lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: HC Stadion Litoměřice

Ze světa soupeřů: HC Stadion Litoměřice

Po základní části skončil tým z Ústeckého kraje na 8. místě s 91 body. Ve čtvrtfinále se pak potkal s Jihlavou. Série pro Litoměřice skončila 1:4. Jak se bude v nadcházejícím ročníku dařit projektu Dukla Českého svazu ledního hokeje (projekt Dukla = má za cíl zajistit co nejlepší zázemí pro české juniorské reprezentanty pro mistrovství světa a zapojení samotných hráčů do Extraligy)?

HC Stadion Litoměřice

Litoměřice si v letošním ročníku po pěti sezónách opět zahrály play-off. Ve čtvrtfinále vyfasovaly Duklu Jihlavu. Vítěze základní části ale i tak dokázaly potrápit. Série byla velice vypjatá, měla 5 zápasů. Litoměřice v ní prohrály 1:4. Na tiskovce po rozhodujícím zápase v Jihlavě padala mezi trenéry silná slova. Kouče poraženého Stadionu Daniela Tvrzníka dopálilo, když trenér vítězné Dukly Petr Vlk nařkl hráče soupeře ze simulování. „Samozřejmě jsme rádi, že jsme to zvládli. A dál to hodnotit nebudu. Protože bych řekl něco, co bych nechtěl. V životě jsem neviděl tolik odválenejch zápasů jako v sérii s Litoměřicemi. Někteří hráči tam toho víc odleželi na ledě, než odehráli,“ pustil se Vlk do hráčů Litoměřic. To si Tvrzník nenechal líbit. Jeho svěřenci prý odehráli sérii férově a bez zákeřných zákroků. „…Běžte se podívat na Aleše Pavlase. Ten má několik tržných ran v obličeji, má zápěstí jako já dva bicepsy po zákroku Pekra… Hraje každý zápas pod prášky, pod injekcemi. A tady slyším tady to? My, kdybychom sestříhali ty likvidační zákroky na naše hráče, na hlavu a podobně, tak by stáli vaši další hráči," rozčiloval se kouč Litoměřic. „Já tady nebudu poslouchat takovéhle nesmysly. Petře, sorry, ale to si děláš ***** ze mě!..." Ostrou přestřelku si nenechalo ujít nejedno sportovní zpravodajský médium. Celé video z tiskovky najdete ZDE.

Nejproduktivnějším hráčem Stadionu byl v uplynulém ročníku sedmadvacetiletý finský útočník Markus Korkiakoski. Ten za 53 zápasů v základní části posbíral 57 bodů (24G+33A) a vytvořil tak prvoligový rekord v počtu bodů získaných cizincem. V letošním ročníku ho v Litoměřicích doplní další krajan: Kristian Kangas. Litoměřice postaví i do nadcházející sezony kádr zhruba z poloviny tvořený zkušenějšími hráči a z poloviny mladíky, kteří by měli růst pro dospělý hokej. V týmu tak uvidíme hráče z širšího kádru reprezentační dvacítky, kterou čeká domácí mistrovství světa. „V našem projektu je vidět stoprocentní posun. Hráči chtějí, kluby chtějí a svaz vytvořil takové podmínky, aby nás ti kluci mohli v prosinci co nejlépe reprezentovat,“ říká předseda klubu Daniel Sadil.

Příchody

Brankáři: Adam Beran (juniorka Plzeň, Klatovy)

Obránci: Tomáš Dajčar (juniorka Olomouc), Miroslav Kukla (juniorka Hradec Králové), Jan Mlčák (juniorka Kometa, Přerov), Radek Procházka (Mladá Boleslav)

Útočníci: Dominik Arnošt (juniorka Sparta), Ondřej Damašek (juniorka Litoměřice), Jan Grim (Mladá Boleslav), Kristian Kangas (Finsko), Vojtěch Střondala (Kometa, Třebíč), David Vitouch (juniorka Sparta)

Odchody

Daniel Dvořák - (Prostějov), Jan Dluhoš (Poruba), Michael Gaspar (Hradec Králové), Marek Havlík (?), Dominik Málek (Ústí nad Labem), Lukáš Rousek (Sparta), Ondřej Smetana (Ústí nad Labem), Filip Jirásek (?), Jiří Průžek (návrat Benátky nad Jizerou), David Merta (Ústí nad Labem), Vadim Ščegolkov (?)

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Adam Beran, Tomáš Král

Obránci: Tomáš Dajčar, Jiří Jebavý, František Klejna, Miroslav Kukla, Patrik Marcel, Jan Mlčák, Aleš Pavlas, Radek Procházka, Jan Strejček.

Útočníci: Dominik Arnošt, Ondřej Damašek, Jan Grim, Peter Jánský, Martin Kadlec, Kristian Kangas, Markus Korkiakoski, Vojtěch Kropáček, Dominik Sklenář, Vojtěch Střondala, Přemysl Svoboda, Otakar Šik, Martin Štohanzl, David Vitouch, Daniel Voženílek.

Stadion sehraje 9 přípravných zápasů:

2x Chomutov, 2x Sokolov, 2x Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou, Lausitzer, Litvínov

Sdílej stránku!


Aktuality

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost