lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: Zemětřesení v Motoru

Ze světa soupeřů: Zemětřesení v Motoru

České Budějovice se začínají pomalinku vzpamatovávat z tvrdého direktu, který jim v semifinále uštědřili kladenští Rytíři. Na nedávné tiskové konferenci klub oznámil, že v týmu nezůstane kámen na kameni. Kdo tým opustí a kdo naopak bude oblékat dres Motoru i v nadcházející sezóně? To se dočtete v následujících řádcích.

Hned první a nejviditelnější změny se dočkal realizační tým. Na lavičce skončil Marián Jelínek, Luboš Rob i Václav Kotalík. Novým hlavním trenérem se stal bývalí vynikající hráč a momentálně asistent u národního mužstva Václav Prospal, který si svůj tým vybral následovně: jeho asistentem bude Václav Totter, trenér brankářů bude Stanislav Hrubec a kondiční trenér zůstane František Bombic. Ten má dohled nad celou letní přípravou, která bude velmi podobná té, kterou mají prostějovští Jestřábi. "Kluci absolvovali funkční testy a wingate, následovat budou ještě testy silové. Naprostou novinkou je rozdělení týmu na tři skupiny, které budou mít speciálně uzpůsobený program," odhaluje program testování kondiční trenér.

Zdroj foto:www.hcmotor.cz

Jak už jsme psali, v Motoru nezůstane kámen na kameni. Budějovice nenabídly smlouvy Janu Bártovi, Michalu Bártovi, Petru Galambošovi, Lukáši Květoňovi, Jiřímu Kučnému, Patriku Marcelovi a Filipu Novákovi. Nový trenér Václav Prospal zkouší novinku pro hráče u kterých si není jistý jejich výkonností. Na takzvaný Try-out (zkoušku) ovšem nepřistoupili Luboš Rob a Radek Prokeš, který strávil konec minulé sezony v prostějovském dresu a doufáme, že ho uvidíme na Hané i v té následující. Josef Mikyska, Richard Nejezchleb se vrací do mateřských klubů. Opci pak Budějovice neuplatnily u Vlastimila Dostálka, který deklaroval, že chce využít některou z nabídek v extralize. Brankář Ondřej Bláha podepsal smlouvu s Havířovem. A konec kariéry pak oznámil Petr Vampola. Motor opouští i trio Václav Nedorost, David Gába a Vít Jonák, kteří vyslyšeli konkurenční nabídky.

Přestupové okno se otevírá 1.5, tedy zítra, ale už dnes víme, že novou smlouvu podepsal ztěžejní hráč a kapitán mužstva Zdeněk Kutlák. "Zdeněk je ostřílený, zkušený obránce a já jsem moc stál o to, aby v Motoru pokračoval. Věřím, že kolem něj můžeme postavit silnou obranu, pokud využijeme jeho zkušeností jak na ledě, tak v kabině," shrnul důvody, proč chce velezkušeného vicemistra světa z roku 2006 v týmu hlavní trenér Motoru Václav Prospal. Na Try-out (zkoušku) zařadil hlavní trenér do letní přípravy tyto hráče: zkušeného harcovníka Vladimíra Škodu, Jakuba Doktora, Jakuba Káníka, Milana Dančišina, Stanislava Doseka, Daniela Dudáčeka. Šanci se ukázat dostanou i členové budějovické juniorky a staršího dorostu brankář Daniel Svoboda, obránce Vojtěch Doktora a Šimon Kubíček. Dále útočníci Martin Beránk, Jakub Čížek, Vojtěch Krch, Pavel Novák, Michal Silný a Matěj Toman.

Sdílej stránku!


Aktuality

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.

30.11.2018

Ztracená permanentka

Na posledním utkání se v našem kotli našla permanentka. Kdo tu svoji postrádá, prosím ozvěte se na tel. kontakt 774840484 nebo se pro ni stavte v kotli během domácího utkání s Porubou.

9.11.2018

Všechno nejlepší Kubo!

Jakub "Kubánec" Neužil dnes slaví 24 narozeniny. Za celý klub LHK Jestřábi Prostějov přejeme hodně štěstí, zdraví a ať si tě najde každý puk, který poletí na bránu!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

27 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

34 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,95% úspěšnost