PRO - VSE 3:1 - Prostějov urval důležitou výhru!

LHK Jestřábi ProstějovValašský hokejový klub

4.kolo, středa 18.9.2019

LHK Jestřábi Prostějov - Valašský hokejový klub

3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 28. Nouza (Kafka), 52. Žálčík (Husa, P. Krejčí), 53. Žálčík (Račuk, Kafka) – 50. Dostálek (Slováček). Rozhodčí: Fiala, Cabák – Měkýš, Roupec. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1784. Střely na branku: 26:39.
LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák – Brančík, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí – Berger, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Nouza, Kafka – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus – L. Krejčík, Chlán, Ouřada – M. Novák.
Valašský hokejový klub: Bláha – Teper, Slováček, Holomek, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Hryciow – Dostálek, L. Volf, Jonák – Březina, Rehuš, Procházka – D. Tůma, Pechanec, Doktor – Vítek, Šilhavý, Hořanský.
Prostějovská letka oproti výkonu z minulého utkání působila jako den a noc. Dobrý výkon brankáře, poctivá defenziva a štiplavé útočné výpady jsou hlavní příčiny dnešního vítězství. Po nervózní první třetině otevřel v polovině utkání skóre Tomáš Nouza. Vsetín dokázal deset minut před koncem vyrovnat, ale poslední slovo si vzal Lukáš Žálčík a dvěma brankami rozhodl o důležitém vítězství prostějovské letky!

Fotogalerie

Start zápasu 4. kola Chance ligy patřil spíše hostům z nedalekého Vsetína a brankář Dvořák měl hodně práce už po 12 vteřinách, když musel čelit střele na lapačku. V 7. minutě byl ošklivě faulován kapitán Račuk do kolene a to se vůbec nelíbilo spoluhráči Lukáši Žálčíkovi, který se zastal svého kapitána a Teperovi uštědřil několik ran. Oba pak dostali 2 minuty a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. O dvě minuty později šel na trestnou domácí bek Husa za hákování a vsetínští měli krátkou přesilovku, se kterou si domácí obrana poradila. Ve 12. minutě skvěle tečoval před brankou Berger, ale neúspěšně. Hra pak spíše končila v rozích, bojovalo se o každý centimetr ledu a příliš lichotivý hokej pro oko diváka to nebyl. Po první třetině se tak hrálo bez branek.

Po minutě hry v druhé periodě byl poslán na trestnou lavici obránce Novotný a hosté dostali další početní výhodu. Prostějov se skvěle ubránil a nedal Valachům šanci na skórování. V 26. minutě měl obrovskou šanci Lukáš Luňák, ovšem puk na poslední chvíli sjel z čepele a netrefil prázdnou bránu. V 27. minutě nahrával Petr Kafka v přesilové hře Tomáši NOUZOVI, který krásně trefil na zadní tyč – 1:0! V polovině zápasu byl domácím několikrát odpískán ofsajd a hra se tak hodně přerušovala. V 36. minutě nabil Kafka Krejčíkovi, ale ten přestřelil v dobré příležitosti. Po 40 minutách domácí vedli fotbalovým náskokem 1:0.

V poslední dvacetiminutovce se hra přelívala ze strany na stranu, ale obránci obou celků dokázali většinu střel blokovat. V 45. minutě rozhodčí začali velmi intenzivně udělovat tresty a hra se hodně kouskovala. O 5 minut dostali Valaši další početní výhodu a tu už také využili. Ondřej Slováček nahodil jednoduchou střelu před Dvořáka, kde si Vlastimil Dostálek vysokou holí zpracoval kotouč a zasunul pod betonem domácího brankáře – 1:1. Ovšem netrvalo dlouho a domácí si vzali vedení zpět! Jakub Husa vyslal dělovku od modré čáry a před gólmanem hostů ji nechytatelně tečoval Lukáš ŽÁLČÍK – 2:1. Po 10 vteřinách následovalo vyloučení na straně hostů a toho Jestřábi také využili. Kapitán Račuk skvěle objel podél pravého mantinelu dva vsetínské hráče a bekhendem přihrál do odkryté klece opět Lukáši ŽÁLČÍKOVI, který neměl problém dát hned svůj druhý gól – 3:1! Konec zápasu ještě zdramatizovali rozhodčí, kteří nejprve poslali do tří domácí letku a následně Valachy, ale ani jeden celek nedokázal tuhle velkou šanci zužitkovat a domácí tak brali všechny 3 body!

Ohlasy trenérů

Štefan Žigárdy (LHK jestřábi Prostějov):

Oproti minulému zápasu jsme velice dobře pracovali v obraně a hlavně byli důraznější v předbrankových prostorech. Co nás sráželo, byla častá vyloučení. Tím jsme soupeře dostávali do hry, ale naši bránící hráči odvedli dobrou práci. Dobrý výkon podal brankář Daniel Dvořák.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín):

Utkání se hodnotí hodně těžko. Myslím si, že jsme celé utkání byli lepším týmem. Bohužel jsme neproměnili hned několik našich šancí. Obdrželi jsme smolný gól v oslabení, ale další dva již byly po našich hrubkách. Zápas jsme si prohráli sami. Je velká škoda, že jsme utkání nezvládli. Taková utkání jsou a my se musíme oklepat a doufat, že se nám začne více dařit střelecky a že se zvedneme.