lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: V Ústí vládne Roubík

Ze světa soupeřů: V Ústí vládne Roubík

Hokejový tým HC Slovan Ústí nad Labem netřeba našim příznivcům představovat. Dvanáctý tým uplynulé sezony je pravidelným účastníkem 1.ligy. V posledních sezonách Slovan většinou bojuje o poslední postupová místa do play-off. S omlazeným týmem, kde prim hraje kapitán Jaroslav Roubík se jim to povedlo naposledy v předminulé sezoně.

První trénink na ledě absolvovali ústečtí Lvi 22.7 pod taktovkou nového trenérského dua Macholda - Čaloun. Ten po dvaceti letech v profesionálním hokeji ukončil v roce 2010 aktivní kariéru a začal se věnovat trénování mládeže. Mezi jeho největší trenérské úspěchy patří postup s mladším dorostem do nejvyšší soutěže na jaře roku 2013. „Trénovat hlavní tým Slovanu je pro nás s Vladimírem Machuldou velká výzva,“ nechal se slyšet olympijský vítěz z Nagana.

V nadcházející době má nová trenérská dvojice nesnadný úkol. „Sejdeme se s vedením klubu a sdělíme si, o které hráče z těch, co tu minulou sezóna hráli, máme zájem. Nyní jsem byl jmenovaný jako trenér, o složení kádru je ještě předčasné hovořit, nicméně řeknu tři hráče, které bychom tu chtěli určitě udržet - Jaroslav Roubík, Martin Vágner a Antonín Melka." odkrývá plány na novou sezonu Jan Čaloun.

Udržet Jardu Roubíka,rekordmana první ligy v počtu získaných bodů (452+554), se vedení povedlo a tak největší hrozba bude opět přicházet z hokejek první pětky. Roubíka v první pětce zřejmě doplní Daniel Vrdlovec (15+27), který se vrátil z Karlových Varů, kde pomáhal vybojovat extraligu v baráži, a Antonín Melka (14+22). Ústí už v sezoně opustil nejproduktivnější obránce David Bernad (5+23), který odešel do Mladé Boleslavi. O post brankářské jedničky se bude rvát Dominik Groh, který minulou sezonu vytvořil v Prostějově brankářskou dvojici s Jakubem Neužilem. Na nové tváře si budou muset fanoušci muset počkat, až extraligové týmu začnou vyřazovat hráče, které mají na zkoušku a nevejdou se do sestavy.

Brankáři:Jan Dlouhý, Dominik Groh, Martin Volke.

Obránci: Martin Zdvořáček, Martin Vágner, Jan Látal, Matěj Hes, Jakub Mert, Lukáš Zukal, Marek Mlčoch, Radomír Vaněk, Martin Weinhold.

Útočníci: Jiří Severa, Jaroslav Roubík, Antonín Melka, Lukáš Volf, Daniel Vrdlovec, Ladislav Gengel, David Merta, Milan Davídek, Roman Navarra, Václav Krliš, Martin Tůma, Jakub Planý, Sebastian Dörner, Matyáš Kašek.

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

PRO - SLO - 3:2 po prodl.

SLO - PRO - 1:9 (nejvyšší venkovní výhra v sezoně)

PRO - SLO - 4:3

SLO - PRO - 4:2

Sdílej stránku!


Aktuality

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.

30.11.2018

Ztracená permanentka

Na posledním utkání se v našem kotli našla permanentka. Kdo tu svoji postrádá, prosím ozvěte se na tel. kontakt 774840484 nebo se pro ni stavte v kotli během domácího utkání s Porubou.

9.11.2018

Všechno nejlepší Kubo!

Jakub "Kubánec" Neužil dnes slaví 24 narozeniny. Za celý klub LHK Jestřábi Prostějov přejeme hodně štěstí, zdraví a ať si tě najde každý puk, který poletí na bránu!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

27 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

34 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,95% úspěšnost