lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Zkušený obránce posílil obranu Jestřábů!

Zkušený obránce posílil obranu Jestřábů!

Jestřábi představují posilu do obraných řad. Do Prostějova přichází 30-letý šumperský odchovanec Martin Novotný! Nestává se moc často, aby hráči v rámci Prostějova a Přerova měnili dres. Martin Novotný se pro tuto variantu rozhodl. Vysvětlení pro to má jednoduché. "Chtěl jsem se hokejově posunout a nezastírám, že mě lákají týmové ambice", říká ke svému pikantnímu přestupu.

Martin Novotný

HC Zubr Přerov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 30 let

Výška: 185 cm

Váha: 84 kg

Držení hole: levá

Martin Novotný není prvním hokejistou, který se narodil v Šumperku a přestoupil do Prostějova. V minulé sezoně za Jestřáby hráli šumperští Lukáš Žálčík a Ondřej Mikliš a v nedávné minulosti například Aleš Holík a další.

Novotný patří do střední generace, která by se měla připojit ke starším hráčům typům Tomáše Nouzy a měla by pomoci mladým hráčům hokejově růst. Zároveň se nachází v nejlepších hokejových letech a trenér Vykoukal na něj bude spoléhat ve vypjatých situacích.

Jak už jsme psali zkušený obránce přichází ze sousedního Přerova, kde strávil poslední čtyři sezony. V minulých dvou sezonách vypomáhal formou střídavých startů ve Zlíně, za který si připsal celkem 16 startů. V Přerově patřil mezi nejvytěžovanější obránce. Minulou sezonu si i přes nepříjemné zranění vytvořil osobní maximum v počtu získaných kanadských bodů. Celkem jich nasbíral 19 za 2 branky a 17 asistencí. Z této statistiky je vidět, že jeho přínos bude spíše na naší polovině a toto tvrzení potvrzuje i statistika pravdy, ve které byl v min. sezoně +19.

Novotný po podpisu smlouvy absolvoval v Prostějově testy pod dohledem kondičního trenéra Davida Skřivánka. V průběhu letní přípravy se zařadí po bok hokejistů, kteří letní přípravu absolvují individuálně podle plánů kondičního trenéra. "Každému hráči jsou sestavovány plány na míru", říká k individuální přípravě Skřivánek.

Kompletní statistiky Martina Novotného najdete ZDE.

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost