lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: Projekt Frýdek Místek

Ze světa soupeřů: Projekt Frýdek Místek

Hokejový tým z Frýdku Místku se díky podpoře extraligového Třince dostal na mapu 1.ligy v sezoně 2016/2017. Oceláři investovali nemalé prostředky do rekonstrukce frýdeckého zimního stadionu Polárka a do Frýdku posílají své mladé hokejisty na zkušenou. To se jim vyplatilo zejména v minulé sezoně, kdy bratři Kovarčíkové, Aron Chmielewski a David Cienciala významně pomohli Ocelářům k postupu do extraligového finále.

Na lavičce i v příští sezoně zůstávají jako hlavní trenér Jiří Jurík, jeho asistent Marek Malík a vedoucí týmu Martin Kurajský. Trenéři hodně spoléhají na pomoc dalšího člena realizačního týmu, kterého na střídačce nenajdeme. Řeč je o důležité práci video trenéra, který dodává Jiřímu Juříkovi a Marku Malíkovi potřebné rozbory a záznamy z každého nejen soutěžního utkání. Lukáš Lotko je tak dalším důležitým členem realizačního týmu, který bude i nadále připravovat na videu důležité momenty z utkání. O kondiční přípravu se postará Radek Výtisk.

To složení hráčského kádru dostalo větších změn. Hned šestice hráčů opouští tým. Jde o brankáře Jana Strmeně, útočníky Antonína Pechance, Daniela Štumpfa, Filipa Bajtka a Tomáše Franeka. V obraně tým ze severní Moravy nepočítá s René Pieglem. Tyto hráče se budou snažit nahradit i nám velmi dobře známé tváře. Do Frýdku z Prostějova zamířili Dušan Žovinec a Jan Rudovský, kteří patřili k základním stavebním kamenům jestřábí letky v minulé sezoně.

Kdo naopak zůstává jsou zkušení hráči Milan Mikulík a Rostislav Martynek. Ti nepatřili k nejproduktivnějším hráčům týmu, ale svými zkušenostmi se výrazně přičinili o raketový růst výkonnosti mladého týmu, který hlavně v první polovině ročníku trápil všechny soupeře. Jak budou vypadat výkony tohoto mladého týmu je zahaleno tajemstvím, protože již zmínění bratři Kovarčíkové a David Cienciala dostanou více prostoru v Třinci, ale určitě se můžeme těšit na agresivní a celoplošný hokej, který frýdečtí praktikovali po celou minulou sezonu.

Sdílej stránku!


Aktuality

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.

30.11.2018

Ztracená permanentka

Na posledním utkání se v našem kotli našla permanentka. Kdo tu svoji postrádá, prosím ozvěte se na tel. kontakt 774840484 nebo se pro ni stavte v kotli během domácího utkání s Porubou.

9.11.2018

Všechno nejlepší Kubo!

Jakub "Kubánec" Neužil dnes slaví 24 narozeniny. Za celý klub LHK Jestřábi Prostějov přejeme hodně štěstí, zdraví a ať si tě najde každý puk, který poletí na bránu!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

27 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

34 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,95% úspěšnost