lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
VSE - PRO 4:3 - Úžasné zmrtvýchvstání Jestřábům k prvnímu bodu v sérii nepomohlo

VSE - PRO 4:3 - Úžasné zmrtvýchvstání Jestřábům k prvnímu bodu v sérii nepomohlo

Valašský hokejový klubLHK Jestřábi Prostějov

ČF2, sobota 2.3.2019

Valašský hokejový klub - LHK Jestřábi Prostějov

4:3p (0:0, 1:0, 2:3 - 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Karafiát (Slováček, Vítek), 52. Teper (Rob, Jonák), 58. Pechanec, 62. Kucharczyk (Březina) – 54. D. Kolář (Starý), 59. Husa (L. Volf), 60. L. Volf (Husa). Rozhodčí: Michal Dědek, Svatopluk Kopeček, Marian Poruba, Vladimír Rožánek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4810. Střely na branku: 36:40.
Valašský hokejový klub: Šelepněv – Mikuš, J. Drtina, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Karafiát, Šilhavý, Vítek.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Žovinec, D. Kolář, Husa, Čáp, Havlík, Mikliš, P. Krejčí – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, Pšenička – Nouza (A), Divíšek (A), L. Volf – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec (C)
To, že bude série mezi Vsetínem a Prostějovem rozhodovat domácí prostředí se vědělo už od začátku. Vsetín dokázal vynulovat naše střelce v prvním zápase a prostějovští dlouho čekali na první branku i v dnešním souboji. Nakonec to byl Daniel Kolář, který odčaroval kouzlo Šelepněva a odstartoval velikou stíhací jízdu naší letky. V čase 59:20 poslal dnešní bitvu do prodloužení Lukáš Volf, ale Radim Kucharczyk brankou v prodloužení rozhodl o druhém bodu pro Valachy. V úterý se play-off naplno rozběhne i v Prostějově, kde od 18:00 začíná třetí čtvrtfinálová bitva!!!

Úvodní buly domácímu celku nevyšlo podle přestav, nakonec však kotouč dokázali dostat do útočného pásma. Tam přišla přihrávka před bránu, ke které se dostal Březina, který zakončoval na dvakrát, ale Neužil předvedl dva výborné zákroky. Na druhé straně se ke střele z první dostal Mikliš, na kterého si Šelepněv vyjel a kotouč chytil. Následně mohl zahrozit Žalčík. I s jeho tečí si však domácí gólman poradil. Nebezpečná byla střela Čápa, kterou nešťastně tečoval Šilhavý. Další pěknou akci předvedl Žalčík, který nejprve vystřelil na gólmana domácích a následně se dostal i k nebezpečné dorážce, která Šelepněvovi podjela pod pravým betonem a šla mimo. V 8. minutě přišla šance pro domácí, když byl po faulu na Březinu vyloučen Venkrbec. Přes nepřehlednou situací před bránou se nemohl ani jeden z týmů zorientovat a kotouč se stále pohyboval v okolí brány. Nakonec se však po chybě domácích hosté osvobodili. Následně přišlo další vyloučení, ale ani v něm se Valachům moc nedařilo. Navíc se z protiútoku dostal k nebezpečné střele Volf. V dalším dějství, se Prostějov dostal do tří. Tuto nevýhodu však hosté ustáli v pořádku a dokonce si i vybojovali útočné pásmo. 5. minut před koncem třetiny se podařilo Rácovi nastřelit levou tyčku. Na druhé straně se mohl prosadit Divíšek, s jeho šancí si ale gólman domácích poradil. V poslední minutě byl vyloučen domácí Karafiát. Výhody mohl využít Starý, ale branku nevstřelil.

V druhém dějství ještě doznívalo vyloučení Karafiáta, které Valaši bez větších útrap přečkali. Největší šanci měl Slováček, který v 6. minutě 2. třetiny zablokoval rozehrávku a jel dva na jednoho. Hned po této akci dokázal Slováček perfektně nahrát Jiřímu Karafiátovi, kterému se podařilo dostat puk se štěstím do branky - 1:0. Následovalo vyloučení na straně hostí, které vyplynulo z tlaku domácích. Faulovaný byl Teper v obranném pásmu a Valaši měli šanci zvýšit vedení při početní výhodě. Tuto šanci ale nevyužili. Nejevíce se činil Pitule, jehož muška nebyla příliš přesná a kotouč mezi tři tyče nedostal. Ve 32. minutě byl vyloučen Březina za napadení. Tuto početní nevýhodu Valaši v klidu přestáli a nepustili hosty do větší akce. Hosté se sice snažili zasypávat domácího brankáře spoustou střel, ten ale všechny pokusy hostů pokryl, nebo vytěsnil mimo tři tyče. V poslední minutě byl vyloučen Pitule na 2+2 minuty a Valaši tak dohrávali třetinu opět v početní nevýhodě.

Vyloučení ustáli vsetínští opět bravurně. Při další šanci Vsetína se strhla potyčka v bráně hostí, za kterou se vylučovalo na obou stranách po dvou hráčích. Šilhavý a Kolář dostali 2+2 a Theoret s Žovincem po dvou minutách. Všichni za hrubost. Při následné hře byli Valaši aktivnější a hrálo se v domácím útočném pásmu. V šanci byl i domácí Vítek, který tváří tvář gólmanovi hostí zakončoval nejistě a kotouč do brány nedostal. Slováček předvedl svůj bruslařský um a ujel všem, ke smůle domácích nahrával Robovi, který byl už moc nepředu a tak nedokázal zakončit. Tutovou šanci na gól tak Valaši vlastní vinou zahodili. Na druhé straně okamžitě zahrozil Dvořáček, který prostřelil betony Šelepněva. Jistému gólu zabránil na poslední chvíli Rob, který kotouč od levé tyčky nahrnul pod betony vsetínského brankáře. Tlak si hosté poté úplně pohřbili nesmyslným vyloučením, které Valaši okamžitě potrestali. Jakub Teper, který dostal kotouč z kruhu od Roba. Teper měl mezi kruhy čistý výhled a střelou se nemýlil. Valaši tak vedli - 2:0. Euforie Valachů polevila po inkasované brance, kterou od mantinelu vystřelil Daniel Kolář - 2:1. Nenápadná střela znamenala pro Prostějov možnost pomýšlet na vyrovnání. V posledních dvou minutách se Prostějov rozhodl pro hru bez brankáře. Po buly v útočném pásmu se ke kotouči dostali hosté. Havlík ale poslal nepřesnou střelu, tu zachytil Antonín Pechanec, který se spíše než vstřelit branku snažil vyhodit puk ven z obranného pásma. Podařilo se mu však puk vyhodit tak pěkně, že navyšoval na 3:1 a nic nevypadalo, že by utkání mělo být nějak dramatické. Havlík po své chybě zlomil hokejku a za to dostal 10-ti minutový trest. Prostějov však za pár sekund snížil z hole Jakuba Husy na 3:2 a bylo tak postaráno o zajímavou zápletku. Hosté následně znovu odvolali gólmana a tentokrát se jim tento krok podařil. Jakub Husa opět nahazoval puk na branku, který šikovně tečoval Lukáš Volf a ten propadl Šelepněvovi kolem tyčky - 3:3. Na Lapači bylo vyrovnáno. V posledních sekundách nahrával Vítek do jízdy Šilhavému, ten ale Neužila nepřekonal.

Na začátku prodloužení předvedl rozhodující zákrok Jan Šelepněv, když vykopl špičkou zvednutého betonu kotouč směřující do odkryté klece. Zde zafungovalo staré nedáš, dostaneš. Z protiútoku se po perfektní akci nakonec dokázal prosadit Radim Kucharczyk a Valaši berou druhé cenné a ubojované vítězství. Série se nyní stěhuje na horký led Prostějova, kde budou chtít Jestřábi vyrovnat čtvrtfinálovou sérii!

Ohlasy trenérů

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):

Trenér se vyjádří po konci série.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín):

Většinou to bývá tak, že druhé utkání je ještě těžší než to první a je těžké takového soupeře jako je Prostějov porazit dvakrát po sobě, i když se hraje doma. Dnes se to potvrdilo. Prostějov hrál výborně, místy nás dost výrazně zatlačil. My jsme naštěstí vstřelili první branku. Poté byla dlouho taková tahaná o puk. V závěru jsme přidali gól a vypadalo to i za skóre 3:1 na jasný závěr. Bohužel jsme si to zkomplikovali a soupeř se neuvěřitelně vrátil dvěma rychlýma góly do utkání. V prodloužení jsme měli naštěstí v bráně vynikajícího Jana Šelepněva, který neskutečně vychytal, myslím, Račuka. Prakticky hned z protiútoku skóroval Radim Kucharczyk, který si to za letošní výkony opravdu zaslouží, pro něj takový zlatý gól. Nyní jedeme do Prostějova, tam nás určitě nečeká nic jednoduchého.

Související články

Sdílej stránku!

Statistiky
JménoGA+/-TMS
Čáp Z.00-200
Divíšek T.00-100
Dvořáček D.00000
Hanták F.00-120
Havlík L.00-1120
Husa J.11000
Kolář D.10140
Meidl V.00000
Mikliš O.00-100
Nouza T.00-100
Prokeš R.00-100
Pšenička T.00040
Račuk M.01300
Starý J.01000
Venkrbec M.00020
Volf L.11200
Žálčík L.00020
Žovinec D.01320
Info: G: góly, A: asistence, +/-: účast na ledě při vstřel./inkas. brance TM: tresné minuty, S: střely na branku

KOMPLETNÍ STATISTIKY

Tabulka chance ligy

Semifinále

1. HC Dukla Jihlava1
4. Rytíři Kladno4

2. VHK ROBE Vsetín1
3. ČEZ Motor Č. Budějovice 4

KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost