Zápas plný obratů pro sebe získala Třebíč poměrem 3:2

LHK Jestřábi ProstějovSK Horácká Slavia Třebíč

přát., úterý 28.8.2018

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč

2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Havlík, 40. Žálčík (Nouza, Račuk) – 5. Čejka (Střondala, Kusko), 16. Suss (Ferda, Paták), 56. Čejka (Ferda). Diváci: 690.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Zdráhal, Kolář, Havlík, Kellner, Bažant, Mikliš, Foltýn, Antoníček – Starý, Divíšek, Nouza, Dvořáček, Venkrbec, Luňák, Račuk, Karpov, Žalčík, Prokeš, Matys, Meidl.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bilčík, Furch, Kowalczyk, Nedbal, Čejka, Čermák, Kučeřík, Hort – Vodný, Raška, Novák, Kusko, Střondala, Kratochvíl, Malec, Král, Čejka, Ferda, Súss, Havlát, Paták.
V dalším přípravném utkání hostili prostějovští hokejisté Třebíč. Utkání proti bruslivému soupeři nezačali domácí dobře a inkasovali hned z první pořádné akce. Po první třetině svítilo na tabuli skóre 0:2 a ve druhé třetině jen díky Neužilovi a dvěma slepeným gólům Jestřábi drželi krok. Ve třetí třetině se hra rapidně zlepšila, ale paradoxně zápas pro sebe zřejmě zaslouženě urvala Třebíč.

Fotogalerie

Prostějovská letka dnes začala velmi dobře. První 4 minuty byl brankář Jekel v permanenci, ovšem první gól slavili hosté. Z kruhu vypálil Václav ČEJKA a prostřelil Jakuba Neužila. Jestřábi se snažili ihned odpovědět. Obranou Třebíče krásně proplul Marek Račuk, ale nastřelil pouze hokejku hostujícího brankáře. Do útoku se pak pustili hosté a byli opět úspěšní. Z pravého kruhu nahodil na bránu puk Radim FERDA, ten ale nešťastně tečoval Havlík a hokejisté z Třebíče dotlačili kus černé gumy za čáru. Nepříznivé skóre měla změnit Divíškova formace. Tomáš Nouza dostal skvělou přihrávku a jeho dělovku zastavila až tyč. Následně dostali Jestřábi přesilovou hru a Nouza v ní bohužel opět jen orazítkoval pravou tyč Jekelovi brány. První třetina tedy končila za stavu 0:2.

Druhou periodu neodstartovali domácí hokejisté příliš šťastně. Už po dvou minutách seděl na trestné lavici Michael Foltýn. Třebíč si vytvořila tlak a pak také gólovou šanci, když puk poskakoval po čáře, ale Neužil ho včas zastavil. Pak také dostali přesilovku domácí, ale více šancí měli spíše hráči v červených dresech, kteří jezdili do protiútoků a zaměstnávali prostějovskou jedničku. Nájezdy na domácí klec pokračovali nadále, ovšem Jestřábi dále odolávali všem střeleckým pokusům. Vše se pak konečně otočilo. Ladislav HAVLÍK ujížděl po pravém křídle a nahrával přes ležícího obránce a ten si srazil puk do vlastní brány. Stav byl 1:2 a Jestřábi dostali přesilovku po faulu Čejky. Zbývalo pár vteřin do konce, když Tomáš Nouza objel po levé straně dva hráče a naservíroval krásný pas na Lukáše ŽALČÍKA, který se nemýlil- 2:2.

Do poslední třetiny vstoupili aktivněji Jestřábi, ale postupně ubývalo šancí a bojovalo se o každý centimetr ledu. Větší šance přišla až v polovině třetiny, kdy Radek Prokeš trefil beton Jekela a po něm ještě dorážel Havlík, avšak ani ten neuspěl. Za necelé 4 minuty adresoval krásnou nahrávku zpoza brány Žalčík, ale Radek Prokeš neproměnil. O chvíli později zachytili hosté puk na modré a následné nahození z levého kruhu dorazil Jakub ČEJKA - 2:3. Pak ještě tvrdou střelou ohrozil hostující klec Dvořáček, ale větší šanci na srovnání si bohužel Jestřábi nevytvořili a tak prohráli 2:3.

Ve zkušebních nájezdech se ovšem domácím dařilo. Jakub Neužil v nich doslova bránu zavřel a svoje nájezdy proměnili Jan Starý, Václav Meidl i Marek Račuk. V této disciplíně tak Jestřábi suverénně vyhráli 3:0.