lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: HC Slavia Praha

Ze světa soupeřů: HC Slavia Praha

Slavia skončila v loňském prvoligovém ročníku až na 11. místě. Během posezónní pauzy došlo ke změnám ve vedení klubu. Trenér a kostra týmu ale zůstanou stejné. V letní přípravě čeká Slavii pro fanoušky atraktivní zápas s extraligovou Spartou. Do nové ligové sezóny vstoupí „sešívaní“ doma s Ústím nad Labem.

HC SLAVIA PRAHA

Po nevydařené sezóně nastaly ve Slavii velké změny. V klubovém vedení skončil Vladimír Pitter. Novým majitelem týmu se stala společnost DT EXPERT sport, kterou zastupuje Stanislav Tichý. Nový je i sportovní manažer, a to Jiří Veber. Bývalý vynikající obránce Jiří Veber je držitelem zlaté a dvou bronzových medailí ze světových šampionátů a čtyřnásobným mistrem České republiky se Vsetínem. Po skončení aktivní kariéry se dal na trenérskou dráhu. „Mít v klubu sportovního manažera byla jedna z mých priorit,“ řekl v rozhovoru pro klubový web Slavie Stanislav Tichý. Zároveň se vedení klubu dohodlo na pokračování spolupráce s trenérem Milošem Říhou. „Přestože se Slavii nepovedlo postoupit v minulé sezoně do play-off, získalo se velké množství zkušeností, na kterých bychom chtěli stavět tak, aby se nám podařilo eliminovat části sezóny, které byly bodově slabé. S Milošem Říhou počítáme, že bude součástí nově vznikajícího managementu,“ dodal Tichý.

Slavia má nové vedení, hlavní trenér Miloš Říha mladší nicméně zůstává a v Edenu přidá druhou sezonu. „Počítáme s ním, že bude součástí nově vznikajícího managementu,“ potvrdil Tichý na klubovém webu. „Naše mužstvo je téměř sestavené, Miloš Říha společně s Jirkou Veberem jej nyní dolaďují,“ naznačil taktéž v rozhovoru Tichý.

Příchody

Brankáři: Roman Málek (juniorka Slavia Praha), Martin Michajlov (Litoměřice)

Obránci: Tomáš Duda (juniorka Slavia Praha), Ondřej Holý (juniorka Slavia Praha), Marek Ryzák (Kobra Praha), Michal Steinocher (juniorka Slavia Praha), Vojtěch Šmíd (Havlíčkův Brod)

Útočníci: Jaroslav Brož (juniorka Slavia Praha), Damien Hradil (juniorka Slavia Praha), Viktor Martínek (KRS Heilongjiang, MHL), Filip Vlček (Písek), Robin Všetečka (juniorka Slavia Praha)

Odchody

Patrik Polívka - (?), Lukáš Sochůrek - (?), Lukáš Krejčík - (Prostějov), Zdeněk Kubica - (?), Jaromír Kverka - (Karlovy Vary), Ondřej Panna - (?), Jan Šergl - (?), Petr Tejral - (přerušení kariéry), Jan Veselý - (České Budějovice)

Mezi těmi, kteří zůstávají nadále v týmu jsou i dva tahouni z uplynulého ročníku Jiří Doležal a Martin Ondráček.  Doležal v základní části zaujal třiceti body (10 gólů +20 asistencí) a navíc ovládl týmové hodnocení +/- (+18). Ondráček pak k týmové produktivitě přispěl 29 body (11 gólů +18 asistencí). Ve Slavii pokračuje i nejtrestanější „sešívaný“ z loňské sezóny Martin Šagát. Čtyřiatřicetiletý útočník si ve 44 zápasech v základní části odseděl 65 trestných minut.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov, Dominik Šorf

Obránci: Milan Antoš, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Jan Novák, Marek Ryzák, Josef Saňa, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Jan Štibingr, Dominik Valík

Útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Denis Heldák, Damien Hradil, Dávid Kohút, Viktor Martínek, David Matějka, Martin Ondráček, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka

Slavii čeká celkem 9 přípravných zápasů:

Briancon, Chomutov, Kladno, Pavlodar, Přerov (turnajový zápas, ZUBR Cup), Sparta, Ústí, Vsetín (turnajový zápas, ZUBR Cup), Zlín (turnajový zápas, ZUBR Cup)

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost