lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi důležitý zápas s Pískem nezvládli

Jestřábi důležitý zápas s Pískem nezvládli

IHC PísekLHK Jestřábi Prostějov

baráž, úterý 21.3.2006

IHC Písek - LHK Jestřábi Prostějov

2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 33. Kašpar (Štefan), 40. Míka (Řehoř, Kubeš) - 35. Vymazal (Sedlák, Piecha) Rozhodčí: Smeták - Hejduk, Křivský Vyloučení: 10:9, navíc Míka, Kica, oba 10 minut OT - Řípa 10 minut OT, Kruliš 5 minut + do konce utkání Využití: 1:1 Diváci: 800 Střely na branku: 25:37
IHC Písek: Kubiš - Svoboda, Veselý, Oranský, Pavel Procházka, Michal Procházka, Peroutka - Maroušek, Míka, Kubeš - Řehoř, Mikeska, Kořánek - Kica (23. - 30. Pošmourný), Kašpar, Holec - od 16. navíc Štefan
LHK Jestřábi Prostějov: Hrazdíra - Polák, Piecha, Žibrita, Kruliš, Vymazal, Zbořil, Filip Čech, Saluga, Sedlák, Michal Čech, Chvojka, Kameš, Kučírek, Řípa, Sabela, Fojtík, Říha, Doseděl, Bařica
První branka zápasu padla až ve 33. minutě, kdy přesně zamířil písecký Kašpar. Domácí se z vedení dlouho neradovali, o dvě minuty později totiž srovnával Vymazal. Devatenáct vteřin před koncem druhé třetiny ale opět strhl vedení na stranu Písku Míka, jehož gól se po bezbrankové poslední části stal vítězným. Písek tak v pátém kole baráže o první ligu zvítězil nad Prostějovem poměrem 2:1. Jestřábi v příštím zápase musí plně bodovat, jinak se jim sen o záchraně naprosto rozplyne.
Prostějov se na ledě svého soupeře z loňské baráže uvedl kvalitním pohybem v útočném pásmu a od prvních minut dával najevo, že se mu vůbec nelíbí čtvrté místo v tabulce, která rozhoduje o účastnících příštího ročníku první ligy. Jenže proti plánům mužstva z Hané vyrukoval semknutý písecký mančaft, ochuzený vinou zdravotních problémů mimo jiné i o nejproduktivnějšího muže základní části Tomáše Květoně. S pozměněným složením útočných trojic, kde ale trenéři zase mohli počítat s uzdraveným Marouškem, s mladým obráncem Michalem Procházkou v základní sestavě, Filipem Kubišem v bráně a s odhodláním konečně bodovat, předváděli zpočátku i domácí rychlé a přímočaré akce směrem vpřed. Hned na začátku uvolnil Holec v situaci dvou na jednoho Kašpara, jehož střelu do horní části branky si ale Hrazdíra pohlídal. Na druhé straně bylo zase horko po střele jednoho z hostujících beků, kdy kotouč zůstal chvíli nerušeně ležet mezi brankovou čárou a betonem klečícího Kubiše. Ten reagoval až na křik tribun a před dotírajícími protihráči na poslední chvíli vykopl nežádoucí gumový předmět z prostoru své brány. Písecký gólman se jinak ale hodně činil. Za celý zápas si připsal šestatřicet úspěšných zásahů, řadu z nich při oslabení ve dvanácté minutě, což korunoval, když Fojtíkovu pokusu nastavil efektně do cesty svou lapačku.

Ve 14. minutě přišlo první víceminutové vyloučení. Kameš ve středním pásmu odehrával puk, když ho zepředu ramenem, s rukama u těla – tedy čistě – trefil Míka. Rozhodčí však celou situaci viděl jinak a žlutomodré dvanáctce napařil ke dvěma minutám ještě deset dalších v podobě osobního trestu. Domácí oslabení přečkali, avšak krátce potom nabídl Svoboda školáckým námazem gólovku Zbořilovi. Jestliže ale o pár řádek výše předvedl Kubiš “pouze“ zákrok lapačkou, tak tentokrát nelze jeho počínání nazvat jinak než semafor. Tři vteřiny před první sirénou ještě v rohu útočného pásma atakoval Kica Sedláka, v tomto případě se ovšem jednalo o jednoznačný faul a deset minut za úder do hlavy na sebe nenechalo dlouho čekat. Namísto dvou hříšníků si tak alespoň zahráli Štefan s Pošmourným. Hlavně první jmenovaný o svých kvalitách přesvědčil a v zápase už zůstal i po návratu Míky. O co konkrétně se jednalo, to se dozvíme za okamžik…

Ještě před tím však věnujme pozornost začátku prostřední části. V samém úvodu se ještě hosté dokázali usadit v píseckém pásmu, pak ale Řehoř vyvezl puk a podpořit se jej okamžitě po druhém křídle vydal Pavel Procházka, který také od svého kolegy dostal přihrávku a obtěžován bránícím hráčem okamžitě vystřelil. K tomu, aby jeho pokus do Hrazdírova protipohybu dostal nálepku “gól“, chyběly centimetry. Sedmadvacátá minuta přinesla třetí vyloučení na 2 + 10 minut, tentokrát na straně červenočerných. Řípa knokautoval u mantinelu Štefana, což vzhledem k tělesné konstituci domácího forvarda nemohl učinit jinak než hrubým faulem. Robert Štefan pak spolu s Veselým, Holcem a Kašparem zrežíroval nadějnou přesilovkovou kombinaci, která ale k brance nevedla. První úspěch přišel až při dalším střídání této formace.

Byl to opět Štefan, kdo se dostal s pukem až do pásma Prostějovských. Sotva přejel modrou čáru, pustil směrem na Hrazdíru razantní dělovku. Ta minula gólmanovu lapačku i horní tyčku a s charakteristickým prásknutím skončila na zadním plexiskle. Odtud se ale šťastně odrazila zpátky před branku, kde už byl dojíždějící Kašpar, jemuž se povedlo okamžitě kotouč uklidit do sítě. Za dvě minuty ovšem přišlo vyloučení Pavla Procházky za rutinní bodyček a Jestřábi srovnali. Prudkou ránu Chvojky sice Kubiš zkrotil, ne však dostatečně, a než si stačil uvědomit, co dál, byl tu úspěšně dorážející Vymazal.

Koncem třetiny byl za ostrý atak poslán na trestnou lavici Chvojka a zpočátku to vypadalo, že se žlutomodří svou přesilovkou protrápí. Oranský upadl za vlastní klecí a proti Kubišovi tak najednou stál osamocený Říha. Ten však přestřelil, takže se domácí mohli vrhnout vpřed. A od okamžiku, kdy překročili modrou čáru, už bylo téměř jasné, jak vše dopadne. Postavení hráčů IHC podpořené skvělým pohybem Kubeše si totiž o gól přímo říkalo. A když pak Řehoř chytrým pasem z rohu našel před brankovištěm nepokrytého Míku, nebylo pochyb, že se písecký patriot trefí přesně.

Poslední dějství začala spanilá jízda Jestřába Říhy napříč půlkou hřiště, při které si stačil prohodit i Pavla Procházku a z úhlu trefit boční tyč Kubišovy brány. Dále už ale utkání mnoho hokejové krásy nenabídlo. Spíše jen vyloučení, která ale oba týmy přečkaly – a to i přesto, že Písek byl nucen obejít se bez Peroutky, který skončil se zlomeným malíčkem, a defenzivní práci tak musela obstarat jen pětice obránců. Domácí byli i přesto ke konci lepším týmem. Nejzajímavější moment se udál před Hrazdírou v 52. minutě při hře čtyř proti čtyřem (za vzájemné postrkování byli vyloučeni Michal Procházka a Sabela). Kubeš s Mikeskou předvedli rychlý útok, který završili sérií dorážek. To se nelíbilo Chvojkovi a pustil se do Vladislava Kubeše. Rozhodčí potyčku brzy uklidnili, přesto skončili oba sokové – a v soukromí kamarádi – bez helem. Závěrečný nápor Prostějovských ukončil nejhrubším zákrokem zápasu jejich kapitán Kruliš, který poslal svého kapitánského protějška Kořánka hlavou proti mantinelu a vysloužil si trest na pět minut a do konce utkání. Písek přesilovku, která trvala až do samého konce nevyužil, a pokus hostí při hře bez brankáře zhatil dalším nedovoleným zákrokem Piecha. Takže IHC Písek se raduje z první výhry v baráži…

Související články

Sdílej stránku!

Statistiky
JménoGA+/-TMS
Bařica D.00000
Čech F.00-100
Čech M.00000
Doseděl P.00000
Fojtík J.00-100
Chvojka P.01040
Kameš V.00000
Kruliš J.00-1290
Kučírek R.00-100
Piecha M.01020
Polák J.00000
Říha L.00-120
Řípa J.000120
Sabela R.00020
Saluga M.00000
Sedlák T.00000
Vymazal M.10000
Zbořil T.00000
Žibrita P.00000
Info: G: góly, A: asistence, +/-: účast na ledě při vstřel./inkas. brance TM: tresné minuty, S: střely na branku

KOMPLETNÍ STATISTIKY

Tabulka chance ligy
P Tým Tým Z S B
1. TRE Třebíč 12 45:22 31
2. LTM Litoměřice 11 43:27 30
3. PRO Prostějov 11 41:24 23
4. VSE Vsetín 11 39:26 20
5. VRC Vrchlabí 11 30:27 20
6. JIH Jihlava 11 35:29 18
7. PRE Přerov 11 34:30 18
8. SUM Šumperk 11 33:30 18
9. SOK Sokolov 12 31:33 18
10. SLA Slavia 12 45:47 15
11. UNL Ústí nad Labem 11 27:35 13
12. POR Poruba 11 27:36 13
13. FRM Frýdek-Místek 10 31:33 12
14. HAV Havířov 11 30:36 12
15. BEN Benátky n/J 11 22:29 12
16. KOL Kolín 11 28:36 12
17. KAD Kadaň 12 20:61 0

KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

16.8.2021

Liptovský Mikuláš zrušen!

Příští týden měli Jestřábi doma odehrát tři po sobě jdoucí přípravná utkání. Ovšem první dva se slovenským soupeřem se bohužel ruší.

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Asistence

No foto

Tomáš

Jáchym

0 asistencí

Body

No foto

Zápasy

No foto

Tomáš

Jáchym

1 zápasů

Úspěšnost

No foto

Tomáš

Jáchym

0% úspěšnost