lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: HC Zubr Přerov

Ze světa soupeřů: HC Zubr Přerov

Regionální konkurent v minulé sezoně obsadil po základní části 5. místo a opět si zahrál play-off. Od návratu do první ligy v sezoně 2015/2016 Zubři vyřazovací část hráli v každém ročníku. Přerovské vedení i letos staví tým, který bude spoléhat na zkušené hráče a místní odchovance.

HC ZUBR PŘEROV

Zubři se v průběhu minulého ročníku rozhodli k zajímavému kroku, když od týmu pohybujícího se na hraně play-off odvolali kompletní trenérský štáb a nahradili ho dvojicí Kočara-Sklenář. Ti dokázali pozvednout defenzivní hru svého týmu a vybojovali 5. místo po základní části. Prioritou vedení bylo udržet trenéry na lavičce i pro letošní ročník.„Pokračování Vladimíra Kočary byla pro nás priorita. Chtěli jsme, aby zůstal v nějaké pozici také u A-týmu a nakonec se nám to i díky skvělé spolupráci všech trenérů u mládeže podařilo. Laďa bude po úspěšném konci sezony pokračovat další rok v pozici hlavního trenéra,“ okomentoval Kočarovo pokračování na trenérském můstku Pavel Hanák, sportovní manažer Zubrů. Trenérské duo Kočara-Sklenář doplní Jakub Grof, který ještě v minulé sezoně hrál za polské JKH GKS Jastrzębie. „Kuba od nás obdržel nabídku na práci v klubu. Rozhodl se ji vyslyšet a ukončil aktivní kariéru. Bude působit jako asistent Vladimíra Kočary u áčka a část práce bude mít i u mládeže. Má obrovské hráčské zkušenosti, je to velmi známé hokejové jméno a navíc náš klub dobře zná ze svého působení, takže nejde do cizího prostředí. Věříme, že pro klub i pro fanoušky je to super zpráva. S novým trenérským tandemem už jsme hned začali pracovat na tvorbě kádru pro další rok,“ řekl k angažování nového asistenta trenéra Pavel Hanák. Přerov odstartoval suchou přípravu 22.4 pod vedením společnosti Andrle Sport, se kterou klub spolupracuje druhým rokem.

Příchody

Obránci: Jiří Krisl (Frýdek-Místek), Jakub Kubeš (JKH GKS Jastrzębie).

Odchody

Martin Novotný - (LHK Jestřábi Prostějov), Ľubomír Malina - (?), Marek Sikora - (HC RT TORAX Poruba), Vojtěch Tomi - (?), Michal Gago - (?)

Zubři dokázali udržet nejproduktivnější trio z minulé sezony. Roman Pšurný, Tomáš Sýkora i Jakub Navrátil budou v Přerově pokračovat. Roman Pšurný vyhrál kanadské bodování týmu, když dokázal vstřelit 14 branek a na 30 přihrál. Tomáš Sýkora 17 góly ovládl tabulku střelců a 20-letý Jakub Navrátil byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu a zároveň nejproduktivnějším juniorem. Mezi obránci kraloval Radomír Pala s 25 body (10+15), ale u něj je otázka jestli bude v Přerově pokračovat. Druhým nejproduktivnějším obráncem byl Martin Novotný (2+17), který odehrál o 14 utkání méně než Pala. Na výkony "Novky" se můžou těšit naši fanoušci, jelikož po sezoně přestoupil do Prostějova. Branku na začátku soutěže střežil host z Pardubic Milan Klouček (92.48%), ale postupem času ho z brány vytlačil Lukáš Klimeš, kterého manažeři prvoligových klubů zvolili nejlepším brankářem sezony 2018/2019. Klimeš odchytal 45 utkání s bilancí 25 výher a 20 proher. Průměr obdržené branky na zápas dokázal stlačit na 2,13 s procentuální úspěšností 92,63%. Kmenový hráč Komety stále o svém novém angažmá jedná.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Daniel Šimonů

Obránci: Jakub Kubeš, Mikuláš Zbořil, Robert Černý, Jiří Krisl

Útočníci: Daniel Indrák, Tomáš Sýkora, Tomáš Doležal, Šimon Kratochvil, Darek Hejcman, Jiří Goiš, Jaroslav Moučka, Jakub Navrátil, Roman Pšurný, Filip Dvořák

Přerov sehraje osm přípravných duelů:

2x Frýdek-Místek, 2x VHK Robe Vsetín, HST Třebíč, HC Slavia Praha, Berani Zlín, HC RT Torrax Poruba.

Sdílej stránku!


Aktuality

10.10.2019

Posila ze Sparty

Jestřábi ze Sparty získali Davida Dvořáčka, který bude našemu týmu pomáhat formou střídavých startů.

28.9.2019

Extraligová posila do obrany

Prostějov získal z Mladé Boleslavi bývalého mládežnického reprezentanta Františka Hrdinku. Dvojnásobný účastník MS juniorů bude v PV hostovat zatím do konce října.

Kompletní statistiky najdete ZDE.

26.9.2019

Hrníčko mimo hru

Dominik Hrníčko si v utkání s Porubou poranil koleno. Vyšetření v nemocnici objevilo poškození, které si vyžádá zřejmě měsíční pauzu. Hrnec přejeme brzké uzdravení!

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

15 asistencí

Body

Marek

Račuk

21 bodů

Zápasy

Jan

Berger

13 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

97,22% úspěšnost