CEB - PRO 4:3 - První góly Tomáše Nouzy body nepřinesly

ČEZ Motor České BudějoviceLHK Jestřábi Prostějov

6.kolo, sobota 22.9.2018

ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov

4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Doktor (Čermák, Babka), 14. Z. Doležal (Pavlin, Čermák), 17. Bradley (Plášil, Strmeň), 42. Čermák (Babka) – 13. Nouza (Divíšek), 40. Nouza (Žálčík), 47. Divíšek (Nouza). Rozhodčí: Jechoutek, Veselý – Kreuzer, Šimán. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5504. Střely na branku: 43:20.
ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – Čermák, Doktor, Babka – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, P. Novák – Heřman, Bradley, Z. Doležal.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Rašner, D. Kolář, Havlík, Foltýn, Mikliš, J. Zdráhal – Karpov, Prokeš, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Starý, Divíšek, Nouza – V. Meidl, Krejčiřík, Matýs.
Hanáci odjeli do Českých Budějovic bez Marka Račuka, kterého skolila viróza. Aktivnější domácí dokázali během první třetiny třikrát skórovat, ale díky prvním dvěma brankám Tomáše Nouzy v této sezoně drželi prostějovští s Motorem krok. Nakonec však prohráli o jednu branku 4:3. Další utkání se hraje na prostějovském ledě ve středu 26.9 od 18:00 s Kadaní.

Domácí tým byl v úvodu utkání aktivnějším celkem, což dokázal potvrdit i gólově. Miloslav Čermák se v útočné třetině dostal do zajímavé střelecké pozice, z níž prověřil prostějovského gólmana Neužila. Právě hostující brankář střelu vyrazil jen před sebe, kde už byl pohotový Jakub Doktor, který z první rozvlnil síťku. První vyloučení přišlo na straně domácích. Na dvě minuty šel pykat Beránek. Prostějovští střelami a kombinací rozhodně nešetřili. Svou snahu i oni přetavili v gól. Těsně před brankou neomylně usměrnil kotouč Tomáš Nouza. Záhy ale bylo srovnáno. Výhody v podobě přesilovky se dostalo i domácím. Ve čtrnácté minutě udržel pásmo pro Motor Čermák, načež Žiga Pavlin adresoval přihrávku Zdeňku Doležalovi, a ten se z první trefil k bližší tyči. Před koncem třetiny bylo k vidění ještě jedno vyloučení z domácích řad. V oslabení předvedl dobrou práci David Gilbert, který se natlačil před branku a nebezpečně vystřelil. Neužil si proti němu však vyjel a jeho pokus zneškodnil. Prostějovský gólman už ale nedosáhl na Bradleyův pokus. Právě Cody Bradley se prosadil nádhernou střelou do horního růžku. Navázat na něj mohl Zdeněk Doležal, jenž jel nařízený trestný nájezd. Domácí útočník si ale na Neužila nepřišel, do druhé periody se tak šlo za stavu 3:1 pro Motor.

Fanoušci tak mohli primárně sledovat dění na hřišti. A viděli obrovskou šanci Lukáše Endála, který nezakončil do prázdné branky. Kousíčkem betonu pak Neužil vytáhl pokus Codyho Bradleyho. V souboji Bradley - Neužil byl prostějovský hráč úspěšnější i nyní, když českobudějovického útočníka zblízka vychytal. Ladislav Havlík následně zalehl kotouč na brankovišti, což se z dalšího nařízeného nájezdu pokusil potrestat opět českobudějovický Bradley. Na Neužila si ale nepřišel ani nyní. A velký tlak Motoru jen sílil. Jenže tentokrát zvonila tyč, a to po Čermákově střele. Hanáci ale téměř z ničeho vydolovali svou druhou branku. Tomáš Nouza z úhlu trefil naprosto přesně, tudíž se šlo do poslední třetiny za stavu 3:2 pro domácí.

Tu začali svěřenci Václava Prospala tak, jak potřebovali. Miloslav Čermák vypálil přesně na vzdálenější tyč. Pátou branku na domácí straně mohl zaznamenat Milan Dančišin, avšak svůj brejk neproměnil. A bezúspěšně si počínal i Pavel Pýcha, tudíž přišlo potrestání z druhé strany. Tomáš Divíšek i s nechtěným přispěním Vydareného procedil kotouč do branky. Další branku v rychlém sledu mohli fanoušci vidět po Bradleyově akci, nicméně ta zůstala neproměněna. Šance střídala šanci, což se potvrdilo i o moment později, když Divíšek upláchl domácí obraně. Na pozorného Strmeně si ale nepřišel. Prostějovští to v závěru zkusili ještě bez brankáře, nicméně bez tíženého efektu.

Ohlasy trenérů

Václav Prospal (trenér Motoru):

"Byli jsme připraveni na to, že soupeř má v týmů několik nadstandardních hráčů. To, co je nejvíce zdobí, se potvrdilo. Pořád se vraceli do zápasu. Nemohu hráčům kromě produktivity nic vyčítat. Chtělo to za stavu 3:1 přidat další branku a mohlo být po zápase. Nouza s Divíškem tak vrátili soupeře do hry."

Jiří Vykoukal (trenér Prostějova):

"K našemu výkonu nemám moc výhrad. Kluci to odmakali, odjezdili. Věřili jsme, že alespoň bod získáme. Jediné, co mě mrzí je, že jsme dvakrát inkasovali po akcích, které jsou pro Motor typické. Mrzí mě, co dělali naši fanoušci. Tohle by se nemělo stávat, chtěl bych se za ně omluvit."