lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: VHK ROBE Vsetín

Ze světa soupeřů: VHK ROBE Vsetín

Vsetín se po návratu do první ligy zařadil do širšího okruhu aspirantů na postup do extraligy. Díky silnému finančnímu zázemí, podpoře fanoušků a výraznému posílení týmu se jejich ambice nezmění ani v nadcházející sezoně.

Se startem letní přípravy Valaši přišli o svého nejproduktivnějšího hráče a nejzkušenějšího obránce. Luboš Rob si svými výkony řekl o extraligovou šanci (Plzeň) a Tomáš Frolo se po konci hokejové kariéry přesunul k realizačnímu týmu. Nově bude zastávat pozici kondičního trenéra. „Nebylo to jednoduché rozhodování, Tomáš u nás něco odehrál a prožil. Klub už dvě sezony řeší nutnost mít kondičního trenéra a s Tomášem jsme se už během sezony o tom bavili, protože ho ta práce láká. Možná to přišlo nečekaně už po této sezoně, ale s Tomášem jsme se nakonec dohodli, že dá přednost i on té alternativě trénovat v klubu jako trenér. Tomáš cítil, že by měl ještě co dát klubu i na ledě, ale nakonec jsme rádi, že jsme našli společnou řeč a bude v klubu fungovat jako kondiční trenér. Je to pro nás super zpráva, protože je to Vsetíňák a člověk který tento klub miluje, a to je to nejdůležitější. Bude fungovat hlavně s A-týmem, kluky zná včetně prostředí. Zároveň se bude věnovat i mládežnickým kategoriím, jak na ledě, tak i po kondiční stránce,“ řekl k nové roli slovenského obránce a několika násobného mistra extraligy jednatel klubu Daniel Tobola.

Příchody

Brankáři: Ondřej Bláha (Havířov)

Obránci: Martin Dudáš (Košice).

Útočníci: David Tůma (Litvínov), Branislav Rehuš (Havířov), Lukáš Volf (Ústí nad Labem), Martin Procházka (Mladá Boleslav), Jakub Doktor (České Budějovice), Vlastimil Dostálek (Jihlava)

Odchody

Peter Mikuš - (?), Roman Rác - (?), Tomáš Pitule - (?), Ondřej Kopta - (?), Mitchell Theoret - (?), Tomáš Vávra - (?), Luboš Rob - (Plzeň), Jan Šelepněv - (?), Dominik Rudl - (?), Jakub Jenáček - (Třebíč).

Cíl Valachů v druhé prvoligové sezoně (po opětovném návratu) bylo semifinále a to se týmu Jiřího Dopity povedlo. Ve čtvrtfinále se střetli s prostějovskými Jestřáby a náš tým, ač nastupoval ze sedmé pozice proti druhému, dokázal favorita potrápit. Rozhodnout muselo až poslední možné utkání, které Vsetín i díky výhodě domácího prostředí zvládl a postoupil do semifinále. Tam Valachům vystavily stopku Č. Budějovice jasným poměrem 4:1 na zápasy.

Útočně laděné mužstvo se v minulé sezoně opíralo o výkony první pětky. Hráči první formace obsadili nejvyšší příčky kanadského bodování. Luboš Rob (39+26) převzal pomyslnou štafetu nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce po Tomášovi Nouzovi a Tomášovi Divíškovi. Antonín Pechanec (21+43) si připsal nejvíce asistencí (o jednu více než druhý Marek Račuk) a Ondřej Slováček (12+26) ovládl bodování mezi obránci. Bude velice zajímavé sledovat, kdo přebere po odcházejícím Robovi roli zakončovatele v nové sezoně. V brance se pravidelně střídali David Gába (91.34%) a Jan Šelepněv (90.75%).

Aktuální složení týmu:

Brankáři: David Gába, Ondřej Bláha

Obránci: Jakub Teper, Michal Hryciow, Ondřej Slováček, Ondřej Holomek, Tom Ondračka, Radek Jeřábek, Jiří Drtina, Šimon Jenáček, Martin Dudáš

Útočníci: Radim Kucharczyk, David Vítek, Vít Jonák, Adam Hořanský, Daniel Klímek, Vojtěch Šilhavý, David Březina, Ján Petriska, Branislav Rehuš, Vlastimil Dostálek, Lukáš Volf, Martin Procházka, Jakub Doktor, David Tůma

Vsetín sehraje osm přípravných duelů:

2x Dukla Trenčín, 2x Zubr Přerov, 2x AZ Havířov, HC Slavia Praha, Berani Zlín.

Sdílej stránku!


Aktuality

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost