lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Zkušený obránce posílil obranu Jestřábů!

Zkušený obránce posílil obranu Jestřábů!

Jestřábi představují posilu do obraných řad. Do Prostějova přichází 30-letý šumperský odchovanec Martin Novotný! Nestává se moc často, aby hráči v rámci Prostějova a Přerova měnili dres. Martin Novotný se pro tuto variantu rozhodl. Vysvětlení pro to má jednoduché. "Chtěl jsem se hokejově posunout a nezastírám, že mě lákají týmové ambice", říká ke svému pikantnímu přestupu.

Martin Novotný

HC Zubr Přerov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 30 let

Výška: 185 cm

Váha: 84 kg

Držení hole: levá

Martin Novotný není prvním hokejistou, který se narodil v Šumperku a přestoupil do Prostějova. V minulé sezoně za Jestřáby hráli šumperští Lukáš Žálčík a Ondřej Mikliš a v nedávné minulosti například Aleš Holík a další.

Novotný patří do střední generace, která by se měla připojit ke starším hráčům typům Tomáše Nouzy a měla by pomoci mladým hráčům hokejově růst. Zároveň se nachází v nejlepších hokejových letech a trenér Vykoukal na něj bude spoléhat ve vypjatých situacích.

Jak už jsme psali zkušený obránce přichází ze sousedního Přerova, kde strávil poslední čtyři sezony. V minulých dvou sezonách vypomáhal formou střídavých startů ve Zlíně, za který si připsal celkem 16 startů. V Přerově patřil mezi nejvytěžovanější obránce. Minulou sezonu si i přes nepříjemné zranění vytvořil osobní maximum v počtu získaných kanadských bodů. Celkem jich nasbíral 19 za 2 branky a 17 asistencí. Z této statistiky je vidět, že jeho přínos bude spíše na naší polovině a toto tvrzení potvrzuje i statistika pravdy, ve které byl v min. sezoně +19.

Novotný po podpisu smlouvy absolvoval v Prostějově testy pod dohledem kondičního trenéra Davida Skřivánka. V průběhu letní přípravy se zařadí po bok hokejistů, kteří letní přípravu absolvují individuálně podle plánů kondičního trenéra. "Každému hráči jsou sestavovány plány na míru", říká k individuální přípravě Skřivánek.

Kompletní statistiky Martina Novotného najdete ZDE.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost