lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: HC Dukla Jihlava

Ze světa soupeřů: HC Dukla Jihlava

Dukla Jihlava patří k několika týmům, které si vybojovaly postup do extraligy v rozšířené baráži, ale příslušnost mezi elitou udržela pouze jednu sezonu. Na Vysočině pád do první ligy přinesl velké rozčarování a jediným akceptovatelným cílem pro nový ročník byl návrat do extraligy. To se Dukle nepovedlo a stejný cíl je vyhlášen i pro letošní ročník, ve kterém o soutěž výš postoupí pouze vítěz play-off první ligy.

Dukla zahájila letní přípravu na konci dubna a už během prvních tréninků představila nové posily. Trenérskému tandemu Vlk-Zeman se hlásili nově příchozí obránci Jan Holý, Daniel Kolář, který přišel z Prostějova, Marcel Hlaváček, René Piegl a Jakub Veselý. Jihlavě se zatím nepovedlo přivést žádnou zvučnou posilu a momentálně se stále poohlíží na přestupovém trhu. K této situaci se vyjádřil první muž Dukly pan Bedřich Ščerban: „Ve sportu není nikdy nic uzavřené. Stále jsme aktivní a hledáme hráče. Potřebovali bychom sehnat nějaké útočníky, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že spousta hráčů jde do rizika a shání angažmá v extralize. Časem se někteří z nich neuchytí a nezískají smlouvu, takže se znovu objeví na hráčském trhu. Budeme vše monitorovat, vyčkávat a snažit se nepropásnout žádnou vhodnou příležitost.“

Příchody

Obránci: Daniel Kolář (Prostějov), Jan Holý (Škoda Plzeň), Marcel Hlaváček (MHK Dubnica - try-out), Jakub Veselý (try-out), René Piegl (Frýdek-Místek - try-out)

Útočníci: Jakub Veselý (San Diego Sabers - try-out), Miroslav Juda (z juniorky Dukly)

Odchody

David Honzík - HC VERVA Litvínov, Vlastimil Dostálek - VHK ROBE Vsetín (neuplatněná opce), Jakub Suchánek - ČEZ Motor České Budějovice (neuplatněná opce), Juraj Bezúch - konec hostování, Martin Matějíček - konec hostování, Dominik Hrníčko - LHK Jestřábi Prostějov, Martin Osmík - HC Baník Sokolov, Michal Hlinka - neuplatněná opce, Miha Štebih, David Kajínek - HK Dukla Trenčín.

Jihlava patřila k největším favoritům minulého ročníku Chance ligy. Své kvality a nasbírané zkušenosti z extraligy předváděla po celou základní část. Tu jasně vyhrála (118 bodů z 56z) o šest bodů před druhým Vsetínem. Ve čtvrtfinále vyřadila Stadion Litoměřice v poměru 4:1 na zápasy, ale v semifinále nestačila na Kladno (1:4) a její sen o návratu se rozplynul.

Dukla se v sezoně mohla spolehnout na vyrovnanou dvojici brankářů Lundström (92,57%) - Brož (91,49%), kterou na konci ledna doplnil David Honzík. V obraně vyčnívali Jan Pohl (8+2) a Jan Holý (5+15). V útoku byli nejproduktivnější hráči týmu Matěj Pekr (32+21) a Lukáš Anděl (21+32). Nejproduktivnější duo doplnili nestárnoucí Tomáš Čachotský (14+29) a Josef Skořepa (12+23). Všichni zmiňovaní hráči budou pokračovat v Dukle i příští sezonu.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Niklas Lundström, Jan Brož, Ondřej Chaloupka

Obránci: Jan Pohl, Jakub Černohorský, Marcel Hlaváček (try-out), Jan Holý, Daniel Kolář, Lukáš Mareš, Jan Pohl, Václav Půža, Matěj Vála.

Útočníci: Lukáš Anděl, Tomáš Čachotský, David Čermák, Tomáš Harkabus, Tomáš Chlubna, Tomáš Jiránek, Miroslav Juda, Matěj Pekr, Josef Skořepa, Jakub Veselý (try-out), Adam Zeman.

Jihlava sehraje sedm přípravných duelů:

HK Irtyš Pavldar, HC Olomouc, 2x LHK Jestřábi Prostějov, 2x Horácká Slavia Třebíč, Dynamo Pardubice.

Sdílej stránku!


Aktuality

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.

28.8.2019

Chomutov přeložen na 13.9.2019

První domácí utkání sezony 2019/20 je přeloženo ze soboty 14.9.2019 na pátek 13.8.2019 v 18:00.

22.8.2019

Heřman na try-outu

Martin Heřman, který se nevešel na soupisku Motoru, je momentálně na try-outu v Prostějově. Autor 25 kanadských bodů v minulé sezony má za sebou 336 startů v 1. lize. V extralize odehrál 173 utkání za Plzeň. O jeho dalším působení by se mohlo rozhodnout do konce tohoto nebo příštího týdne.

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

7 asistencí

Body

Zápasy

Jan

Berger

4 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

88,1% úspěšnost