lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
PRO - UNL 7:0 - Prostějov si poradil s Ústím, když se trefilo hned sedm různých střelců

LHK Jestřábi ProstějovHC Slovan Ústí nad Labem

56.kolo, sobota 16.2.2019

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem

7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. V. Meidl (Žálčík, Račuk), 21. Volf (Nouza, Divíšek), 31. Divíšek (Nouza), 32. Venkrbec (Prokeš, V. Meidl), 36. Račuk (Žálčík), 42. Žálčík (Račuk, Starý), 56. Husa (Dvořáček, L. Luňák). Rozhodčí: Jiří Kašík, Svatopluk Kopeček, Karel Lukš, Jiří Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1326. Střely na branku: 44:22.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Havlík, Mikliš, D. Kolář, Čáp, P. Krejčí, Husa, Žovinec – Divíšek, Nouza, Starý – Račuk, Žálčík, L. Luňák – Hanták, Dvořáček, Venkrbec – V. Meidl, Prokeš.
HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka – M. Zdvořáček, D. Málek, Hes, Zukal, Mert, Blaha – Chrpa, Roubík, Šťovíček – Tůma, Schwamberger, Krliš – Planý, Čermák, T. Jandus.
56. kolo Chance ligy nabídlo prostějovským tribunám sedm branek a k radosti domácích hráčů a diváků všechny zamířily do hostující branky. Na dnešním vítězství se podílelo sedm střelců, což je v našem klubu rarita. Vítěznou branku zápasu vstřelil Václav Meidl a premiérově se v prostějovském dresu trefili Husa a Volf. Ten si ve svém prvním startu v našich barvách připsal jednu branku a jeden plusový bod.

Jestřábi se před dnešním zápasem nacházeli na nelichotivém 8. místě a tak se na hosty z dalekého Ústí od začátku doslova vrhli. Slovan se v prvních 5 minutách takřka nedostal do své útočné třetiny, ale vysloužil si první přesilovou hru zápasu, když na 2 minuty šel pykat obránce Husa. Prostějov, ale hostům téměř nic nedovolil a Husa tak mohl zpět do hry. Velká šance přišla v 8. minutě, když Šťovíček mířil jen kousek vedle pravé tyče. O pět minut později však přišla první branka utkání. Lukáš Žalčík střílel mezi kruhy, střelu Stezka vyrazil pouze před sebe a tam už číhal Václav MEIDL, který kus černé gumy dopravil za brankovou čáru - 1:0. To už se blížil konec třetiny a stav byl tedy 1:0.

Druhá třetina začala pro Jestřáby senzačně. Už po 33 vteřinách skóroval bývalý hráč Ústí Lukáš VOLF - 2:0. Dále byla k vidění spíše převaha domácích, ale branku jejich útočná snaha nepřinesla. Ve 30. minutě dostal 2 minuty kanonýr hostů Roubík. A po 50 vteřinách se domácí fanoušci mohli radovat, když DIVÍŠEK skóroval s pomocí odrazu od hostujícího hráče - 3:0. A netrvalo ani půl minuty a byl tu další gól, který vstřelil kapitán VENKRBEC z mezikruží nad Stezkovu vyrážečku - 4:0. A hned v 36. minutě tu byla další branka v síti hostů. Brankář Aleš Stezka promáchnul kotouč a Marek RAČUK jej zcela snadno zasunul do odkryté branky - 5:0. Po druhé periodě svítilo na tabuli jednoznačné skóre 5:0.

A vstup do 3. třetiny byl taktéž výtečný. Lukáše ŽALČÍKA našel krásnou přihrávkou Račuk a bylo to - 6:0. V 48. minutě bylo odpískáno proti domácím trestné střílení a kouč Jiří Vykoukal sáhnul k zajímavému kroku, když poslal na nájezd Daniela Hufa. A ten ho nezklamal, protože vytáhnul parádní zákrok betonem a pomohl tak Jakubovi Neužilovi k nule. Třešničkou na dortu byl ještě první gól v prostějovských barvách pro Jakuba HUSU, který překonal Stezku mezi jeho betony - 7:0. Utkání tak skončilo jednoznačně pro domácí 7:0 a ti si připisují povinné tři body v honbě za play-off. Jakub Neužil si, i díky chycenému nájezdu Daniela Hufa, připsal třetí nulu v sezoně.

Ohlasy trenérů

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):

Jsem rád, že jsme uhráli povinné vítězství v boji o play-off. Dnes všichni hráči pracovali podle našich představ, ale musíme také zohlednit, že soupeř pouze dohrává sezonu.