HC ZUBR PřerovLHK Jestřábi Prostějov

6.kolo, sobota 3.10.2009

HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov

3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Novák (Kohút), 36. Kohút (Žibrita), 46. Sprušil (Ditrich, Pala) - 29. Duba (Novosad). Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 4:6 navíc Faltýnek (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Novák, Osina, Halouska, Staněk, Vlček - Ditrich, Kolář, Sprušil - Kotásek, Hanák, Kočara - Menšík, Kohút, Žibrita - Martinák, T. Klimecký, Kupec - Kundrátek
LHK Jestřábi Prostějov: Gleich - Kučírek, Kolibár, Šafařík, Doseděl, Buček, Plzák, Bauer, Jedlička - Hlouch, Holuša, Zachar - Novosad, Duba, Stejskal - Mocek, Kavulič, Piluša - Křesťan, Berčák
Jestřábi jedou z Přerova s prázdnou. A to především díky perfektně sehraným přesilovým hrám od přerovských Zubrů. Ti využili dvě přesilové hry z šesti a přiklonili tak pomyslný jazýček vah na svoji stranu. Jestřábi nezvládli závěr střetnutí, kdy mohli s výsledkem ještě něco udělat, avšak nabídnutou přesilovou hru odmítl svým faulem Lukáš Duba. Nad samotným sklonkem utkání se ještě bravurními zákroky blýskl Michal Gleich, který zmařil Zubrům další vyložené šance.
Zápas proti Prostějovu začali přerovští hokejisté aktivně. Pomohla jim k tomu už v první minutě přesilovka, když na trestné lavici pykal hostující obránce Kolibár. Vážnější šanci si Zubři vypracovali až v závěru této výhody, ale Ditrich puk zblízka do Gleichovy branky nedostal. Stejný hráč měl další velkou možnost v osmé minutě. Tentokrát zkoušel rychle objet branku Prostějova, znovu se mu ale puk za čáru nepodařilo procpat.

Prostějovská hokejová mašina se pořádně rozjela až v dalších minutách. Pozornost brankáře Tihláře během krátké chvíle vyzkoušel Holuša a Zachar. Bezbrankové skóre mohl ve 14. minutě zlomit tradičně aktivní Hanák. Jeho pěkný střelecký pokus mezi betony pořádně Gleicha vylekal, ale puk nakonec do brány neprošel. Na druhé straně se po chvíli opět ukázaly Tihlářovy zkušenosti, když na poslední chvíli vyrazil Kučírkovu střelu.

Během první třetiny se tedy diváci branek nedočkali, ale v té druhé už ano. Na konci 23. minuty se během přesilovky na modré čáře pořádně opřel do puku obránce Novák a napálil kus černé gumy přesně do branky - 1:0. O čtyři minuty později mohla přerovské hokejisty ještě více uklidnit jejich nová posila, útočník Kotásek. Zkušený hráč dokázal v útočném pásmu oklamat hned dva hráče, ale zakončení mu nakonec nevyšlo přesně. Brzy tak přišel pro Zubry trest v podobě vyrovnávací branky. O tu se postaral dorážející Duba a brankář Tihlář musel lovit puk ze sítě - 1:1.

Krátce po polovině zápasu mohl Prostějov dokonce obrátit skóre a někteří hráči Jestřábů už dokonce zvedali ruce. Přerovský strážce klece předvedl na brankové čáře fantastický zákrok a od vstřelení gólu dělilo hosty jen několik centimetrů. Na začátku 36. minuty se pak Přerovu podařilo znovu dostat do vedení. Hned po vhazování měl možnost pálit Kohút a vystřelil s přesností švýcarských hodinek - 2:1. Zvýšení vedení po chvíli odmítl Hanák, kterému obrovskou šanci zmařil pohotovým zákrokem brankář Gleich.

Ve třetí třetině se Jestřábi snažili opět srovnat skóre, ale v úvodu 46. minuty jejich šance na body hodně klesly. Zubři totiž v přesilové hře předvedli nádhernou souhru a kanonýr Sprušil už zcela volnou branku nemohl netrefit - 3:1. Také Prostějov dostal po chvíli možnost přesilovky, ale v ní pouze otestoval brankáře Tihláře střelou Duba. V posledních deseti minutách zápasu domácí vsadili na pozornou obranu a Prostějov se dostával do blízkosti přerovské branky jen sporadicky.

V samotném závěru utkání se do střelecké listiny ještě mohli zapsat hráči obou mužstev. Na straně domácích nevyužil Hanák po chybě prostějovské obrany svůj nájezd a Prostějovu zase nepřinesla gól pěkná akce Hloucha, který se snažil u tyčky protlačit kotouč pod Tihlářovým betonem. Na výsledku 3:1 už poté nic nezměnila ani hra Jestřábů bez brankáře a přerovští fanoušci tak mohli začít slavit vítězství nad svým tradičním rivalem.