LHK Jestřábi ProstějovHC Frýdek Místek

ČF5, středa 5.3.2014

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek Místek

4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Jedlička (J.Jurík, Černý), 18. Duba (Knesl), 58. Duba (Kučera, Knesl), 59. Šebek (Duba) – 22. O.Sluštík (Samiec). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:6, navíc Ovšák 10 TM (nesp. chování). Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1653. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Rozum (Kocián) – Švaříček, Knesl, Polák, Nedbálek, Kolibár, Malý, Jedlička, Veselý – Stejskal, Antončík, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba (C), Šebek, Belay, Coufal, Jurík J., Sršeň.
HC Frýdek Místek: Kubáň (Vašíček) – Vacula, Hamhalter, Podešva, Ovšák (C), Čintala, Krutil, Mamula, Mach, Sluštík O., Sluštík J. Samiec, Stránský, Gogolka, Kopun, Richter.
Aktivní začátek, vlažná prostřední třetina a divočina v té závěrečné. Asi tak vypadalo páté čtvrtfinále z pohledu prostějovských Jestřábů. Soupeř ze severovýchodu země je dlouho trápil a nejvíce z nich Andreas Kubáň, který dlouho přiváděl střelce domácích k zoufalství. Prostějované v čele s tříbodovým Lukášem Dubou však nakonec zápas psychicky ustáli, přidali branky a nakonec se radují z vytouženého postupu!

Fotogalerie

Fanoušci Tomáš Sršeň Robert Jedlička Juraj Jurik Robert Jedlička

Do utkání vstoupili Jestřábi na rozdíl od předchozích třech utkání velice aktivně, jenže je v náporu zastavil brzký faul Stejskala. Ve vyrovnaném počtu hráčů to bylo od začátku na jednu branku a znovu to tak byla velká bitva prostějovských hokejistů s dobře chytajícím Kubáněm. V 6. minutě se k útoku nadechnul Tomáš Sršeň, ten se senzačně dostal až za obranu a posílal kotouč Belayovi, který mu v útoku sekundoval. Kubáň se však betonem senzačně přemístil a kotouč vykopl do rohu. Domácí hráč byl ale v této příležitosti faulován a následující přesilovou hru už využil Robert Jedlička, když doklepl nadvakrát pokus Juraje Juríka. Jestřábi po vstřelené brance chvilku vypadli z role a nechali kotouč svému soupeři, ti však toto chvilkové zaváhání nevyužili a od dalšího střídaní to bylo znovu na jednu branku. Jestřábi svůj velký tlak proměnili v další branku, když v 18. minutě Knesl viděl dobře postaveného Lukáše Dubu u druhé tyčky a ten už to měl do odkryté branky jednoduché. Do kabin tak odcházeli domácí spokojenější s vedením 2:0.

Dvoubrankovým náskokem se Jestřábi v kabině nechali ukolébat a v druhé třetině už to nebylo tolik jednoznačné. Navíc se Frýdku-Místku podařilo brzy snížit, když se z rychlého protiútoku prosadil Ondřej Sluštík. Odskočit o dvě branky se mohlo podařit Venkrbcovi, ten už posílal kotouč do prázdné branky, Kubáň se ale natáhl a excelentním zákrokem vyrazil vyrážečkou. Jestřábi pak měli další šance i krátkou přesilovou hru pěti proti třem. Ani jedna příežitost však za Kubáněm neskončila a ke konci třetiny se několikrát osmělili i hosté, hlavně šance Stránského v přečíslení byla hodna vyrovnání, Kevin Rozum měl vyrážečku na správném místě.

Od prvních minut třetí dvacetiminutovky byla na hokejkách prosějovských hokejistů vidět velká nervozita. Soustředili se hlavně na bránění jednobrankového náskoku, jenže i přesto se hosté dostávali do nebezpečných příležitostí. Střelecké štěstí které v této sérii měli je ale opustilo a když jejich tlak sílil, dostal pěknou přihrávku za obranu Lukáš Duba a svůj sólový nájezd proměnil zkušeně pod horní tyčku. Frýdku místku zbývaly necelé tři minuty a snažil se i bez odvolaného Kubáně když seděl na trestné od každého celku jeden vyloučený. Přesilovou hru 5 na 4 ale nezvládli a kapitán Jestřábů přihrál Davidu Šebkovi o mantinel a ten bekhendovou střelou trefil čtvrtý gól domácích a uzavřel skóre na konečných 4:1.

Ohlasy trenérů

Petr Zachar (trenér Prostějova): Potvrdilo se, že žádný zápas nebyl lehký, odehráli jsme velmi dobrou první třetinu, kdy jsme byli lepší. Udělali jsme ale hrubou chybu ve vstupu do té druhé, soupeř se dostal vstřeleným gólem na koně a pak to bylo hodně vyrovnané, i když si myslím, že těch šancí jsme měli víc. V závěru se konečně přiklonilo štěstí na naši stranu a rozhodli jsme o našem vítězství.

Radim Nečas (trenér Frýdku-Místku): My jsme hlavně rádi, že jsme celou sérii odehráli důstojně. Po prvním nepodařeném zápase jsme absolvovali další čtyři velmi dobře. Nevyšla nám jen poslední třetina ve čtrvtém zápase, jinak ta sérii byla otevřená až do posledních minut. Play-off je nová soutěž, základní část se hodila za hlavu a toto byl jasný důkaz. Kluci šlapali na doraz a já jim za to musím poděkovat.