lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
HAV - PRO 5:2  - Komplikace v boji o play-off... Havířov po výborné první třetině utíká Prostějovu na rozdíl tří bodů

HAV - PRO 5:2 - Komplikace v boji o play-off... Havířov po výborné první třetině utíká Prostějovu na rozdíl tří bodů

AZ HavířovLHK Jestřábi Prostějov

55.kolo, středa 13.2.2019

AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov

5:2
Branky a nahrávky: 8. L. Bednář (Bořuta), 9. R. Veselý (L. Bednář), 17. O. Procházka (Rehuš, F. Seman), 32. Bambula (Kotala, L. Bednář), 60. Pořízek (F. Seman, Rehuš) – 28. Prokeš (V. Meidl), 50. Divíšek (Čáp). Rozhodčí: Doležal, Barek – Zídek, Pechánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1516. Střely na branku: 27:33.
AZ Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner, Ševěček – Rehuš, F. Seman (A), Kotala – O. Procházka, R. Veselý, Pawliczek – Bambula, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, Haas (A), Maruna (C).
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Mikliš, Havlík, D. Kolář, Čáp, Husa, P. Krejčí, Žovinec – Nouza (A), Divíšek (A), L. Luňák – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, Pšenička – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec (C).
Do dnešního utkání nastupovali obě dvě družiny se shodným ziskem 82 bodů a dělila je pouze lepší vzájemná bilance jestřábí letky. Ta po prohraném utkání a velmi špatné první třetině našim hráčům zůstala, ale Slezané se díky tříbodovému zisku dostávají v tabulce před naší letku. V sobotu proti Ústí musí Prostějov zabrat a získat důležité body do tabulky.

Hráči domácího AZetu byli od začátku aktivnější, ale první velkou šanci měli až v 6. minutě, kdy se k dobré střele z levého křídla dostal Procházka, jenže Neužil zasáhl levým ramenem. V polovině 8. minuty už Havířov vedl, když předvedl krásnou individuální akci Lukáš Bednář, který krásně obešel obránce a po bekhendovém blafáku poslal puk do sítě - 1:0. Uběhlo jen něco málo přes minutu, když Bednář z levého křídla nahrál Radku Veselému, který střelou nad vyrážečku navýšil náskok AZetu - 2:0. Ve 13. mohli Jestřábi při přesilovce snížit, ale Nouzovi sebral gól skvělým zákrokem Bláha, který chytil puk mířící do odkryté branky do lapačky a spadla mu při tom maska. Tři minuty před koncem šli domácí do vedení 3:0, když Neužil vyrazil Rehušovu střelu před Ondřeje Procházku, jenž se prosadil pohotovou střelou po ledě - 3:0. V závěru třetiny ještě nevyužili další šance AZetu Kotala, jehož střelu z pravého kruhu zlikvidoval Neužil lapačkou a Maruna, který neuspěl s pokusem zasunout puk po objetí branky k tyči. Po dvaceti minutách vedli domácí 3:0.

Vstup do druhé třetiny lépe vyšel hráčům hostí, kteří si vytvořili tlak, ale Hanták dvakrát ve vyložené šanci Bláhu nepřekonal a podobně dopadl Žálčík, jenž netrefil před odkrytou brankou puk. Jestřábi se nakonec přece jen dočkali, když Meidl z rychlého protiútoku vybídl ke střele Radka Prokeše, jenž trefil pravý horní růžek Bláhovy branky - 3:1. Ve 30. minutě měl domácí gólman i velkou dávku štěstí, když neudržel Žálčíkovu střelu, ale puk ležící před odkrytou brankou uklidil jeden z jeho spoluhráčů do bezpečí. Ve 32. minutě AZ znovu vedl o tři branky, protože zásluhou Jana Bambuly využil přesilovku. Mladý útočník AZetu dorazil puk do odkryté branky po Kotalově teči Bednářovy střely - 4:1. Čtyři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky hráli hosté přesilovku, ale mohli sami inkasovat, když Kotala projel s pukem přes celé kluziště až před Neužila, jenž pěknou akci domácího útočníka zastavil. Dvě minuty scházely do konce druhé třetiny, když se po chybné rozehrávce AZetu dostali do šance Nouza s Divíškem, jenže Bláhu nepřekonali. Minutu a půl před koncem druhé části vyslal Pawliczka do úniku Bednář, jehož bombu zastavil Neužil betony. Po dvou třetinách tedy vedl AZ 4:1.

Ve třetí třetině byl dlouho k vidění tuhý boj, ale od 48. minuty začínali mít hosté navrch, kteří si vytvořili tlak a vynutili faul domácího Dudka. Jestřábi přesilovku využili v jejím závěru, když si na hraně brankoviště počkal na puk Tomáš Divíšek a poslal jej do sítě - 4:2. To bylo v polovině 50. minuty. Krátce poté dostali hosté další možnost přesilové hry, ale tu už se AZetu podařilo ubránit. Od 53. minuty zase převzali iniciativu domácí hráči, kteří se usadili v útočném pásmu, ale žádné šance si nevytvořili. Hosté se pak snažili o závěrečný tlak, ale nedařilo se jim udržet se v útočném pásmu. Minutu a půl před koncem třetí třetiny Jestřábi vybojovali útočné pásmo, vzali si oddechový čas a odvolali brankáře. Risk ale Prostějovu nevyšel, protože 42 vteřin před koncem třetí dvacetiminutovky vybojoval Rehuš puk, posunul jej na Semana a ten vyslal na zteč Radka Pořízka, jenž trefil opuštěnou branku Jestřábů - 5:2. Prostějov poprvé v této sezoně prohrává s Havířovem a to v poměru 2:5.

Jestřábi ztratili důležitou bitvu, ale všichni doufáme, že válku o play-off zvládnou. Už v sobotu musí zabrat a porazit Ústí nad Labem. Zápas začíná v 17:00.