lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: Co se děje ve Slavii?

Ze světa soupeřů: Co se děje ve Slavii?

Představovat čtvrtý tým uplynulého ročníku WSM ligy HC Slavia Praha nemá moc smysl. Slavia se na startu nového milénia zařadila mezi nejúspěšnější týmy české extraligy. Pod vedením Vladimíra Růžičky jako hráče postoupila v roce 1994 po 57 letech zpět do nejvyšší soutěže a v roce 2003 a 2008, už s Vladimírem Růžičkou na pozici hlavního trenéra, českou extraligu vyhrála. V ročníku 2014/15 Slavia spadla z extraligy a doteď se snaží o postup zpět mezi elitu.

Dostat se z první ligy zpět do extraligy není nic snadného, o čemž se v pražském klubu přesvědčují už tři sezony. Po odchodu Vladimíra Růžičky k národnímu týmu, se poprvé na slávistickou střídačku postavil v roli asistenta Milan Razým, který se později stal hlavním trenérem. Pod jeho vedením se tým dostal dvakrát po sobě do semifinále 1.ligy. V minulé sezoně Slavia skončila po základní části čtvrtá a ve čtvrtfinále si lehce poradila s odevzdaným Přerovem 4:0 na zápasy. V semifinále pak nestačila na Karlovy Vary v poměru 4:0 na zápasy. To byla zřejmě poslední kapka v trpělivosti vedení Sešívaných a od nové sezony tým prochází výraznou obměnou.

Na lavičce skončil trenér Razým, který vyslyšel vábení extraligového Litvínova. „Když nám pan Pitter oznámil, že doposud akcionáři nezaujali stanovisko ohledně dalšího vývoje, které za představenstvo potřebuje vědět, a budou se tak muset udělat určitá úsporná opatření, vzdálila se ambice bojovat o postup do extraligy. Na druhou stranu tady mohou dostat prostor dostat mladí kluci, kteří by si měli uvědomit, že taková šance se nenaskytne každý den. Ale ta vidina postupu se vzdálila, a když přišla nabídka z extraligy, tak vyhrálo profesní hledisko a možnost pracovat v nejvyšší soutěži.“ komentuje svou změnu Razým.

Změnou projde i tým. Odchází kompletní brankářská dvojice Dominik Frodl a Patrik Polívka (oba Škoda Plzeň), v obraně na Slavii už nepočítají s Janem Holým a Jaroslavem Kasíkem, hostování skončilo Janu Pohlovi a pamětník mistrovských let Pavel Kolařík se plně zapojí do trénování mládeže. Z útočníků v týmu končí Martin Kadlec a Marek Račuk (LHK Jestřábi Prostějov). Nové smlouvy neobdrželi Zdeněk Kubica, Lukáš Nedvídek, Václav Jankovský a David Šafránek. Zdeněk Doležal prostřednictvím svého agenta neprojevil zájem jednat o nové smlouvě a Lukáš Endál, který vypomáhal Slavii z Havl. Brodu, upřednostnil nabídku Českých Budějovic.

Sešívaným začala 9.dubna letní příprava, na které se asistentům Janu Srdínkovi a Romanu Málkovi hlásili první nová jména. Do brankoviště se zřejmě jako jednička postaví Dalibor Sochůrek (hostování z Plzně), záda mu bude krýt junior Dominik Šorf a útočné řady vyztuží Jan Veselý, který byl v minulé sezoně nejproduktivnějším hráčem Litoměřic. V týmu zůstávají nejproduktivnější obránce Jiří Drtina (10+24), kapitán Jan Novák, Vojtěch Šmíd, Jan Štibingr, Dominik Valík, Martin Šagát (12+21), Lukáš Krejčík (15+14), Tomáš Šmerha, Aleš Furch, Denis Heldák a Jiří Hozák. O místo zabojují junioři Tadeáš Hejda, Tomáš Duda, Michal Steinocher nebo David Stark, David Šteiner, Jan Šergl, David Kohút a David Matějka, na kterých chce v budoucnu klub stavět.

V přípravě Slávie sehraje osm přípravných duelů. Postupně se utká s kazašskými týmy Kokšetau a Ertis Pavlodar, poté se střetne s Litoměřicemi, Klatovy, Benátkami a na závěr přípravy čeká Slávisty Kladno.

Sdílej stránku!


Aktuality

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.

30.11.2018

Ztracená permanentka

Na posledním utkání se v našem kotli našla permanentka. Kdo tu svoji postrádá, prosím ozvěte se na tel. kontakt 774840484 nebo se pro ni stavte v kotli během domácího utkání s Porubou.

9.11.2018

Všechno nejlepší Kubo!

Jakub "Kubánec" Neužil dnes slaví 24 narozeniny. Za celý klub LHK Jestřábi Prostějov přejeme hodně štěstí, zdraví a ať si tě najde každý puk, který poletí na bránu!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

27 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

34 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,95% úspěšnost