lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Z Třebíče si Jestřábi odvážejí vítězství 3:2

Z Třebíče si Jestřábi odvážejí vítězství 3:2

SK Horácká Slavia TřebíčLHK Jestřábi Prostějov

přát., čtvrtek 23.8.2018

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov

2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Raška (J. Čejka), 48. Ferda – 24. Žálčík (Divíšek, Nouza), 43. Starý (Račuk), 47. Starý (Divíšek). Rozhodčí:Marek, Ondráček. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci:315. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, Bilčík, Furch, Čermák, Čejka, Hort, Kučera, Kabelka – Vodný, Čejka, Raška – Kusko, Ferda, Nedvídek – Malec, Škvrně, Král – Jurnečka, Nejedlý.
LHK Jestřábi Prostějov: Šturala – Zdráhal, Kolář, Havlík, Mikliš, Bažant – Divíšek, Dvořáček, Krejčiřík, Meidl, Nouza, Račuk, Starý, Švarc, Venkrbec, Žalčík.
Dalším přípravné utkání sehráli prostějovští hokejisté na Vysočině, kde je hostila horácká Slavia Třebíč. V minulé sezoně ze čtyř utkání dokázali Hanáci vyhrát hned třikrát. Na domácím ledě se jim dokonce povedlo Třebíč porazit 9:0. V dnešním utkání se do branky opět postavil Tomáš Štůrala, když Jakub Neužil chytal druhou polovinu derby pražských S.

Úvodní vhazování zápasu vyhráli hokejisté domácího celku. Škvrně dostal parádní přihrávku do prostoru před brankou, ale Štůrala si s jeho střeleckým pokusem poradil. Ferda přenechal kotouč v útočném pásmu Nedvídkovi, jehož střela byla zastavena hokejkou bránícího hráče. Kusko a Jurnečka se dostali do přečíslení a druhého jmenovaného fantasticky vychytal Štůrala. Kusko našel úplně volného Nedvídka, jenž svou ranou orazítkoval Štůralův beton. V síti neskončila ani následná Kuskova dorážka. O další ohrožení hostující branky se postaral Raška. K dorážce se ještě dostal Jakub Čejka, ale Štůrala byl znovu na místě. Za podražení putoval na trestnou lavici Bilčík. Na Račukově střeleckém pokusu si smlsla Jekelova lapačka. Žalčík se provinil hákováním a poměr sil na ledě se vyrovnal. Následoval technický přestupek, kterého se dopustila Horácká Slavia. Ke konci třetiny ještě došlo k jednomu vyloučení na hostující straně.

Ze druhé třetiny neuběhly ani tři minuty a rozhodčí už měl vztyčenou pravačku. Za sekání si šel odpykat dvouminutový trest Michal Vodný. Místo Jestřábů se však radovaly Bílé hvězdy. Skóre totiž v oslabení otevřel Adam Raška po spolupráci s Jakubem Čejkou. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Divíšek vybídl ke skórování Žalčíka, který svou šancí nepohrdl a poslal kotouč do odkryté branky. Prostějov tedy svoji přesilovou hru dokázal zužitkovat. Horácká Slavia si v přečíslení vytvořila velmi slibnou akci, která však k důležité brance nevedla. Třebíč dostala k dispozici další přesilovou hru, ve které však zahrozil Prostějov. Pavel Jekel však všechny zákroky s přehledem zvládl. Hosté se na konci druhé periody znovu dostali do křížku s pravidly, a přišla tak další početní výhoda Bílých hvězd.

Početní výhoda Horácké Slavie trvala jen krátce. Za vysokou hůl byl vyloučen Kusko. Jestřábi zkrácenou přesilovku využili. Račuk prchl se Starým do přečíslení a druhý jmenovaný svou pohotovou ranou rozvlnil třebíčskou síť. Divíšek našel v mezikruží číhajícího Jana Starého, který vstřelil svoji druhou branku v zápase. Radim Ferda ujížděl sám na Štůralu a byl faulován. Nařízené trestné střílení Radim Ferda sebevědomě proměnil svižnou ranou, která prošla Štůralovi mezírkou mezi jeho betony. Srovnat už se ovšem domácím hokejistům nepovedlo.

Po konci zápasu se jely samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem třebíčský Ondřej Malec.

Související články

Sdílej stránku!

Statistiky
JménoGA+/-TMS
Bažant M.00000
Divíšek T.00000
Dvořáček D.00000
Havlík L.00000
Kolář D.00000
Krejčiřík V.00000
Meidl V.00000
Mikliš O.00000
Nouza T.01000
Račuk M.01000
Starý J.20000
Švarc M.00000
Venkrbec M.00000
Zdráhal J.00000
Žálčík L.10000
Info: G: góly, A: asistence, +/-: účast na ledě při vstřel./inkas. brance TM: tresné minuty, S: střely na branku

KOMPLETNÍ STATISTIKY

Tabulka chance ligy

Semifinále

1. HC Dukla Jihlava1
4. Rytíři Kladno4

2. VHK ROBE Vsetín1
3. ČEZ Motor Č. Budějovice 4

KOMPLETNÍ TABULKA

Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost