dobře, myslím si, že i pro fanoušky to byl pěkný hokej. Jsme rádi za tři body a děkujeme fanouškům za podporu, kterou nám po celé utkání dávali.