lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Změny v útočných řadách Jestřábů

Změny v útočných řadách Jestřábů

Tým Jestřábů opouští Roman Chlouba a z Hradce Králové místo něj přichází Jan Berger. Romanovi bychom chtěli poděkovat za ty měsíce, co s námi byl a přejeme mu ať se mu i jeho rodině daří. Zároveň vítáme novou posilu Jana Bergera!

Foto zdroj: https://www.mountfield-hk.cz

Jiří Vykoukal komentuje výměnu útočníků: „Roman je nesmírně hodný kluk, dobrý hokejista, ale myslíme si, že potřebujeme v útoku více důrazu. Naskytla se nám možnost angažovat z Hradce Králové Jana Bergera a ten nám důraz přinese. Od Honzy očekáváme zvýšení důrazu v našich útočných řadách, dohrávání osobních soubojů a práci v předbrankovém prostoru. Jeden hráč nás musel opustit a volba padla na Romana. Romanovi bychom chtěli poděkovat za ty měsíce, co s námi byl a přejeme mu i jeho rodině hodně štěstí, úspěchů, zdraví a ať se jim všem daří!"


#13 Jan BERGER

Broumovský rodák prošel kategoriemi dorostu i juniorů v Hradci Králové a do A-týmu pak poprvé nakoukl v sezóně 2008/09, kdy ještě v první lize odehrál devět střetnutí. Důrazný útočník vystřídal i dresy Trutnova, Havlíčkova Brodu, Šumperku, Litoměřic, Kadaně nebo Přerova.

Zlom, tedy ten extraligový, přišel až v sezóně 2017/18. Důrazný a poctivý útočník v nejvyšší české soutěži startoval ve třicítce duelů základní části, v nichž zaznamenal sedm bodů za pět gólů a dvě asistence, byl však oceňován především za svou černou práci pro tým. Podobnou porci zápasů s dvojnásobným počtem bodů přidal také v prvoligovém Přerově.

Ročník 2018/19 začal skvěle. V úvodních čtyřech utkáních sezóny zapsal stejný počet bodů a byl mezi nejproduktivnějšími hráči týmu. Pak ale utrpěl nepříjemné zranění a těsně před návratem z marodky další. Po dlouhé rekonvalescenci začal nastupovat za druholigové Vrchlabí, se kterým chtěl postoupit do vyšší soutěže. Zde si ve 22 duelech připsal 19 bodů (15+4), k vytouženému cíli to ale ani přesto nevedlo, podkrkonošský tým zůstal před branami finále.

Kompletní statistiky Jana Bergera najdete ZDE.


Zdroj: https://www.mountfield-hk.cz

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

38 asistencí

Body

Zápasy

Tomáš

Nouza

52 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,29% úspěšnost