VSK Technika BrnoLHK Jestřábi Prostějov

přát, úterý 20.8.2013

VSK Technika Brno - LHK Jestřábi Prostějov

3:6 (0:3, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 42. Jurča (Habrovec, Fadrný), 53. Havíř (Brzobohatý, Zábranský), 58. Havíř (Brzobohatý) – 2. Dufek (Šebek), 7. Knesl, 17. Jurík (Luňák, Coufal), 26. Jedlička (Šebek, Černý), 57. Stejskal (Venkrbec), 59. Kučera (Antončík). Rozhodčí: Humpolíček – Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.
VSK Technika Brno: Novák (od 21. Chvátal) – Habrovec "C", Maršálek, Košecký, Štindl, Zapletal, Žalud, Havíř, Odehnal L., Jurča, Fadrný, Česnek, Hnilička, Benýšek, Odehnal V., Brzobohatý, Zábranský, Látal, Buhaj, Boček, Bělohlávek
Trenér: Roman Kaňkovský
LHK Jestřábi Prostějov: Rozum (Vydržel) – Nedbálek "C", Malý, Kolibár, Dufek, Veselý, Švaříček, Kořínek, Knesl, Kaluža, Luňák, Jurík, Coufal, Černý, Šebek, Antončík, Belay, Kučera, Jedlička, Venkrbec, Stejskal, Kryl
Trenér: Josef Málek
I v odvetě s Technikou a tentokrát na ledě Sovy prostějovští hokejisté zazářili. Velmi jednoduše si během 26 minut hry vybudovali čtyřgólový náskok, domácí borci se sice vzepjali na umazání náskoku Hanáků na polovinu, ti ovšem žádné drama nepřipustili, odpovědí byl totiž Stejskalův gól v oslabení. A když se v závěru utkání oba celky trefily ještě jednou, tak se Jestřábi mohou chlubit vítězstvím 6:3.

Ani do druhého vzájemného zápasu s Prostějovem nevstoupila Technika nejlépe. Již po necelé minutě a půl prohrávala 1:0, když se po nahrávce od Davida Šebka prosadil z mezikruží Martin Dufek . Ve třetí minutě měli Jestřábi šanci svůj náskok navýšit, ale střela se odrazila pouze od tyče ven z brankoviště. Prostějovští byli stále aktivnější a důkazem toho byla v šesté minutě již druhá přesilovka, kterou využil gólem mezi betony Nováka Aleš Knesl a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Technika se snažila zklidnit hru, ale když už se dostala do útočného pásma, vylámala si zuby na dobře chytajícím Rozumovi. Odpověď Jestřábů přišla v 17. minutě, kdy se po jednoduchém založení na dvě nahrávky dostali až před Nováka a celou nádhernou akci zakončovala hole Juraje Juríka .

Do druhé třetiny nastoupila Technika v bráně s Jaroslavem Chvátalem, doufaje v zlepšení hry. Na to hráči Prostějova zareagovali už po pěti minutách v přesilovce, kdy na náskok čtyř gólů zvyšoval tečí střeli Michala Černého druhý nejproduktivnější obránce Prostějova v minulé sezoně Robert Jedlička . Snížení měl na holi Petr Jurča, ale ani sám před bránou nedokázal svou šanci využít. Konec druhé třetiny byl ve stejné režii jako konec předchozí. Technika si začala vytvářet tlak v přesilovce, ale ten přerušila siréna.

Jen začátek třetin nebyl stejný, jelikož po minutě Brňané využili přesilovku a snížili náskok na tři góly, jmenovitě Petr Jurča.To byl náznak, že v závěru nebude o góly nouze. Zlepšení hry Techniky přineslo své ovoce a prosadit se dokázal veterán v černém dresu David Havíř. Záhy na to se ale Brňané nechali uspokojit snížením na dvě branky a v přesilovce vysunul Vladimíra Stejskala Matěj Venkrbec.

Hráči Techniky si museli připadat jako na houpačce, když o půl minuty později dokázal vykřesat jiskru naděje svou technickou střelou dvougólový David Havíř. Tu ale definitivně uhasil syn olympijského vítěze z Nagana Františka Kučery Frank Kučera , když se z mezikruží nemýlil. Tečkou za zápasem byla šarvátka domácí sovy Karla Benýška s jestřábem Jakubem Kořínkem.

Ohlasy trenérů

Vlastimil Odehnal(Technika): Prostějov je samozřejmě kvalitní mužstvo, ale my jsme k tomuto utkání přistoupili velice laxně. Takhle prostě nemůžeme hrát. Po první třetině byl trošku vítr v kabině, takže se to potom zlepšilo, ale půlku zápasu jsme jednoduše nedohnali. S takovýmhle přístupem se ale hokej hrát nedá. Řekli jsme si, že budeme hrát do těla, ale jenom jsme šmrdlali hokejkami.

Petr Zachar (Prostějov): Do úvodu utkání jsme vstoupili velice dobře. Dali jsme tři góly, takže výborný začátek. Ve druhé části jsme to podcenili, kluci si začali dělat, co chtěli, tudíž jsme si to zbytečně zkomplikovali. Kluky jsme upozorňovali, že se hraje šedesát minut, ale očividně to nepochopili, takže jsme si na závěr přitížili.