lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: Vsetín představuje posily! Nechybí ani 4 zahraniční!

Ze světa soupeřů: Vsetín představuje posily! Nechybí ani 4 zahraniční!

VHK ROBE Vsetín představuje první posily pro nadcházející sezonu. Na lapači budou k vidění brankář Gába, útočník Vít Jonák, Luboš Rob a Antonín Pechanec. Tedy hned trojice hráců, co naposledy hájila barvy českobudějovického Motoru. Antonín Pechanec působil naposledy ve Frýdku-Místku. Všichni zmínění mají na Vsetíně platný kontrakt do konce sezony.

Brankář: David Gába Brzy čtyřiadvacetiletý rodák z Písku odehrál prakticky celou kariéru v dresu Českých Budějovic. Spolu s Petrem Kváčou patřil k nejstabilnější dvojici brankářů ve WSM lize. Vsetín bude jeho první sezona mimo České Budějovice. David Gába se za poslední čtyři sezony v dresu Motoru může pyšnit výbornými čísly. S úspěšností zákroků neklesl pod 92%, což se vloni v dresu Vsetína podařilo jen Jaroslavu Pavelkovi.

Útočník: Vít Jonák Jestli Vám jméno Vít Jonák něco říká, tak se nemýlíte. Na Vsetíně působil už uplynulou sezonu během měsíčního hostování. Poté dosedl na trenérskou lavici Motoru, aby doplnil tým pro plánovaný postup do extraligy. To se Budějovicím nepodařilo a šestadvacetiletý útočník se tak znovu ukáže ve vsetínském dresu. V deseti utkáních za Valachy vloni zapsal 6 bodů (2+4), v dresu Motoru pak za čtyři desítky zápasů 17 bodů (8+9). Může se také pyšnit extraligovým titulem, který získal v dresu Bílých Tygrů z Liberce.

Útočník: Luboš Rob Stejně jako David Gába a Vít Jonák, tak i Luboš Rob mladší působil uplynulou sezonu v Českých Budějovicích. Třiadvacetiletý útočník je už i přes svůj mladý věk zkušeným prvoligovým hráčem. Ve druhé nejvyšší soutěži odehrál 249 zápasů, ve kterých zapsal už 179 bodů (66+113). Jeho otec Luboš Rob starší působil na Vsetíně před jedenácti lety a v sezoně 2006/2007 byl dokonce kapitánem.

Útočník: Antonín Pechanec Havířovský rodák je prototyp dalšího často bodujícího hráče. Potvrdil to i uplynulou sezonu v dresu Frýdku-Místku, kde ovládl kanadské bodování. Na 32 bodů (5+27) mu stačilo 39 startů. Vinou zranění nemohl odehrát celou sezonu. Antonín Pechanec prožil svou kariéru hlavně ve svém domácím klubu v Havířově, až v posledních dvou sezonách se přesunul do haly Polárky ve Frýdku-Místku. Sedmadvacetiletý útočník by mohl pozvednout vsetínské přesilovky, má přehled a umí své spoluhráče vybídnout ke skórování, což dokazují jeho statistiky o asistencích.

Vsetín hlásí taky 4 zahraniční posily. Obranné řady vyztuží finský hráč William Mäkinen. V útoku se můžeme těšit na dalšího Fina Kuronena, Kanaďana Theoreta a Slováka Ráce.

Obránce: William Mäkinen Už je tomu jedenáct let, co naposledy dres Vsetína oblékal finský hráč. V letošní sezoně to bude třiadvacetiletý William Mäkinen. Talentovaný bek naposledy působil ve druhé nejvyšší finské soutěži., kde hájil barvy týmu SaPKo. Finský celek měl ambice soutěž ovládnout, ale jeho cesta skončila nakonec v semifinále. William Mäkinen se v play-off blýskl devíti body a patřil k nejlepším hráčům týmu. Ve druhé nejvyšší finské soutěži odehrál třiasedmdesát utkání s bilancí 28 bodů (6+22). V obranných řadách Valachů by měl být vzhledem k svým zkušenostem a talentu výraznou osobností. S tím počítá i vedení klubu.

Útočník: Mikael Kronen Není příliš zvykem, aby stabilní hráči finské nejvyšší soutěže odcházeli do české WSM ligy, ale tady se to povedlo! Mikael Kuronen oblékal ještě loňskou sezonu dres nejúspěšnějšího finského klubu v nejvyšší soutěži a nyní se fanoušci Vsetína mohou těšit na jeho uměnív Lapači. William Mäkinen se tak dočká svého krajana, se kterým se společně do týmu a nové země lépe adaptují. Šestadvacetiletý útočník se s Williamem Mäkinenem zná z bývalého působiště. Oba hráči se potkali v týmu SaiPa v sezoně 2016/2017, který hraje nejvyšší finskou soutěž. S ní má rodák z Tampere bohaté zkušenosti a nasbíral v ní již přes 230 startů, ve kterých získal 60 bodů (32+28).

Útočník: Mitchell Theoret „Mitchella jsme sledovali v průběhu sezony, kdy působil v Norsku a věříme, že jeho důraz a zakončení bude platit i na Vsetíně. Mitch, i když je z daleké Kanady, tak již komunikuje s Ondrou Koptou, se kterým působil v jednom týmu v kanadské juniorské soutěži a po letech se tak potkají, tentokrát v Lapači,“ řekl k dalším příchodům do řad Vsetína jednatel klubu Daniel Tobola.

Útočník: Roman Rác Slovenský útočník strávil v Olomouci největší část své dosavadní kariéry. Pomohl jí dostat se do extraligy a ihned ve svém úvodním působení v české nejvyšší soutěži nasbíral skvělých 30 bodů (10+20). Svými výkony si zasloužil pozvánku do reprezentace Slovenska.

VHK ROBE Vsetín je z pohledu realizačních týmů připraven na další sezonu. Oproti té minulé je na seznamu minimum změn. Změna přichází i na postu trenéra brankářů, kde se své role ujme nově příchozí Roman Peschout. Pětadvacetiletý trenér naposledy působil v jihlavské Dukle, kde pracoval po boku reprezentačního trenéra brankářů Petra Jaroše. Zdroj: web Vsetín a eliteprospects.com

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Jestřábi lovili v extralize!

14.06.2019 | Redakce

Jestřábi lovili v extralize!

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost