lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: HC Slavia Praha

Ze světa soupeřů: HC Slavia Praha

Slavia skončila v loňském prvoligovém ročníku až na 11. místě. Během posezónní pauzy došlo ke změnám ve vedení klubu. Trenér a kostra týmu ale zůstanou stejné. V letní přípravě čeká Slavii pro fanoušky atraktivní zápas s extraligovou Spartou. Do nové ligové sezóny vstoupí „sešívaní“ doma s Ústím nad Labem.

HC SLAVIA PRAHA

Po nevydařené sezóně nastaly ve Slavii velké změny. V klubovém vedení skončil Vladimír Pitter. Novým majitelem týmu se stala společnost DT EXPERT sport, kterou zastupuje Stanislav Tichý. Nový je i sportovní manažer, a to Jiří Veber. Bývalý vynikající obránce Jiří Veber je držitelem zlaté a dvou bronzových medailí ze světových šampionátů a čtyřnásobným mistrem České republiky se Vsetínem. Po skončení aktivní kariéry se dal na trenérskou dráhu. „Mít v klubu sportovního manažera byla jedna z mých priorit,“ řekl v rozhovoru pro klubový web Slavie Stanislav Tichý. Zároveň se vedení klubu dohodlo na pokračování spolupráce s trenérem Milošem Říhou. „Přestože se Slavii nepovedlo postoupit v minulé sezoně do play-off, získalo se velké množství zkušeností, na kterých bychom chtěli stavět tak, aby se nám podařilo eliminovat části sezóny, které byly bodově slabé. S Milošem Říhou počítáme, že bude součástí nově vznikajícího managementu,“ dodal Tichý.

Slavia má nové vedení, hlavní trenér Miloš Říha mladší nicméně zůstává a v Edenu přidá druhou sezonu. „Počítáme s ním, že bude součástí nově vznikajícího managementu,“ potvrdil Tichý na klubovém webu. „Naše mužstvo je téměř sestavené, Miloš Říha společně s Jirkou Veberem jej nyní dolaďují,“ naznačil taktéž v rozhovoru Tichý.

Příchody

Brankáři: Roman Málek (juniorka Slavia Praha), Martin Michajlov (Litoměřice)

Obránci: Tomáš Duda (juniorka Slavia Praha), Ondřej Holý (juniorka Slavia Praha), Marek Ryzák (Kobra Praha), Michal Steinocher (juniorka Slavia Praha), Vojtěch Šmíd (Havlíčkův Brod)

Útočníci: Jaroslav Brož (juniorka Slavia Praha), Damien Hradil (juniorka Slavia Praha), Viktor Martínek (KRS Heilongjiang, MHL), Filip Vlček (Písek), Robin Všetečka (juniorka Slavia Praha)

Odchody

Patrik Polívka - (?), Lukáš Sochůrek - (?), Lukáš Krejčík - (Prostějov), Zdeněk Kubica - (?), Jaromír Kverka - (Karlovy Vary), Ondřej Panna - (?), Jan Šergl - (?), Petr Tejral - (přerušení kariéry), Jan Veselý - (České Budějovice)

Mezi těmi, kteří zůstávají nadále v týmu jsou i dva tahouni z uplynulého ročníku Jiří Doležal a Martin Ondráček.  Doležal v základní části zaujal třiceti body (10 gólů +20 asistencí) a navíc ovládl týmové hodnocení +/- (+18). Ondráček pak k týmové produktivitě přispěl 29 body (11 gólů +18 asistencí). Ve Slavii pokračuje i nejtrestanější „sešívaný“ z loňské sezóny Martin Šagát. Čtyřiatřicetiletý útočník si ve 44 zápasech v základní části odseděl 65 trestných minut.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov, Dominik Šorf

Obránci: Milan Antoš, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Jan Novák, Marek Ryzák, Josef Saňa, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Jan Štibingr, Dominik Valík

Útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Denis Heldák, Damien Hradil, Dávid Kohút, Viktor Martínek, David Matějka, Martin Ondráček, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka

Slavii čeká celkem 9 přípravných zápasů:

Briancon, Chomutov, Kladno, Pavlodar, Přerov (turnajový zápas, ZUBR Cup), Sparta, Ústí, Vsetín (turnajový zápas, ZUBR Cup), Zlín (turnajový zápas, ZUBR Cup)

Sdílej stránku!


Aktuality

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost