lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: HC Frýdek-Místek

Ze světa soupeřů: HC Frýdek-Místek

Ambice Frýdku-Místku na play-off skončily v posledním kole. Rysi o play-off bojovali, ale nakonec se umístili až na 9. místě tabulky. O vzhledu týmu do nadcházející sezóny Slezané zatím mlčí. Farma extraligového Třince nijak nezveřejnila ani své posily.

HC FRÝDEK-MÍSTEK

Vstup do soutěže se Slezanům příliš nepovedl. V polovině října byl Frýdek na posledním místě tabulky. Musel přijít nějaký impuls, a tak byli vedením po osmi porážkách v řadě odvoláni trenéři Jiří Juřík a Marek Malík. Jejich místo na lavičce obsadili hlavní kouč Vlastimil Wojnar s asistentem Jozefem Daněm, někdejším výborným slovenským hokejistou. „Přebírám tým, jehož herní projev nebyl vůbec špatný, ale série porážek ho psychicky srazila. Na nás je pokusit se o restart týmu, který nepatří na dno Chance Ligy," okomentoval svůj nástupu Wojnar. Po tomto kroku se hra Rysů zvedla, bodovali i několikrát v řadě. Ještě před koncem základní části živili naději na postup. I když svůj úkol v 60. kole splnili, nehrály jim do karet výsledky ostatních zápasů a s play-off se tak museli rozloučit. „Od první chvíle jsem věřil v play-off,“ řekl při bilancování sezóny pro klubový web Vlastimil Wojnar. Uvidíme, jak se bude trenérském štábu dařit tento ročník.

Na začátku května klub potvrdil prodloužení smluv u: Lukáše Danečka, Jana Zahradníčka, Milana Mikulíka a Rostislava Martynka. Frýdek také oznámil jména, která již nebudou v klubu pokračovat. Na první ohlášenou posilu zatím ale fanoušci Frýdku-Místku čekají. Soupisku Frýdku pravděpodobně doplní hráči z extraligového Třince, jehož je Frýdek farmou.

Příchody

Brankáři: ...

Obránci: Jan Bartko (hostování, Třinec), Filip Haman (hostování, Třinec).

Útočníci: Adam Flok (hostování, Třinec).

Odchody

Patrik Husák - (Poruba), Jiří Krisl - (Přerov), Vít Christov - (České Budějovice), Peter Hamerlík - (...)

„Klukům jsem říkal, že bychom byli rádi, kdyby tým zůstal pohromadě. Myslím si, že posílit nepotřebuje, jde o to, aby kluci hráli co nejvíce spolu. Samozřejmě je otázka, jak to bude v příští sezóně vypadat, jestli se třeba někdo dostane do Třince,“ objasnil situaci ohledně soupisky týmu Wojnar. Dle hokej.cz by se v kádru mohl znovu objevit i střelec Štěpán Novotný, který zůstává v třinecké organizaci. Pokusí se ovšem vybojovat místo v sestavě Ocelářů. Stejně na tom je i útočník Jan Hladonik. Ten v zámořské QMJHL neměl zrovna oslňující statistiky. Návrat do Česka mu však pomohl: stal se nejproduktivnějším juniorem Chance ligy (33 bodů ve 32 zápasech) a zahrál si i na juniorském mistrovství světa.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Lukáš Daneček

Obránci: Jan Bartko, Filip Haman, David Stránský, Jan Zahradníček

Útočníci: Adam Flok, David Klimša, Rostislav Martynek, Milan Mikulík

Rysi odehrají celkem 9 přípravných duelů:

2x HC AZ Havířov 2010, 2x HC ZUBR Přerov, 2x JKH GKS Jastrzebie, Arlan Kokšetau, HC Oceláři Třinec, LHK Jestřábi Prostějov

Sdílej stránku!


Aktuality

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost