LHK Jestřábi ProstějovVSK Technika Brno

přát, čtvrtek 8.8.2013

LHK Jestřábi Prostějov - VSK Technika Brno

7:3 (3:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Černý (Duba), 11. Kučera (Belay), 17. Antončík (Kaluža, Veselý), 27. Veselý (Kučera), 35. Jurík (Luňák), 51. Antončík (Belay, Kučera), 57. Belay (Kučera, Antončík) – 12. Jurča (Česnek), 27. Látal (Bělohlávek), 56. Jurča (Česnek, Žalud). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 700 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Kaluža, Kolibár, Jedlička, Knesl, Tomiga, Arnošt, Brančík – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Duba, Jurík, Luňák, Coufal, Venkrbec, Kryl, Stráněl, Tuček.
VSK Technika Brno: Novák (31. Chvátal) – Záborský, Habrovec, Štindl, Klimeš, Havíř, Zapletal, Žalud, Odehnal, Jurča, Fadrný, Česnek, Brzobohatý, Bělohlávek, Látal, Šedý, Piskoř, Matouš, Čtvrtníček, Blaha, Tobola.
První přípravná utkání často nenabízejí nikterak pohledný hokej. To se však nedá říci o zápase Prostějova s Technikou, kdy hned od prvních minut bylo na ledě rušno. Prostějov potvrzoval od prvních minut roli favorita. Už po první třetině, která však byla hokejově vyrovnaná, vedli Jestřábi 3:1 a postupně své skóre navyšovali až na 7 vstřelených branek. A protože se se hosté trefili jen jednou v každé třetině, vyhráli domácí 7:3. Nejaktivnější byla útočná formace Antončík, Belay, Kučera, ktera se zasloužila o 5 branek.

Fotogalerie

Lukáš Duba Petr Zachar Coufal Viktor Michal Černý Robert Jedlička, Michal Černý, Lukáš Duba, Lukáš Luňák
Ve velkém parnu a dusnu nastoupili Jestřábi v prvním přípravném zápase proti týmu Techniky. I přes nedokonalou ledovou plochu domácí od prvních chvil dobře bruslili a prakticky z první šance vstřelili úvodní gól utkání. Po přihrávce od Duby s dávkou štěstí překonal nerozchytaného Nováka Michal Černý.

Rychle vstřelená branka Hanákům rozmpumpovala krev v žilách, naopak brněnští hráči nestíhali a uchylovali se k faulům, dlouhá přesilovka Prostějova 5 na 3 další gól však nepřinesla.

Krásnou akci s dokonalým koncem si připravili Jestřábi na 11. minutu, kdy trio Antoníček, Belay a Kučera rozebralo obranu Techniky, přičemž posledně jmenovaný zakončoval do prázdné branky - 2:0.

Přistřihnout křídla Jestřábům však dokázal Jurča o několik málo chvil později, Vysokoškolák s devítkou na zádech dokázal využít chvíle své volnosti a přesnou střelou k tyči snížil na 2:1.

Zlepšenou hru Techniky ale uťal ještě před koncem první části Šimon Antončík, který úspěšně zkusil zasunout puk těsně vedle tyče Novákovy branky.

Druhá část se odehrávala také v režii domácích, velkou šanci měl hned z jejího kraje Frank Kučera, červené světlo svou pěknou střelou z kruhu ale rozsvítil až v sedmadvacáté minutě Jan Veselý. Technice se ovšem opět podařilo velmi rychle odpovědět, Látalův pokus Kocián pustil za svá záda a stav byl pro brněnské hráče o něco příznivější - 2:4.

V polovině utkání došlo ke střídání brankáře Nováka za Chvátala, trenér Málek se stejný krok udělat nerozhodl a nechal chytat Kociána celých 60 minut.

Chvátalovi však čisté konto moc dlouho také nevydrželo, protože v čase 34:33 dorazil Luňákův pokus Jurík. Rychle odpovědět se tentokrát Technice nepodařilo a nepomohla jí k tomu ani přesilová hra po faulu Kolibára.

Ve třetí třetině mohl svou první branku přípravy vstřelit Luňák, po pěkné akci ale ztratil výhodnou pozici a jeho pokus nebyl pozbyl účinnosti.

Jiné už to bylo ale v případě Šimona Antončíka, který využil tlaku jeho spoluhráčů Kučery s Belayem. Svým dobře umístěným toušem zvedl deset minut před koncem skóre na stav 6:2.

V době z hlediště linoucích se oslavných chorálů měli šance ještě i Jedlička s Coufalem, radoval se však nakonec agilní brněnský Jurča.

Poslední slovo si Jestřábi ale nenechali vzít, úderné komando Belay, Kučera Antončík opět zahrozilo a necelé tři minuty před koncem uzavřel stav na 7:3 úspěšný pokus Martina Belaye.

Ohlasy trenérů

Josef Málek (trenér Prostějova): Utkání bylo ještě plné chyb, bylo to takové neurovnané, přesto jsme klukům poděkovali za předvedený výkon, protože je kolem toho našeho projektu hodně očekávání a já si myslím, že tohle byl hodně vysoko vystřelený šíp a je na co navazovat a je na čem stavět. Myslím si, že jdeme správnou cestou a i když se jednalo o první přípravný zápas a hrálo se na špatném ledě, i když to bylo po třech dnech strávených na ledě, tak ty atributy, které jsme do té hry chtěli dostat, tak tam byly.

Roman Kaňkovský (trenér Techniky): Domácí vyhráli zaslouženě,protože byli lepší ve všech herních činnostech. Nás čeká ještě hodně tréninku, abychom se dostali tam, kde bychom chtěli být. Z naší strany tam bylo hodně chyb, naopak domácí byli kompaktnější a hokejovější.