lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: Dukla na kolenou

Ze světa soupeřů: Dukla na kolenou

Dukla Jihlava po roce stráveném v extralize, spadla opět do první ligy. Tradiční hokejová bašta z Vysočiny se pyšní úžasnou minulostí, ale poslední roky se jí nedaří navázat na doby dávno minulé. Dukla si rozhodně v extralize ostudu neudělala, ale ani sympatické výkony jí nepomohly udržet se v nejvyšší soutěži. Pojďme se nyní podívat, jaké má v letošní sezoně cíle a s jakým týmem bude hrát.

Vezmeme to pěkně odshora. Velké změny a rezignace nikdo nemohl čekat. Jihlava staví na dlouhodobé strategii a podle toho vypadá i její realizační tým. Bývalí vynikající obránce a nyní generální manažer Bedřich Ščerban má v klubu neotřesitelnou pozici, stejně jako hlavní trenér Petr Vlk, který povede i v příštím ročníku Duklu do boje. Pro Vlka to bude už 9 sezona u kormidla A-týmu. Ten pro klubový web zhodnotil výkony svého mužstva takto: „V extralize jsme byli týmům, proti kterým jsme hráli, důstojným soupeřem. Bohužel v určitých fázích, kor ve venkovních utkáních, jsme měli slušně rozehrané zápasy, ale v posledních minutách jsme je ztratili. Nemyslím si, že domácí zápasy nám tolik ublížily jako to, že jsme nebodovali tolik venku.“ Zároveň poodkryl, jak to bude vypadat s týmem v příští sezoně: „Budeme muset vytvořit nový tým. Čas ukáže, jestli se nám to povede nebo nepovede. Na nějaké velké hodnocení je brzy, protože jsme plni emocí a ještě více zklamání. Čeká nás práce, práce a práce. Prostě začneme znovu.“

Zdroj foto: www.hcdukla.cz

Srovnávat extraligu a první ligu je jako porovnávat Davida a Goliáše. Naše nejvyšší soutěž je kvalitnější, sledovanější a s tím jsou také spojené vetší nároky a náklady na hráče, kteří zde hrají. Spousta hráčů má ve smlouvách ukotvené podmínky, za jakých budou pokračovat ve svých týmech. Jednou takovou podmínkou bývá setrvání týmu v nejvyšší soutěži. Možná i proto se vedení Jihlavy muselo rozloučit s tolika hráči - Richard Diviš, Filip Seman, Radek Hubáček, Petr Straka, Jiří Rys, Matěj Stříteský, Jan Zdráhal, Erik de la Rose, Zach Hamill, Wacey Rabbit, Lukáš Žálčík. Posledního jmenovaného si určitě budou pamatovat naši fanoušci z předminulé sezony, ve které bojoval v Prostějově s Jestřábem na prsou. Dukla bude muset vyřešit obsazení brankoviště, protože se jim totálně rozpadlo brankářské trio Škarek (draft NHL nebo Pelicans Lahti), Kořenář (San Jose Sharks), Volden (IK Pantern).

Zdroj foto: www.hcdukla.cz

V kolonce příchody do klubu si zatím můžeme přečíst pouze o třech hráčích. Z Českých Budějovic se vrátil Vlastimil Dostálek (13+9), ze Znojma Jan Pohl (1+10) a z Kladna Matěj Pekr (16+21). Nové smlouvy podepsali Lukáš Anděl, David Kájínek, David Čermák, Michal Hlinka a Josef Skořepa. Ten by měl spolu s kapitánem Tomášem Čachotským, plnit roli mentora mladších hráčů. Čachotský byl správným tahounem svého týmu, když se jako jediný hráč přehoupl přes 20 bodovou hranici. Jeho kanadský účet se po konci sezony zastavil na 36 bodech za 11 gólů a 25 asistencí. Druhý v kanadském bodování týmu byl právě zmínění Skořepa, který posbíral 11 branek a 12 přihrávek.

Sdílej stránku!


Aktuality

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.

30.11.2018

Ztracená permanentka

Na posledním utkání se v našem kotli našla permanentka. Kdo tu svoji postrádá, prosím ozvěte se na tel. kontakt 774840484 nebo se pro ni stavte v kotli během domácího utkání s Porubou.

9.11.2018

Všechno nejlepší Kubo!

Jakub "Kubánec" Neužil dnes slaví 24 narozeniny. Za celý klub LHK Jestřábi Prostějov přejeme hodně štěstí, zdraví a ať si tě najde každý puk, který poletí na bránu!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

27 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

34 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,95% úspěšnost