lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Změna na postu hlavního trenéra.

Změna na postu hlavního trenéra.

Z osobních důvodů na pozici hlavního trenéra skončil Ladislav Lubina, místo něj přichází člen Síně slávy českého hokeje Jiří Šejba. "Láďa končí na pozici hlavního trenéra z osobních důvodů. Za odvedenou práci mu moc děkujeme. Více se k celé situaci vyjadřovat nebudeme. Na Láďovo místo jsme angažovali Jirku Šejbu. Jirka působil několik let v Polsku a je natolik zkušený trenér, aby se rychle zorientoval v prostředí Chance ligy a poznal hráče, které máme na v současné době na soupisce.," říká ke změně trenéra sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

JIŘÍ ŠEJBA - HLAVNÍ TRENÉR

Hráčská kariéra

Je odchovancem Pardubic. V československé hokejové lize odehrál za 13 sezón 479 zápasů a vstřelil 226 gólů, získal 3 tituly mistra republiky. Jeden titul slavil s Duklou Jihlava, dva tituly získal s mateřskými Pardubicemi. V roce 1985 byl draftován klubem NHL Buffalo Sabres jako číslo 182 v 9. kole, za které nastoupil pouze do 11 zápasů. Na klubové scéně působil ještě ve Finsku, Německu a na Slovensku v týmu Slovan Bratislava. V československé hokejové reprezentaci odehrál celkem 134 zápasů a dal 33 gólů. Zúčastnil se MS 1985 (mistr světa), MS 1986, MS 1987, Kanadského poháru 1987, ZOH 1988, MS 1989.Hokejové publikace uvádějí jako nejlepší výkon Jiřího Šejby v reprezentaci utkání proti Kanadě na MS 1985, které rozhodovalo o titulu mistra světa. Jiří Šejba v tomto zápase dal 3 góly, z toho jeden v oslabení po sóle z vlastního obranného pásma. Jiří Šejba je člen Síně slávy českého hokeje.

Trenérská kariéra

Od roku 2000 trénoval mládež v Pardubicích, v sezóně 2004/05 působil spolu s Vladimírem Martincem u A-mužstva a získal svůj první titul z pozice asistenta trenéra s týmem Pardubic. Opakovaně trénoval v Pardubicích, jak u mládeže, tak u A-týmu, vedl například i Mladou Boleslav, působil jako sportovní ředitel týmu Pardubic 2011/12, kdy Pardubice získali titul mistra republiky. Trénoval také na Slovensku a v Polsku. Polské Tychy dovedl k titulu a čtyřem stříbrným medailím za 5 sezon v polské nejvyšší soutěži. Poté v Polsku trénoval ještě Osvětim a v loňském roce vedl tým z Číny China Golden Dragon , který hrál třetí nejvyšší českou soutěž.

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost