lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: ČEZ Motor České Budějovice

Ze světa soupeřů: ČEZ Motor České Budějovice

Tradiční klub zažívá v první hokejové lize už šestou sezonu Don Quijotský boj s větrnými mlýny. I v minulé sezoně vedení klubu složilo silný tým, který hravě prošel základní částí a postoupil do baráže. V té se ovšem svěřencům Václava Prospala nepodařilo vybojovat toužebný postup mezi tuzemskou elitu a i v nadcházející sezoně budeme Budějovice vídat v Chance lize.

Motor se pro nadcházející sezonu rozhodl změnit zaběhlou formu letní přípravy. Motoráci se stejně jako např. Jestřábi budou připravovat individuálně pod dohledem klubového nebo osobního kondičního trenéra. Ve světě naprosto běžná praxe si malinkými krůčky hledá cestu i Česka.

„Všude ve světě je běžné, že se hráči přes léto připravují sami, protože když kondiční trenér pracuje s pětadvaceti hráči, tak to třeba deset hráčů zlepší, dalších deset to udrží v nějakém standardu a pět se zhoršuje. Není to zkrátka na míru. Každý hráč má jiné somatické předpoklady, zvedá jiné hmotnosti, někdo raději běhá, další preferuje kolo. Je tedy běžné, že se hráč připraví individuálně a dá do toho všechno. Myslím si, že už je profesionalismus v Česku na takové úrovni, aby hráč přišel lépe připraven s přípravou ušitou na míru. Další věc je, že si odpočine od trenérů, změní prostředí a nechodí na zimák. V tom, že se budeme připravovat od půlky května do půlky července vidím velké výhody, poté bude následovat čtyřdenní soustředění ve Frymburku zakončené víkendovými testy a volnou nedělí. V pondělí 22. července pak půjdeme poprvé na led. Volno měli hráči hned po sezoně, a tak přejdou plynule na led. Věříme, že budou dobře připraveni, valná většina totiž ví, co je na ledě čeká, takže si myslím, že si nikdo nedovolí přijít nepřipravený, protože by to bylo ihned vidět. Jsme rádi, že ty hráče na soustředění poznáme i mimo led, a že se současní hráči poznají lépe s těmi nově příchozími," říká k letní přípravě asistent trenéra Aleš Totter.

Klubová tradice, fanouškovská základna, zmodernizovaný zimní stadion, finanční zázemí. To vše Budějovice pasuje opět do role jednoho ze spolufavoritů příštího ročníku Chance ligy. Před minulou sezonou došlo v týmu k zemětřesení, když odešlo 17 hráčů základní sestavy. Václav Prospal požadoval po vedení výrazné omlazení sestavy a to se mu dostalo. Letos se tak velká obměna nedá očekávat. Vedení se povedlo udržet nejlepšího hráče Budějovic minulého ročníku Václava Karabáčka, který podepsal nový kontrakt. Asi nejznámější posily pro prostějovské fanoušky jsou bývalý kapitán jestřábí letky Matouš Venkrbec, který na Jih Čech odchází hledat novou motivaci a Radek Prokeš, který se z Prostějova vrací z hostování.

Příchody

Obránci: Jakub Suchánek (Jihlava, Litvínov - návrat z hostování)

Útočníci: Matouš Venkrbec a Radek Prokeš (LHK Jestřábi Prostějov), Miroslav Holec (HC Olomouc), Jan Kloz (Dynamo Pardubice), Vít Christov (Frýdek-Místek - Třinec), Jan Veselý (Slovan Ústí nad Labem) a Jan Tlačil (Č. Budějovice U20)

Odchody

Petr Kváča - HC Oceláři Třinec, Zdeněk Kutlák - ?, Mitch Fillman - BK Mladá Boleslav, Jakub Doktor - VHK Robe Vsetín, Cody Bradley - ?, Miroslav Čermák - ?, Vincent Dunn - ?

V brankovišti Motoru se minulou sezonu střídali Petr Kváča (92.39%) a Jan Strmeň (91.29%). Prvně jmenovaný odešel do Třince a Motor stále hledá do svého brankoviště druhého brankáře. V obraně se tým mohl spolehnout na bodový přísun dvojice Pavel Pýcha (12+17) - Žiga Pavlin (7+21), kterým zdatně sekundoval Karel Plášil (10+14). Kanadské bodování klubu ovládl bývalý prostějovský hráč Martin Novák (16+31). Přes 40 kanadských bodů se dostal i David Gilbert (20+26) a Lukáš Endál (22+22).

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Jan Strmeň

Obránci: Vojtěch Doktor, Ondřej Kachyňa, Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jakub Suchánek, René Vydarený

Útočníci: Václav Karabáček, Jakub Babka, Martin Beránek, Jakub Čížek, Milan Dančišin, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Martin Heřman, Miroslav Holec, Vít Christov, Václav Karabáček, Jan Kloz, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Jan Tlačil, Matouš Venkrbec, Jan Veselý

Motor sehraje sedm přípravných duelů:

HC Škoda Plzeň, HK Irtyš Pavldar, 2x Linec, 2x Lausitzer Füchse, Amur Chabarovsk.

Sdílej stránku!


Aktuality

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.

28.8.2019

Chomutov přeložen na 13.9.2019

První domácí utkání sezony 2019/20 je přeloženo ze soboty 14.9.2019 na pátek 13.8.2019 v 18:00.

22.8.2019

Heřman na try-outu

Martin Heřman, který se nevešel na soupisku Motoru, je momentálně na try-outu v Prostějově. Autor 25 kanadských bodů v minulé sezony má za sebou 336 startů v 1. lize. V extralize odehrál 173 utkání za Plzeň. O jeho dalším působení by se mohlo rozhodnout do konce tohoto nebo příštího týdne.

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

7 asistencí

Body

Zápasy

Jan

Berger

4 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

88,1% úspěšnost