lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: HC Dukla Jihlava

Ze světa soupeřů: HC Dukla Jihlava

Dukla Jihlava patří k několika týmům, které si vybojovaly postup do extraligy v rozšířené baráži, ale příslušnost mezi elitou udržela pouze jednu sezonu. Na Vysočině pád do první ligy přinesl velké rozčarování a jediným akceptovatelným cílem pro nový ročník byl návrat do extraligy. To se Dukle nepovedlo a stejný cíl je vyhlášen i pro letošní ročník, ve kterém o soutěž výš postoupí pouze vítěz play-off první ligy.

Dukla zahájila letní přípravu na konci dubna a už během prvních tréninků představila nové posily. Trenérskému tandemu Vlk-Zeman se hlásili nově příchozí obránci Jan Holý, Daniel Kolář, který přišel z Prostějova, Marcel Hlaváček, René Piegl a Jakub Veselý. Jihlavě se zatím nepovedlo přivést žádnou zvučnou posilu a momentálně se stále poohlíží na přestupovém trhu. K této situaci se vyjádřil první muž Dukly pan Bedřich Ščerban: „Ve sportu není nikdy nic uzavřené. Stále jsme aktivní a hledáme hráče. Potřebovali bychom sehnat nějaké útočníky, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že spousta hráčů jde do rizika a shání angažmá v extralize. Časem se někteří z nich neuchytí a nezískají smlouvu, takže se znovu objeví na hráčském trhu. Budeme vše monitorovat, vyčkávat a snažit se nepropásnout žádnou vhodnou příležitost.“

Příchody

Obránci: Daniel Kolář (Prostějov), Jan Holý (Škoda Plzeň), Marcel Hlaváček (MHK Dubnica - try-out), Jakub Veselý (try-out), René Piegl (Frýdek-Místek - try-out)

Útočníci: Jakub Veselý (San Diego Sabers - try-out), Miroslav Juda (z juniorky Dukly)

Odchody

David Honzík - HC VERVA Litvínov, Vlastimil Dostálek - VHK ROBE Vsetín (neuplatněná opce), Jakub Suchánek - ČEZ Motor České Budějovice (neuplatněná opce), Juraj Bezúch - konec hostování, Martin Matějíček - konec hostování, Dominik Hrníčko - LHK Jestřábi Prostějov, Martin Osmík - HC Baník Sokolov, Michal Hlinka - neuplatněná opce, Miha Štebih, David Kajínek - HK Dukla Trenčín.

Jihlava patřila k největším favoritům minulého ročníku Chance ligy. Své kvality a nasbírané zkušenosti z extraligy předváděla po celou základní část. Tu jasně vyhrála (118 bodů z 56z) o šest bodů před druhým Vsetínem. Ve čtvrtfinále vyřadila Stadion Litoměřice v poměru 4:1 na zápasy, ale v semifinále nestačila na Kladno (1:4) a její sen o návratu se rozplynul.

Dukla se v sezoně mohla spolehnout na vyrovnanou dvojici brankářů Lundström (92,57%) - Brož (91,49%), kterou na konci ledna doplnil David Honzík. V obraně vyčnívali Jan Pohl (8+2) a Jan Holý (5+15). V útoku byli nejproduktivnější hráči týmu Matěj Pekr (32+21) a Lukáš Anděl (21+32). Nejproduktivnější duo doplnili nestárnoucí Tomáš Čachotský (14+29) a Josef Skořepa (12+23). Všichni zmiňovaní hráči budou pokračovat v Dukle i příští sezonu.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Niklas Lundström, Jan Brož, Ondřej Chaloupka

Obránci: Jan Pohl, Jakub Černohorský, Marcel Hlaváček (try-out), Jan Holý, Daniel Kolář, Lukáš Mareš, Jan Pohl, Václav Půža, Matěj Vála.

Útočníci: Lukáš Anděl, Tomáš Čachotský, David Čermák, Tomáš Harkabus, Tomáš Chlubna, Tomáš Jiránek, Miroslav Juda, Matěj Pekr, Josef Skořepa, Jakub Veselý (try-out), Adam Zeman.

Jihlava sehraje sedm přípravných duelů:

HK Irtyš Pavldar, HC Olomouc, 2x LHK Jestřábi Prostějov, 2x Horácká Slavia Třebíč, Dynamo Pardubice.

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost