lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: V Ústí vládne Roubík

Ze světa soupeřů: V Ústí vládne Roubík

Hokejový tým HC Slovan Ústí nad Labem netřeba našim příznivcům představovat. Dvanáctý tým uplynulé sezony je pravidelným účastníkem 1.ligy. V posledních sezonách Slovan většinou bojuje o poslední postupová místa do play-off. S omlazeným týmem, kde prim hraje kapitán Jaroslav Roubík se jim to povedlo naposledy v předminulé sezoně.

První trénink na ledě absolvovali ústečtí Lvi 22.7 pod taktovkou nového trenérského dua Macholda - Čaloun. Ten po dvaceti letech v profesionálním hokeji ukončil v roce 2010 aktivní kariéru a začal se věnovat trénování mládeže. Mezi jeho největší trenérské úspěchy patří postup s mladším dorostem do nejvyšší soutěže na jaře roku 2013. „Trénovat hlavní tým Slovanu je pro nás s Vladimírem Machuldou velká výzva,“ nechal se slyšet olympijský vítěz z Nagana.

V nadcházející době má nová trenérská dvojice nesnadný úkol. „Sejdeme se s vedením klubu a sdělíme si, o které hráče z těch, co tu minulou sezóna hráli, máme zájem. Nyní jsem byl jmenovaný jako trenér, o složení kádru je ještě předčasné hovořit, nicméně řeknu tři hráče, které bychom tu chtěli určitě udržet - Jaroslav Roubík, Martin Vágner a Antonín Melka." odkrývá plány na novou sezonu Jan Čaloun.

Udržet Jardu Roubíka,rekordmana první ligy v počtu získaných bodů (452+554), se vedení povedlo a tak největší hrozba bude opět přicházet z hokejek první pětky. Roubíka v první pětce zřejmě doplní Daniel Vrdlovec (15+27), který se vrátil z Karlových Varů, kde pomáhal vybojovat extraligu v baráži, a Antonín Melka (14+22). Ústí už v sezoně opustil nejproduktivnější obránce David Bernad (5+23), který odešel do Mladé Boleslavi. O post brankářské jedničky se bude rvát Dominik Groh, který minulou sezonu vytvořil v Prostějově brankářskou dvojici s Jakubem Neužilem. Na nové tváře si budou muset fanoušci muset počkat, až extraligové týmu začnou vyřazovat hráče, které mají na zkoušku a nevejdou se do sestavy.

Brankáři:Jan Dlouhý, Dominik Groh, Martin Volke.

Obránci: Martin Zdvořáček, Martin Vágner, Jan Látal, Matěj Hes, Jakub Mert, Lukáš Zukal, Marek Mlčoch, Radomír Vaněk, Martin Weinhold.

Útočníci: Jiří Severa, Jaroslav Roubík, Antonín Melka, Lukáš Volf, Daniel Vrdlovec, Ladislav Gengel, David Merta, Milan Davídek, Roman Navarra, Václav Krliš, Martin Tůma, Jakub Planý, Sebastian Dörner, Matyáš Kašek.

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

PRO - SLO - 3:2 po prodl.

SLO - PRO - 1:9 (nejvyšší venkovní výhra v sezoně)

PRO - SLO - 4:3

SLO - PRO - 4:2

Sdílej stránku!


Aktuality

18.2.2019

Akce retro dresů SKP

Už jen dva dny máte jedinečnou možnost získat speciální retro dresy týmu LHK Jestřábi Prostějov, ve kterých hokejisté nastoupili v rámci 36. kola Chance ligy v Českých Budějovicích. Barevná kombinace je inspirována prvními dresy prostějovských hockeyistů SK Prostějov. Více informací na internetové stránce Sportovní aukce.

15.2.2019

Omezení ve VIP

V zítřejším utkání bude uzavřen prostor VIP v místnosti, kde se dá sledovat utkání. Prostějovská firma GIENGER zde pořádá soukromou akci na podporu prostějovského klubu. Občerstvení a podávání nápojů u baru bude normálně přístupné pro majitele VIP karet. Děkujeme za pochopení.

30.1.2019

Jan Zdráhal do Pardubic

#34 Jan Zdráhal opouští prostějovskou letku a sezonu dohraje v týmu HC Dynamo Pardubice. Honzovi děkujeme za jeho odvedené služby a přejeme, ať se mu v Pardubicích daří!

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

54 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

91,28% úspěšnost