lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Zápas o šest bodů s Ústím Jestřábi zvládli, výhru jim v přesilovce vystřelil Drtina

HC Slovan Ústí nad LabemLHK Jestřábi Prostějov

36.kolo, úterý 15.12.2015

HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov

3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 32. Tenkrát (Roubík, Sobotka), 36. Roubík (Tenkrát, Kloz), 51. Pohl (Roubík, Kloz) - 6. Illéš (Krejčík, Zadražil), 27. Venkrbec (Dragoun, Husák), 31. Venkrbec (Protivný, Cetkovský), 55. Drtina (Dragoun, Venkrbec). Rozhodčí: Pražák – Šmika, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 621. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, Sobotka, Vl. Brož, Hes, Bernad, Smetana, Macek, Holomek – Tenkrát, Roubík, Kloz – Dalecký, Melka, D. Merta – Rys, Kuchler, Gengel – Křivohlávek, O. Kopta, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Vokurka, M. Drtina, Kaluža, Mojžíš, Protivný, Husák – Venkrbec, Dragoun, Cetkovský – L. Luňák, Moskal, M. Novák – Čuřík, V. Meidl, Šlahař – L. Krejčík, Illeš, Zadražil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Jiří Vykoukal.
Zvládnuté utkání „o šest bodů" s Ústím nad Labem si připisuje jestřábí družina. V prostějovské sestavě se v předehrávce 36. kola WSM ligy objevili i uzdravení kapitán Mojžíš s Krejčíkem. A byl to právě Lukáš Krejčík, kdo se výrazně podílel na první trefě Jestřábů. Hbitý útočník si to namířil k ústecké svatyni a křížem našem číhajícího Jakuba Illéše, který zavěsil do vinklu. Ve druhé třetině pak přišly chvíle Matouše Venkrbce. Nejprve ve 27. minutě využil přihrávky Dragouna a posléze ujel domácím obráncům a vyhrál individuální souboj s brankářem Soukupem. Hanáci po polovině duelu vedli 3:0. Ústí ovšem neskládalo zbraně a po přesných zásazích Tenkráta a Roubíka se dotáhlo na rozdíl jediného gólu. V posledním dějství se Severočechům naskytla možnost přesilovky a Pohl zblízka srovnal. Početní výhodu ale měli k dispozici také Prostějované a Marek Drtina střelou od mantinelu vrátil Přecechtělovu výběru vedení. A jeho počin byl nakonec i vítězný, Prostějov porazil ústecký Slovan 4:3.

Úvodní třetinu otevřeli Prostějovští v šesté minutě. Jakub Illéš využil chyby domácí obrany a po nahrávce od Lukáše Krejčíka vsítil puk do odkryté svatyně Slovanu. Zhruba o tři minuty později se dostal do útoku Antonín Melka, ale jeho případnému brejku Luboš Horčička včas zabránil.

Poslední větší šance zahajovacího dějství byla v podání Davida Merty, ale jelikož nevystřelil z první, tak ke srovnání stavu na kostce nedošlo. Do druhé dvacetiminutovky si hosté po vydařené střele Jakuba Illéše nesli jednobrankové vedení a na výkon se jim podařilo navázat.

Ve dvacáté sedmé minutě utkání nalezl Michal Dragoun volného Matouše Venkrbce, který poslal přesnou střelu do odkryté branky. Jestřábi skórovali i nadále. Další gól ve prospěch hostů padl v minutě jednatřicáté. Matouš Venkrbec z brejku využil pozapomnění od ústecké defenzivy a při samostatném úniku překonal Jakuba Soukupa.

V následujících pěti minutách druhé periody dokázali domácí snížit na jednobrankové vedení Prostějova. Nejprve se do černého trefil Petr Tenkrát, jenž získal nahrávku od Jaroslava Roubíka z pravého kruhu a dokázal se prezentovat střelou od levé tyče do z části odkryté klece Jestřábů a zároveň tak využít i přesilové hry. Prvního úspěšného střelce Severočechů následoval Jaroslav Roubík , který dorazil puk za záda Luboše Horčičky.

Třetí třetina se začala vyvíjet ve čtyřicáté čtvrté minutě, kdy se do tutové šance dostal Petr Tenkrát, ale touš pálil pouze do připraveného Luboše Horčičky. První gól závěrečné části a zároveň i vyrovnávací branka Slovanu padla v čase 53:42 min. Jaroslav Roubík zpoza branky poslal kotouč křižnou přihrávkou Janu Pohlovi, kterému se podařilo prostřelit vše, co mu stálo v cestě při početní výhodě na hrací ploše.

O minutu a sedmnáct vteřin později vrátil Marek Drtina jednobrankové vedení svému mužstvu střelou z hranice útočného pásma a dokázal tak využít také přesilovku. Trenér ústeckých hokejistů Miroslav Mach si v čase 57:53 min. vyžádal oddechový čas a po necelých dvou minutách zvolil i power-play. Ani jeden z jeho kroků však k vyrovnání nevedl.

Ve střetnutí třicátého šestého kola se více dařilo hostům, kteří měli i lepší vstup do utkání. Slovan do poslední chvíle bojoval a nic nevzdával, ale vyrovnat se už Severočechům nepodařilo. LHK Jestřábi Prostějov si za těsnou výhru 4:3 odvezli domů plný počet bodů do tabulky WSM Ligy.

Autorka reportáže: Tereza Košťálová, hcusti.cz

Ohlasy trenérů

Miroslav Mach (trenér HC Slovan Ústí nad Labem): Měli jsme dobrý vstup do utkání a měli jsme i pohyb. Poté jsme udělali několik hrubých chyb, z čehož vyplynulo, že jsme prohrávali 0:3. Následně jsme se dostali do zápasu, vyrovnali jsme na 3:3, ale bohužel přišlo oslabení, ve kterém jsme inkasovali gól. S Prostějovem jsme bojovali, ale nevyšlo nám. Myslím si, že jsme v duelech se Šumperkem a Havířovem urazili hokejového boha.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Vstoupili jsme do zápasu velmi dobře. Disciplinovanou hrou jsme se dostali do vedení 3:0 a v tomto momentě jsme vypli a přestali hrát. Ústí nad Labem se dostalo znovu do hry, ale naštěstí jsme utkání v závěru zvládli. Slovan dokázal využít dvě přesilovky, což je velmi nepříjemné.