lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: HC Slavia Praha

Ze světa soupeřů: HC Slavia Praha

Slavia skončila v loňském prvoligovém ročníku až na 11. místě. Během posezónní pauzy došlo ke změnám ve vedení klubu. Trenér a kostra týmu ale zůstanou stejné. V letní přípravě čeká Slavii pro fanoušky atraktivní zápas s extraligovou Spartou. Do nové ligové sezóny vstoupí „sešívaní“ doma s Ústím nad Labem.

HC SLAVIA PRAHA

Po nevydařené sezóně nastaly ve Slavii velké změny. V klubovém vedení skončil Vladimír Pitter. Novým majitelem týmu se stala společnost DT EXPERT sport, kterou zastupuje Stanislav Tichý. Nový je i sportovní manažer, a to Jiří Veber. Bývalý vynikající obránce Jiří Veber je držitelem zlaté a dvou bronzových medailí ze světových šampionátů a čtyřnásobným mistrem České republiky se Vsetínem. Po skončení aktivní kariéry se dal na trenérskou dráhu. „Mít v klubu sportovního manažera byla jedna z mých priorit,“ řekl v rozhovoru pro klubový web Slavie Stanislav Tichý. Zároveň se vedení klubu dohodlo na pokračování spolupráce s trenérem Milošem Říhou. „Přestože se Slavii nepovedlo postoupit v minulé sezoně do play-off, získalo se velké množství zkušeností, na kterých bychom chtěli stavět tak, aby se nám podařilo eliminovat části sezóny, které byly bodově slabé. S Milošem Říhou počítáme, že bude součástí nově vznikajícího managementu,“ dodal Tichý.

Slavia má nové vedení, hlavní trenér Miloš Říha mladší nicméně zůstává a v Edenu přidá druhou sezonu. „Počítáme s ním, že bude součástí nově vznikajícího managementu,“ potvrdil Tichý na klubovém webu. „Naše mužstvo je téměř sestavené, Miloš Říha společně s Jirkou Veberem jej nyní dolaďují,“ naznačil taktéž v rozhovoru Tichý.

Příchody

Brankáři: Roman Málek (juniorka Slavia Praha), Martin Michajlov (Litoměřice)

Obránci: Tomáš Duda (juniorka Slavia Praha), Ondřej Holý (juniorka Slavia Praha), Marek Ryzák (Kobra Praha), Michal Steinocher (juniorka Slavia Praha), Vojtěch Šmíd (Havlíčkův Brod)

Útočníci: Jaroslav Brož (juniorka Slavia Praha), Damien Hradil (juniorka Slavia Praha), Viktor Martínek (KRS Heilongjiang, MHL), Filip Vlček (Písek), Robin Všetečka (juniorka Slavia Praha)

Odchody

Patrik Polívka - (?), Lukáš Sochůrek - (?), Lukáš Krejčík - (Prostějov), Zdeněk Kubica - (?), Jaromír Kverka - (Karlovy Vary), Ondřej Panna - (?), Jan Šergl - (?), Petr Tejral - (přerušení kariéry), Jan Veselý - (České Budějovice)

Mezi těmi, kteří zůstávají nadále v týmu jsou i dva tahouni z uplynulého ročníku Jiří Doležal a Martin Ondráček.  Doležal v základní části zaujal třiceti body (10 gólů +20 asistencí) a navíc ovládl týmové hodnocení +/- (+18). Ondráček pak k týmové produktivitě přispěl 29 body (11 gólů +18 asistencí). Ve Slavii pokračuje i nejtrestanější „sešívaný“ z loňské sezóny Martin Šagát. Čtyřiatřicetiletý útočník si ve 44 zápasech v základní části odseděl 65 trestných minut.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov, Dominik Šorf

Obránci: Milan Antoš, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Jan Novák, Marek Ryzák, Josef Saňa, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Jan Štibingr, Dominik Valík

Útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Denis Heldák, Damien Hradil, Dávid Kohút, Viktor Martínek, David Matějka, Martin Ondráček, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka

Slavii čeká celkem 9 přípravných zápasů:

Briancon, Chomutov, Kladno, Pavlodar, Přerov (turnajový zápas, ZUBR Cup), Sparta, Ústí, Vsetín (turnajový zápas, ZUBR Cup), Zlín (turnajový zápas, ZUBR Cup)

Sdílej stránku!


Aktuality

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.

28.8.2019

Chomutov přeložen na 13.9.2019

První domácí utkání sezony 2019/20 je přeloženo ze soboty 14.9.2019 na pátek 13.8.2019 v 18:00.

22.8.2019

Heřman na try-outu

Martin Heřman, který se nevešel na soupisku Motoru, je momentálně na try-outu v Prostějově. Autor 25 kanadských bodů v minulé sezony má za sebou 336 startů v 1. lize. V extralize odehrál 173 utkání za Plzeň. O jeho dalším působení by se mohlo rozhodnout do konce tohoto nebo příštího týdne.

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

12.09.2019 | Štefan Žigárdy

Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

PRE - PRO 3:2 Prokletí Meo arény trvá

11.09.2019 | Štefan Žigárdy

PRE - PRO 3:2 Prokletí Meo arény trvá

Góly

Petr

Kafka

2 branek

Asistence

Marek

Račuk

5 asistencí

Body

Zápasy

Petr

Kafka

3 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

88,1% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
Valašský hokejový klub