lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi mají nůž na krku, znovu prohráli s Karvinou

Jestřábi mají nůž na krku, znovu prohráli s Karvinou

SK KarvináLHK Jestřábi Prostějov

ČF2, pondělí 4.3.2013

SK Karviná - LHK Jestřábi Prostějov

4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Saliji (Samiec), 40. Zajac (Moravec), 57. Moravec, 57. Luka (Kowalczyk) - 22. Šebek (Černý, Ševčík), 32. Černý Vyloučení: 6:7 Využití: 0:0 V oslabení: 0:1 Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2
SK Karviná: Iláš (Smolka) - Javín, Kowalczk, Flašar, Vnenk, Zajac, Sznapka - Moravec, Luka, Badžo, Ivan, Mikšan, Rosůlek, Blatoň, Samiec, Saliji, Nystedt, Miczek, Zuber
LHK Jestřábi Prostějov: Raszka (Vrba) - Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Jirák, Tomiga, Finkes - Duba, Handl, Černý, Šebek, Stráněl, Novosad, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Kotásek, Popelka, Kovařík
Play-off se zatím pro Jestřáby nevyvíjí dobře. V sérii hrané na tři vítězné zápasy už hokejisté z Prostějova prohrávají 0:2. Ovšem zápas v Karviné měli dobře rozjetý. V polovině utkání vedli díky zásahům Šebka a Michala Černého 2:1. Domácí však dokázali do přestávky vyrovnat, a když to vypadalo, že duel dospěje do prodloužení, zasadil Baník během 20 vteřin Hanákům dvě smrtelné rány. Série se za stavu 2:0 pro Karvinou stěhuje do Prostějova, Baník má k dispozici pro postup tři mečboly.

Fotogalerie

Fanoušci Adam Arnošt, Robin Ševčík Ondřej Raszka Pavel Kumstát Tomáš Stráněl

V prvním dějství myli od samotného počátku více ze hry domácí. Ze začátku však Ondřeje Raszku jen nesměle ostřelovali a první vyložená šance přišla až v šesté minutě, kdy hrál Baník oslabení. Marek Ivan vyvezl kotouč z obranné třetiny a s Davidem Mikšanem uháněli dva na jednoho. Mikšan dostal přihrávku před odkrytou klec, ale Raszka se fantasticky přesunul a Davidův téměř jistý gól schoval v lapačce. Chuť si karvinský forvard mohl zpravit o necelých deset minut později, kdy se šikovně protáhl po levém křídle až před branku do zakončení, ale kotouč se mu postavil na hranu a David jej poté zvedl příliš vysoko. V sedmnácté minutě dostala Karviná možnost přesilovky a vytvořila si v ní další dvě obrovské šance. Nejprve Moravec prokázal brilantní přehled a střílenou přihrávkou našel u odkryté klece Marka Ivana, který ovšem promáchnul. Záhy si Ivan vyzkoušel opačnou roli, když ze stejné pozici našel podobně Vladimíra Luku, ale tato kombinace dala znovu možnost vyniknout Ondřeji Raszkovi.

Pár sekund po skončení přesilovky se ovšem jiskřilo na druhé straně. To se do samostatného úniku dostal nejproduktivnější Jestřáb v základní části Michal Černý, ale jeho zakončení mezi betony David Iláš perfektně vystihl a tím byla největší hostující šance v první třetině zmařena. Zbytek první dvacetiminutovky se odehrál už bez výraznějšího rozruchu a oba týmy do kabiny odešly smírně za stavu 0:0.

Karviná byla ovšem v první části daleko lepší a Jestřáby přestřílela v poměru 13:5. To se mělo změnit v části druhé, do které hosté nastoupili mnohem aktivněji a domácí se nechali zaskočit. Prostějovští si vytvořili tlak v útočném pásmu a ten pramenil v přesnou ránu Davida Šebka, která otevřela gólový účet zápasu. Domácí však na sebe nenechali dlouho čekat a za 24 sekund bylo srovnáno. Samiec svým důrazem způsobil chaos v hostujícím brankovišti a kotouč se poté dostal k nikým nekrytému Garipu Salijimu, který zachoval chladnou hlavu a parádně padajícího Raszku obhodil.

Hosté mohli získat vedení zpět v minutě osmadvacáté, kdy Duba dorážel do odkryté klece Černého střelu. David Iláš si se situací výtečně poradil, ale puk se stále potuloval osamocen na brankové čáře. Když se Duba natahoval ke druhé dorážce, která by nemohla skončit jinak než gólem, sebral mu karvinský hrdina lapačkou puk z hokejky. O pár minut později si Karviná vytvořila tlak a vynutila si přesilovou hru. V té měl Raszka v úvodu práci s Lukou a Kowalczykem, ale následně si mohl prohlédnout parádní akci svého spoluhráče. Vladimír Luka se na modré napřahoval k jedné ze svých smrtících střel, ale v době, kdy svou hůl šrouboval ke stropu, drze zasáhl Michal Černý. Kotouč mu vypíchl a uháněl na Iláše. Svůj druhý únik tentokrát nezahodil a Iláše si vychutnal parádním blafákem.

Gól v oslabení hosty nabudil a ještě v téže početní nevýhodě si vytvořili nebezpečný protiútok dva na jednoho, který ovšem zmařila nepřesná Dubova přihrávka. David Iláš tedy zasahovat nemusel, ale o pár minut později se musel pořádně potit. V rozmezí třiatřicáté a čtyřiatřicáté minuty musel totiž řešit dvě ošidné situace. První si poradil s Krylem, který zakončoval další přečíslení dvou proti jednomu a posléze stál tváří v tvář Handlovi, kterého v mezikruží mazanou přihrávkou našel Novosad. Záhy ještě do ohně vracel puk Černý, ale ani jeho rána neslavila u domácího muže s maskou úspěch a Karviná rázem vyrazila do protiútoku. Marek Ivan po přechodu do pásma vyslal na Raszku tvrdou střelu, kterou se pokusil dorážet dojíždějící Flašar, ale i Ondřej Raszka tento večer předváděl parádní představení. Tento moment byl zlomový, protože domácím vrátil vítr do plachet a podařilo se jim srovnat s rozjetým soupeřem krok. Tři mnuty před druhou sirénou Ivan šikovně tečoval Kowalczykovu střelu a Raszka kotouč vyrazil pouze před Luku, na kterého zývala odkrytá brána. Karvinský snajpr ovšem klec minul. I přes tuto promarněnou šanci se Karviná ještě ve druhé třetině dočkala vyrovnání. V poslední minutě prostředního dějství David Moravec u zadního mantinelu vybojoval zdánlivě ztracený kotouč a naservíroval jej před branku Martinu Zajacovi, který trefil mezírku pod Raszkovou lapačkou.

Přestože na střely Baník těsně Jestřáby přestřílel i ve druhé části, byli na tom s vyloženými šancemi hosté lépe. To se ovšem mělo pro poslední dvacetiminutovku opět změnit. Hosté zřejmě měli obavy ze zbytečných chyb a od útočného pojetí z druhé třetiny upustili. Naopak působili velmi zakřiknutým dojmem a vypadalo to, že z případných defenzivních zaváhání mají přímo fobii. Kdykoliv si nebyli jen trochu jistí pohodlnou rozehrávkou, raději volili zakázané uvolnění, ale nutno říct, že k tomu byli často nucení dobrým forčekinkem domácích. Ti si mohli střeleckých pokusů užít do sytosti, ale přes zarputilou obranu hostů se k vyloženým příležitostem dostávalo těžko. Výjimkou byly šance Mikšana s Ivanem, ale jinak vše vypadalo, že i druhý čtvrtfinálový zápas těchto týmů směřuje k prodloužení. Zvrat přišel až v sedmapadesáté minutě, která definitivně pohřbila hostující naděje na to, že sérii do Prostějova přiveze za vyrovnaného stavu. Nejprve si zpoza branky vybruslil David Moravec a přesně zamířil mezi Raszkovy betony. Uplynulo dvacet sekund a fanoušci mohli zvedat ruce nad hlavu za doprovodu písně „My name is Luka“, která na karvinském stadionu nově hraje po trefách ostrostřelce Vladimíra Luka.

Na tyto dvě slepené trefy už Jestřábi nedokázali nalézt odpověď a druhá prohra se jim snášela velmi těžko. Po zápase byla v prostějovské šatně vidět spousta sklopených hlav a skleslých výrazů. Není také divu. Všichni totiž moc dobře věděli, že pokud chtějí do semifinále, nemohou si dovolit prohrát tři zápasy v řadě. Naopak Baník měl důvod k radosti a je jednou nohou v dalším kole. Všichni si však jsou vědomi toho, že za semifinálovou čáru se musí přehoupnout i noha druhá a právě poslední krok bývá nejtěžší.

Ohlasy trenérů

Aleš Flašar, trenér Karviné: Tento druhý zápas byl určitě těžší než ten minulý, protože jsme museli dvakrát dotahovat. Klíčové bylo, že nás za stavu 2:1 podržel Ile, protože kdyby to bylo 4:1, tak bylo asi zle. Bylo to vydřené, ale mám radost, protože vítězství je doma.

Petr Zachar, trenér Prostějova: V první třetině jsme nastoupili hodně zakřiknutě a Karviná byla lepší. V té druhé už jsme hráli lépe, vyrovnali jsme hru a šli jsme dvakrát do vedení, ale nechali jsme si to vzít. Pak bohužel pět minut před koncem rozhodla zřejmě větší zkušenost Karviné.

Sdílej stránku!

Statistiky
JménoGA+/-TMS
Arnošt A.00100
Berčák T.00000
Černý M.11000
Duba L.00-120
Finkes M.00-200
Handl P.00-200
Jedlička R.00-100
Jirák A.00000
Kaluža M.00-120
Kotásek M.00-100
Kovařík L.00-200
Kryl M.00000
Kumstát P.00120
Novosad Z.00-100
Popelka M.00-120
Stráněl T.00000
Šebek D.10100
Ševčík R.01020
Tomiga M.00-220
Info: G: góly, A: asistence, +/-: účast na ledě při vstřel./inkas. brance TM: tresné minuty, S: střely na branku

KOMPLETNÍ STATISTIKY

Tabulka chance ligy
P Tým Tým Z S B
1. JIH Jihlava 22 85:50 48
2. POR Poruba 23 78:51 45
3. VRC Vrchlabí 22 82:51 44
4. KLA Kladno 21 77:55 44
5. PRE Přerov 23 72:55 43
6. TRE Třebíč 21 59:56 40
7. SOK Sokolov 21 80:63 35
8. PRO Prostějov 23 80:70 35
9. VSE Vsetín 23 63:66 35
10. SLA Slavia 21 63:60 32
11. BEN Benátky n/J 23 61:73 31
12. LTM Litoměřice 22 76:83 29
13. HAV Havířov 22 57:58 27
14. UNL Ústí nad Labem 22 52:67 27
15. KOL Kolín 21 61:79 27
16. FRM Frýdek-Místek 21 60:69 22
17. SUM Šumperk 22 50:94 14
18. KAD Kadaň 21 55:111 13

KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!

19.12.2020

Dohrávka 15.kola proti Porubě!

Utkání 15. kola proti Porubě, které bylo odloženo z důvodu nákazy ostravského týmu covidem se odehraje ve středu 30.12.2020 od 16:00 v Prostějově.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Mrázek

13 branek

Asistence

No foto

Petr

Mrázek

16 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

29 bodů

Zápasy

No foto

Dominik

Hrníčko

23 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,44% úspěšnost