lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: V Ústí vládne Roubík

Ze světa soupeřů: V Ústí vládne Roubík

Hokejový tým HC Slovan Ústí nad Labem netřeba našim příznivcům představovat. Dvanáctý tým uplynulé sezony je pravidelným účastníkem 1.ligy. V posledních sezonách Slovan většinou bojuje o poslední postupová místa do play-off. S omlazeným týmem, kde prim hraje kapitán Jaroslav Roubík se jim to povedlo naposledy v předminulé sezoně.

První trénink na ledě absolvovali ústečtí Lvi 22.7 pod taktovkou nového trenérského dua Macholda - Čaloun. Ten po dvaceti letech v profesionálním hokeji ukončil v roce 2010 aktivní kariéru a začal se věnovat trénování mládeže. Mezi jeho největší trenérské úspěchy patří postup s mladším dorostem do nejvyšší soutěže na jaře roku 2013. „Trénovat hlavní tým Slovanu je pro nás s Vladimírem Machuldou velká výzva,“ nechal se slyšet olympijský vítěz z Nagana.

V nadcházející době má nová trenérská dvojice nesnadný úkol. „Sejdeme se s vedením klubu a sdělíme si, o které hráče z těch, co tu minulou sezóna hráli, máme zájem. Nyní jsem byl jmenovaný jako trenér, o složení kádru je ještě předčasné hovořit, nicméně řeknu tři hráče, které bychom tu chtěli určitě udržet - Jaroslav Roubík, Martin Vágner a Antonín Melka." odkrývá plány na novou sezonu Jan Čaloun.

Udržet Jardu Roubíka,rekordmana první ligy v počtu získaných bodů (452+554), se vedení povedlo a tak největší hrozba bude opět přicházet z hokejek první pětky. Roubíka v první pětce zřejmě doplní Daniel Vrdlovec (15+27), který se vrátil z Karlových Varů, kde pomáhal vybojovat extraligu v baráži, a Antonín Melka (14+22). Ústí už v sezoně opustil nejproduktivnější obránce David Bernad (5+23), který odešel do Mladé Boleslavi. O post brankářské jedničky se bude rvát Dominik Groh, který minulou sezonu vytvořil v Prostějově brankářskou dvojici s Jakubem Neužilem. Na nové tváře si budou muset fanoušci muset počkat, až extraligové týmu začnou vyřazovat hráče, které mají na zkoušku a nevejdou se do sestavy.

Brankáři:Jan Dlouhý, Dominik Groh, Martin Volke.

Obránci: Martin Zdvořáček, Martin Vágner, Jan Látal, Matěj Hes, Jakub Mert, Lukáš Zukal, Marek Mlčoch, Radomír Vaněk, Martin Weinhold.

Útočníci: Jiří Severa, Jaroslav Roubík, Antonín Melka, Lukáš Volf, Daniel Vrdlovec, Ladislav Gengel, David Merta, Milan Davídek, Roman Navarra, Václav Krliš, Martin Tůma, Jakub Planý, Sebastian Dörner, Matyáš Kašek.

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

PRO - SLO - 3:2 po prodl.

SLO - PRO - 1:9 (nejvyšší venkovní výhra v sezoně)

PRO - SLO - 4:3

SLO - PRO - 4:2

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Jestřábi lovili v extralize!

14.06.2019 | Redakce

Jestřábi lovili v extralize!

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost