PRO - VSE 3:4 - Nájezdové drama rozhodlo o mečbolu pro Vsetín

LHK Jestřábi ProstějovValašský hokejový klub

ČF4, středa 6.3.2019

LHK Jestřábi Prostějov - Valašský hokejový klub

3:4sn (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Račuk (Žálčík, Dvořáček), 40. Dvořáček (Žálčík, Hanták), 40. Nouza (Divíšek, Starý) – 30. Březina (Pechanec), 33. Březina (J. Drtina, Kopta), 38. Jonák (Rob, Teper), rozh. náj. Březina Rozhodčí: Čech, Sýkora – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3521. Střely na branku: .
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – D. Kolář, Žovinec, Čáp, Husa, Mikliš, Havlík, Bažant – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Pšenička, Hanták – Nouza, Divíšek, L. Volf – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec.
Valašský hokejový klub: Šelepněv – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Březina – Hořanský, Pitule, Hryciow.
V pořadí čtvrté utkání čtvrtfinálové série se v Prostějově hrálo za skvělé divácké kulisy a rozhodovaly až samostatné nájezdy. V nich se našim hráčům nepovedlo překonat vsetínského brankáře Šelepněva a to rozhodlo o tom, že v pátek na Vsetíně bude naše letka hrát o bytí a nebytí v sérii. Zápas začíná v 17:30 a kdo bude chtít podpořit naše hokejisty může se hlásit na výjezd u FOP1913ZDE.

Start čtvrtého čtvrtfinále vyšel lépe hostům, kteří jako první ohrozili Neužila. Poté se hra přesunula před branku Šelepněva, ale ten si dokázal poradit se všemi pokusy prostějovských hráčů. V 8. minutě byl vyloučen David Dvořáček za nedovolené bránění a hosté ze Vsetína měli příležitost ke skórování. Svoji šanci ale nevyužili a po nevyužité převaze se museli bránit kvůli faulu Hořanského, který to přehnal s tvrdostí u mantinelu a za faul vyfasoval 2+10 min. Jestřábi se svou přesilovkou naložili, jak se sluší a patří. Marek RAČUK nevěděl co s pukem a jak se říká: „když nevíš, tak vystřel“, tak také udělal! Vystřelil a trefil přesně do levého víka - 1:0! Dvě minuty před koncem 1. třetiny střílel ještě Hryciow, ale na Neužila nevyzrál. Po 20 minutách tak domácí vedli 1:0.

Vstup do třetiny měli opět lepší hráči Vsetína. První šanci měl však Prostějov v 28. minutě, když se sám před brankou zjevil kapitán Venkrbec, který ale nedokázal překonat Šelepněva. Následovala mela, při které se hodně angažoval hostující forward Rác a domácí Čáp. Oba rozhodčí vyloučili na 2 minuty za hrubost a hrálo se tedy ve čtyřech na obou stranách. Tahle situace vyhovovala více Vsetínu, když vznikl před brankou prostor pro Davida BŘEZINU, který překonal Neužila nad jeho lapačku - 1:1. A za 2 minuty se hostům podařilo otočit zápas. Drtina nahodil kotouč, Jakub Neužil jej betonem vyrazil pouze na hokejku BŘEZINY, který neměl problém zasunout do prázdné brány - 1:2. Hosté byli na koni a dokázali vstřelit další branku.. Z téměř totožné situace jako při druhém gólu hosté přidali i ten třetí, ale tentokrát puk dorazil Vít JONÁK - 1:3. Vsetín dokázal během několika minut odskočit na rozdíl dvou gólů a s domácí letkou to nevypadalo dobře. Valaši ale svojí nedisciplinovaností darovali svému soupeři naději na vyrovnání a tou nepohrdl střelec série David Dvořáček. Útočná formace krásně rozpohybovala obranou čtveřici Vsetína a David DVOŘÁČEK pálil do poloprázdné branky - 2:3! Zbývalo pár sekund do konce, když v tom přišla nenápadná střela od Jana Starého, kterou tečoval Tomáš NOUZA a ta skončila k obrovské radosti celého stadionu až za Šelepněvem - 3:3! Stadion jásal a domácí předvedli opět neuvěřitelný návrat do zápasu.

Třetí perioda byla velmi bojovná a žádný tým už nechtěl udělat chybu. Jediná šance přišla zhruba v 47. minutě, kdy jeli na Neužila hned 2 hráči Vsetína. Ten však svou vyrážečkou vytáhl zákrok večera a bitva mohla pokračovat až do prodloužení. V něm měli hned z úvodu obrovskou šanci hosté, když obránce Čáp upadl za bránou, puku se zmocnil Jonák, který přihrával osamocenému Robovi mezi kruhy a ten ovšem minul. Pak se na ledě začalo pořádně přitvrzovat a padaly tresty za hrubost. Tři minuty před koncem prodloužení měli Jestřábi obrovské štěstí, a to když klouzající puk zastavila levá tyč Neužilovi svatyně. V čase 67:41 dostal brankář hostů 2 minuty za zdržování hry, když úmyslně posunul bránu. Domácí dostali velikou příležitost na srovnání série na 2:2, avšak přesilovku sehráli opravdu mizerně a utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V těch neuspěl žádný z Jestřábů, ale z Valachů hned dva. Vsetín si tak odváží výhru a Prostějov bude v pátek bojovat o udržení se v sérii.