lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: HC Stadion Litoměřice

Ze světa soupeřů: HC Stadion Litoměřice

Po základní části skončil tým z Ústeckého kraje na 8. místě s 91 body. Ve čtvrtfinále se pak potkal s Jihlavou. Série pro Litoměřice skončila 1:4. Jak se bude v nadcházejícím ročníku dařit projektu Dukla Českého svazu ledního hokeje (projekt Dukla = má za cíl zajistit co nejlepší zázemí pro české juniorské reprezentanty pro mistrovství světa a zapojení samotných hráčů do Extraligy)?

HC Stadion Litoměřice

Litoměřice si v letošním ročníku po pěti sezónách opět zahrály play-off. Ve čtvrtfinále vyfasovaly Duklu Jihlavu. Vítěze základní části ale i tak dokázaly potrápit. Série byla velice vypjatá, měla 5 zápasů. Litoměřice v ní prohrály 1:4. Na tiskovce po rozhodujícím zápase v Jihlavě padala mezi trenéry silná slova. Kouče poraženého Stadionu Daniela Tvrzníka dopálilo, když trenér vítězné Dukly Petr Vlk nařkl hráče soupeře ze simulování. „Samozřejmě jsme rádi, že jsme to zvládli. A dál to hodnotit nebudu. Protože bych řekl něco, co bych nechtěl. V životě jsem neviděl tolik odválenejch zápasů jako v sérii s Litoměřicemi. Někteří hráči tam toho víc odleželi na ledě, než odehráli,“ pustil se Vlk do hráčů Litoměřic. To si Tvrzník nenechal líbit. Jeho svěřenci prý odehráli sérii férově a bez zákeřných zákroků. „…Běžte se podívat na Aleše Pavlase. Ten má několik tržných ran v obličeji, má zápěstí jako já dva bicepsy po zákroku Pekra… Hraje každý zápas pod prášky, pod injekcemi. A tady slyším tady to? My, kdybychom sestříhali ty likvidační zákroky na naše hráče, na hlavu a podobně, tak by stáli vaši další hráči," rozčiloval se kouč Litoměřic. „Já tady nebudu poslouchat takovéhle nesmysly. Petře, sorry, ale to si děláš ***** ze mě!..." Ostrou přestřelku si nenechalo ujít nejedno sportovní zpravodajský médium. Celé video z tiskovky najdete ZDE.

Nejproduktivnějším hráčem Stadionu byl v uplynulém ročníku sedmadvacetiletý finský útočník Markus Korkiakoski. Ten za 53 zápasů v základní části posbíral 57 bodů (24G+33A) a vytvořil tak prvoligový rekord v počtu bodů získaných cizincem. V letošním ročníku ho v Litoměřicích doplní další krajan: Kristian Kangas. Litoměřice postaví i do nadcházející sezony kádr zhruba z poloviny tvořený zkušenějšími hráči a z poloviny mladíky, kteří by měli růst pro dospělý hokej. V týmu tak uvidíme hráče z širšího kádru reprezentační dvacítky, kterou čeká domácí mistrovství světa. „V našem projektu je vidět stoprocentní posun. Hráči chtějí, kluby chtějí a svaz vytvořil takové podmínky, aby nás ti kluci mohli v prosinci co nejlépe reprezentovat,“ říká předseda klubu Daniel Sadil.

Příchody

Brankáři: Adam Beran (juniorka Plzeň, Klatovy)

Obránci: Tomáš Dajčar (juniorka Olomouc), Miroslav Kukla (juniorka Hradec Králové), Jan Mlčák (juniorka Kometa, Přerov), Radek Procházka (Mladá Boleslav)

Útočníci: Dominik Arnošt (juniorka Sparta), Ondřej Damašek (juniorka Litoměřice), Jan Grim (Mladá Boleslav), Kristian Kangas (Finsko), Vojtěch Střondala (Kometa, Třebíč), David Vitouch (juniorka Sparta)

Odchody

Daniel Dvořák - (Prostějov), Jan Dluhoš (Poruba), Michael Gaspar (Hradec Králové), Marek Havlík (?), Dominik Málek (Ústí nad Labem), Lukáš Rousek (Sparta), Ondřej Smetana (Ústí nad Labem), Filip Jirásek (?), Jiří Průžek (návrat Benátky nad Jizerou), David Merta (Ústí nad Labem), Vadim Ščegolkov (?)

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Adam Beran, Tomáš Král

Obránci: Tomáš Dajčar, Jiří Jebavý, František Klejna, Miroslav Kukla, Patrik Marcel, Jan Mlčák, Aleš Pavlas, Radek Procházka, Jan Strejček.

Útočníci: Dominik Arnošt, Ondřej Damašek, Jan Grim, Peter Jánský, Martin Kadlec, Kristian Kangas, Markus Korkiakoski, Vojtěch Kropáček, Dominik Sklenář, Vojtěch Střondala, Přemysl Svoboda, Otakar Šik, Martin Štohanzl, David Vitouch, Daniel Voženílek.

Stadion sehraje 9 přípravných zápasů:

2x Chomutov, 2x Sokolov, 2x Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou, Lausitzer, Litvínov

Sdílej stránku!


Aktuality

15.10.2019

Ouřada po operaci

Kryštof Ouřada utrpěl v utkání v Benátkách zranění ramene, které si vyžádalo chirurgický zákrok. Do tréninku by se měl podle prvních prognóz zapojit za měsíc. Ouři, přejeme brzké uzdravení!

10.10.2019

Posila ze Sparty

Jestřábi ze Sparty získali Davida Dvořáčka, který bude našemu týmu pomáhat formou střídavých startů.

28.9.2019

Extraligová posila do obrany

Prostějov získal z Mladé Boleslavi bývalého mládežnického reprezentanta Františka Hrdinku. Dvojnásobný účastník MS juniorů bude v PV hostovat zatím do konce října.

Kompletní statistiky najdete ZDE.

26.9.2019

Hrníčko mimo hru

Dominik Hrníčko si v utkání s Porubou poranil koleno. Vyšetření v nemocnici objevilo poškození, které si vyžádá zřejmě měsíční pauzu. Hrnec přejeme brzké uzdravení!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

15 asistencí

Body

Marek

Račuk

21 bodů

Zápasy

Jan

Berger

13 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

97,22% úspěšnost
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
LHK Jestřábi Prostějov