lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: Havířov slaví 90. výročí založení klubu

Ze světa soupeřů: Havířov slaví 90. výročí založení klubu

Havířovský hokejový klub tento rok oslaví 90. výročí založení. U této příležitosti klub představil kromě nových hráčů i nové logo, kterého návrh vycházel částečně ze znaku města Havířova, kde okolní vlnky symbolizují okolní přehrady kolem Havířova. „Havířovský hokej vznikl „na rybníku,“ jak říká jeho autor Michal Polák „a vlnky to pěkně symbolizují“. „Kromě vlnek je v logu ukryta symbolika hornické historie, která se nepochybně k AZetu váže, jako dvě těžní věže se můžou chápat i číslice, které jsou ve čtvercovém duchu,“ uvádí autor.

Co se týče změn v týmu AZ Havířov, neustále ho povede trenér Jiří Režnar a vedoucím A-týmu bude Vladislav Kozel, který v minulé sezoně nahradil Tomáše Matějku.

Nejdůležitější změna se v Havířově odehraje na brankářském postu a brankář Ondřej Bláha zůstane na hostování v Havířově na celou sezonu až do konce dubna 2019. V minulé sezoně se musel vrátit zpět do Českých Budějovic vzhledem ke smlouvě, i když výrazně přispěl k lepším výsledkům Havířova.

Dobrou zprávou je také podepsání nových smluv s oporami týmu. Havířovu se podařilo udržet obránce Jakuba Mataie a Patrika Lužu. Z útočníků prodloužil smlouvu i havířovský patriot Jan Maruna, který je v kádru AZetu od jeho znovuzrození v roce 2010. Z hostování se vrátil další Havířovák Marek Haas. Manažer klubu Patrik Rimmel k tomu dodal:„Téměř všichni hráči podepsali smlouvu s jedno či víceletými opcemi. Chceme na nich stavět i v dalších sezónách. Samozřejmě bude záležet na jejich výkonnosti a přístupu.”

Další novou oporou Havířova bude Filip Seman. Tento havířovský rodák a odchovanec AZetu je v Havířově dobře známý, i když posledních osm sezón strávil mimo havířovský klub. Z toho pět posledních sezon v dresu Dukla Jihlava.

Fanoušky určitě potěší zařazování mladých odchovanců Havířova do „Áčka“. Šanci dostane například Jan Bambula, který už v loňské sezoně odehrál 19 zápasů základní části a přidal tři utkání v play-off. Kromě něj se o místo v týmu poperou Jaroslav Mrowiec a Vojtěch Ševěček. Svou příležitost dostanou také Ernest Bochnak, Adam Hilšer a Dominik Pawliczek. „Mladí hráči určitě letos dostanou více prostoru na ledě, což by pro ně mělo být dostatečně motivační. Někteří již v minulé sezóně ukázali, že mají výkonnost stejnou, někdy i vyšší než hráči starší. Nesmíme zapomenout, že od této sezony máme extraligovou juniorku, takže i tady jsou hráči pro A-tým,” představuje vizi klubu pro budoucnost Patrik Rimmel. „S mladým týmem chceme hrát svižný hokej,“ říká trenér Jiří Režnar.

Pak jsou tady čtyři hráči, o které vedení AZetu stálo, ale nepřijali nabízené smlouvy. Proto Havířov musí oznámit odchod dlouholetého kapitána týmu Jiřího Krisla a podobný osud čeká dalšího Havířováka Marka Sikoru. Ten sice za AZet odehrál jen jednu sezonu, ale rychle si našel místo v srdcích fanoušků. Dalším hráčem, který vyslyšel nabídku jiného týmu je Marek Kalus, který si zahraje za Znojmo EBEL ligu.

Zdroj: web AZ Havířov, sport.cz

Sdílej stránku!


Aktuality

8.11.2019

Jestřábi mají nového kustoda

Michal Černý končí na pozici kustoda. Michalovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu v budoucím zaměstnání i životě daří.

Na jeho pozici nastupuje Michal Mareš.

6.11.2019

Kafka a Brančík končí

Petrovi Kafkovi skončila smlouva k 30.10 a u Jestřábů nebude pokračovat.

David Brančík se rozhodl pro studium v USA a u Jestřábů končí také.

2.11.2019

Posila do brankoviště

Jestřábi se domluvili na střídavých startech Daniela Hufa ze Zlína. Hufíno v letošní sezoně odchytal za Berany šest utkání s téměř 91% úspěšností zákroků. Dane vítej zpět!

23.10.2019

Pilař na střídavé starty

Při zranění Tomáše Divíška, Dominika Hrníčka a Kryštofa Ouřady se vedení Jestřábů domluvilo na střídavých startech Radka Pilaře z HK Hradec Králové.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

18 asistencí

Body

Marek

Račuk

25 bodů

Zápasy

No foto

Lukáš

Krejčík

20 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

92,77% úspěšnost