lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Změny v útočných řadách Jestřábů

Změny v útočných řadách Jestřábů

Štefan Žigárdy

Tým Jestřábů opouští Roman Chlouba a z Hradce Králové místo něj přichází Jan Berger. Romanovi bychom chtěli poděkovat za ty měsíce, co s námi byl a přejeme mu ať se mu i jeho rodině daří. Zároveň vítáme novou posilu Jana Bergera!

Foto zdroj: https://www.mountfield-hk.cz

Jiří Vykoukal komentuje výměnu útočníků: „Roman je nesmírně hodný kluk, dobrý hokejista, ale myslíme si, že potřebujeme v útoku více důrazu. Naskytla se nám možnost angažovat z Hradce Králové Jana Bergera a ten nám důraz přinese. Od Honzy očekáváme zvýšení důrazu v našich útočných řadách, dohrávání osobních soubojů a práci v předbrankovém prostoru. Jeden hráč nás musel opustit a volba padla na Romana. Romanovi bychom chtěli poděkovat za ty měsíce, co s námi byl a přejeme mu i jeho rodině hodně štěstí, úspěchů, zdraví a ať se jim všem daří!"


#13 Jan BERGER

Broumovský rodák prošel kategoriemi dorostu i juniorů v Hradci Králové a do A-týmu pak poprvé nakoukl v sezóně 2008/09, kdy ještě v první lize odehrál devět střetnutí. Důrazný útočník vystřídal i dresy Trutnova, Havlíčkova Brodu, Šumperku, Litoměřic, Kadaně nebo Přerova.

Zlom, tedy ten extraligový, přišel až v sezóně 2017/18. Důrazný a poctivý útočník v nejvyšší české soutěži startoval ve třicítce duelů základní části, v nichž zaznamenal sedm bodů za pět gólů a dvě asistence, byl však oceňován především za svou černou práci pro tým. Podobnou porci zápasů s dvojnásobným počtem bodů přidal také v prvoligovém Přerově.

Ročník 2018/19 začal skvěle. V úvodních čtyřech utkáních sezóny zapsal stejný počet bodů a byl mezi nejproduktivnějšími hráči týmu. Pak ale utrpěl nepříjemné zranění a těsně před návratem z marodky další. Po dlouhé rekonvalescenci začal nastupovat za druholigové Vrchlabí, se kterým chtěl postoupit do vyšší soutěže. Zde si ve 22 duelech připsal 19 bodů (15+4), k vytouženému cíli to ale ani přesto nevedlo, podkrkonošský tým zůstal před branami finále.

Kompletní statistiky Jana Bergera najdete ZDE.


Zdroj: https://www.mountfield-hk.cz

Sdílej stránku!


Aktuality

16.8.2021

Liptovský Mikuláš zrušen!

Příští týden měli Jestřábi doma odehrát tři po sobě jdoucí přípravná utkání. Ovšem první dva se slovenským soupeřem se bohužel ruší.

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Tisková konference před novou sezónou.

10.09.2021 | Eva Reiterová

Tisková konference před novou sezónou.

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost