lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
VSE - PRO 6:3 - Prostějov se vrací z Lapače bez bodu

VSE - PRO 6:3 - Prostějov se vrací z Lapače bez bodu

Valašský hokejový klubLHK Jestřábi Prostějov

16.kolo, sobota 20.10.2018

Valašský hokejový klub - LHK Jestřábi Prostějov

6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Karafiát (Theoret, Rác), 23. Kuronen (Pitule), 35. Kuronen (Pitule), 37. Rob (Teper, Pechanec), 50. Teper (Pechanec, Slováček), 60. Kopta (Kucharczyk) – 7. Prokeš, 18. Dvořáček (J. Zdráhal), 48. Matýs (Venkrbec). Rozhodčí: Souček, Cabák – Kotlík, Doležal. Vyloučení: 2:8. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3270. Střely na branku: 31:14.
Valašský hokejový klub: Gába – Mikuš, Holomek, Slováček, Teper, Frolo, Mäkinen, Ondračka – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Jindra, Pitule, Kuronen.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Rašner, Krejčí, Foltýn, J. Zdráhal, Kellner, D. Kolář – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Starý, Venkrbec, Žálčík – Dvořáček, Prokeš, Krejčiřík – Bažant, Antoníček, Matýs.
Nejzajímavější utkání 16.kola Chance ligy se odehrálo na vsetínském Lapači, kam přijeli prostějovští Jestřábi. Ti do zápasu nastoupili opět v okleštěné sestavě, ale i přesto se náš tým dostal do vedení 1:0 a 2:1. Jenže domácí díky vynikajícím přesilovkám zápas otočili a vyhráli 6:3.

Už v pondělí můžete přijít podpořit náš tým na zimní stadion v Prostějově, kde budeme hostit Benátky nad Jizerou.

Vsetínská obrana musela hned v úvodu čelit útočné akci nejproduktivnějšího dua soutěže, Divíšek poslal přihrávkou od mantinelu kotouč na Nouzu, jenž stál mezi kruhy ve výhodně střelecké pozici, ale na pozorného brankáře Gábu si se svým zakončením nepřišel. Prostějov dostal v utkání jako první příležitost početní výhody, stalo se tak v čase 3:39, kdy na trestnou lavici putoval obránce Mikuš. Valaši však oslabení ubránili dobře a byli to právě zelenožlutí, kdo podnikal nebezpečné výpady do hostující třetiny. Prostějov nabídnutou přesilovou hrou pohrdl, ale v čase 6:29 se mu podařilo otevřít skóre. Výbornou individuální práci předvedl na vhazování ve vsetínském pásmu Radek Prokeš, jenž nejprve uspěl na vhazování proti Pechancovi, vsetínskému centrovi následně prostrčil puk mezi bruslemi a ve střelecké pozici dokázal překonat brankáře Gábu - 0:1. Vsetín se po inkasované brance s těží dostával do útočného pásma, Prostějov výborně přistupoval ke vsetínským hráčům a znemožňoval jim kombinaci. Změna nastala v čase 9:33, kdy byl menším trestem potrestán Bažant. Vsetín se na rozdíl od Prostějova dokázal v přesilové hře prosadit. Pohledná kombinace Valachů začala u Ráce, jenž poslal kotouč před branku Theoretovi, ten si všiml na protějším kruhu výborně postaveného Jiřího Karafiáta a mladý útočník v dresu Vsetína přesnou střelou z voleje překonal bezmocného brankáře Štůralu - 1:1. Následující minuty se nesly ve znamení vyrovnaného hokeje, oba celky si vyzkoušely i hru ve čtyrech. Další průlomový okamžik první třetiny přišel opět při vyloučení prostějovského Bažanta. Vsetín se do přesilovky pustil s velkou vervou, po kombinaci Ráce s Karafiátem se před brankářem Štůralou ocitl osamocený Theoret, kanadský útočník ve službách Vsetína nejprve hledal výhodnější pozici pro Ráce, kotouč se však k němu odrazil zpět a snažil se Štůralu prostřelit k bližší tyči, jenže prostějovský brankář dokázal úspěšně zasáhnout ramenem. Z následného protiútoku pak Vsetín ve vlastním oslabení inkasoval Nahozený kotouč dojel do útočného pásma Zdráhal a nasměrovala jej svému spoluhráči Davidu Dvořáčkovi, jenž ranou z první prostřelil Gábu - 1:2.

Druhá třetina začala vsetínskou aktivitou a ta dělala prostějovské obraně problémy. Valaši vyrovnali v čase 22:59 premiérovou trefou v dresu Vsetína finský útočník Mikael Kuronen, který si svou branku doslova vybojoval, když poslal kotouč za branku Pitulemu, jenž na sebe natáhl bránícího hráča a po objetí prostějovské svatyně nahodil puk směrem na Štůralu, ten jej pouze vyrazil a číhající Kuronen uklízel do prázdné brány - 2:2. Prostějov se poté na chvíli osmělil a začal operovat v obranném pásmu domácích, žádnou větší tutovou příležitost si však Jestřábi nevypracovali. Krátce před uplynutím poloviny základní hrací doby měl Vsetín k dispozici početní výhodu, ta se však zelenožlutým vůbec nepovedla a hned po jejím konci se Jestřábi řítili ve třech na jednoho, Žalčík dlouho rozmýšlel, zda kotouč předá Nouzovi, nakonec vzal zakončení na sebe, ale pozorný Gába jeho pokus zneškodnil. V čase 14:20 přišla další chvíle pro Mikaela Kuronena, když s kotoučem obkroužil branku a poslal jej Pitulemu, ten okamžitě vystřelil a Štůrala opět kotouč pouze vyrazil a Kuronen si na další přesnou dorážku počínal, Vsetín tak dokázal otočit skóre - 3:2. Další vsetínský nápor se konal v poslední pětiminutovce poslední periody, Valaši si svou aktivitou vysloužili početní výhodu, kterou hned v jejím úvodu využil Luboš Rob, psal se čas 36:15, Pechanec našel mezi kruhy dobře postaveného Tepera, jeho ránu Štůrala zase jenom vyrazil a tím dal neodolatelnou nabídku Robovi, jenž kotouč do prostějovské sítě chladnokrevně pověsil - 4:2. Vsetín tak ve druhé třetin po dominantním výkonu nejprve vyrovnal, aby se před začátkem třetí třetiny dostal do dvoubrankového náskoku.

Vsetín měl hned v úvodu třetí třetiny další možnost početní výhody, tentokrát se však Valaši výrazněji neprosadili. V následujících minutách vyhovovalo tempo hry Vsetínským, hrálo se dlouze bez přerušení a čas ubíhal. Prostějov se však dočkal kontaktní branky, bylo to v čase 49:10, když Venkrbec napálil kotouč na Gábu, ten jeho střelu vyrazil a k dorážce měl nejblíže Ondřej Matýs, jenž vykřesal pro Prostějov naději - 4:3. Krátce po kontaktní brance Prostějova se však nedovoleným zákrokem provinil Kellner a Vsetín tentokrát přesilovou hru využil. Pechanec přihrávkou od mantinelu našel v mezikruží Jakuba Tepera, ten si kotouč s klidem zpracoval a zamířil přesně pod vyrážečku brankáře Štůraly - 5:3. Hanáci ovšem neházeli flintu do žita a v útočném pásmu se snažili bojovat o každý kotouč, brankář Gába musel být ve střehu, protože Jestřábi zkoušeli pálit z každé pozice. Vsetínští se dokázali zkoncentrovat na defenzivní činnost a hrozili z nebezpečných protiútoků, jeden takový předvedlo duo Jonák - Rob, prvně jmenovaný zakončoval a Rob už zvedal ruce, ale na poslední chvíli našel Štůrala kotouč pod svým betonem. Vsetínský brankář Gába se následně blýskl pohotovým zákrokem lapačkou, když zneškodnil slibný pokus prostějovského Luňáka. Dalo se očekávat, že Prostějov sáhne ke hře bez brankáře, a tak se i stalo. Trenér Vykoukal stáhl Štůralu ze hry již v čase 56:49. Jestřábi svírali vsetínského soupeře v obranném pásmu a třicet vteřin před závěrečnou sirénou rozvlnil síť za Gábou Divíšek, rozhodčí však branku nemohl uznat, neboť střele zkušeného matadora Prostějova předcházel krosček na bránícího Frola. Naopak Vsetín v početní výhodě okamžitě rozhodl, Kucharczyk se nejprve snažil sám zakončit, ale kotouč se svezl za branku, kde si jej vsetínský borec dojel a předložil Ondřeji Koptovi, jenž podobné jako Kuronen oslavil svou první letošní branku - 6:3.

Ohlasy trenérů

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín):

Dneska jsme podali dobrý výkon a jsme rádi, že po ztrátě s Budějovicemi jsme nespadli do delší série porážek, ale že jsme dnes, a pevně v to věříme, odstartovali novou vítěznou sérii. Prostějov má silný tým, hlavně v útoku jsou hodně nebezpeční, a to prokázali. My jsme ve druhé třetině naštěstí otočili z 1:2 na 4:2, což podle mě zápas rozhodlo. I když jsme dostali branku na 4:3, tak jsme vzápětí odskočili na 5:3. Pak už jsme si ten zápas, i přes problémy ve vlastním pásmu, kde soupeř neustále hrozil, pohlídali a dovedli do vítězného konce. Jsme rádi za tři body.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):

Pro nás to byl dneska těžký zápas, ve kterém vyhrál Vsetín.

Související články

Sdílej stránku!

Statistiky
JménoGA+/-TMS
Antoníček P.00-100
Bažant M.00040
Divíšek T.00000
Dvořáček D.10100
Foltýn M.00000
Kellner M.00020
Kolář D.00000
Krejčí D.00100
Krejčiřík V.00-100
Luňák L.00000
Matýs O.10100
Nouza T.00040
Prokeš R.10000
Rašner A.00000
Starý J.01100
Venkrbec M.01100
Zdráhal J.01100
Žálčík L.00020
Info: G: góly, A: asistence, +/-: účast na ledě při vstřel./inkas. brance TM: tresné minuty, S: střely na branku

KOMPLETNÍ STATISTIKY

Tabulka chance ligy

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.


KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost